34. haftadan sonra yirtilmayi onlemek icin vajina masaji

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve elif_sena tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : elif_sena
  1. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    selam kizlar daha once bir kac kez doguma hazirlik kursuna gittigimi soylemistim
    dun ilk defa duydugum bir seyi paylasmak istedim ..

dun ki senasimizda dogum kursunu veren ebe bir tane masaj yagi onerdi ama ozel vajina icin burda eczanelerde satiliyor dun aldim ve denedim
    34. haftadan sonra vajinaniza surup 10 dakika masaj yapiyorsunuz
    bu masajin ve yaginin amaci ozellikle ilk dogumlarda olan yirtilmalari en aza indirmek yada hic yirtilmama olmamasini saglamak .. veya doktorun kesmesine gerek kalmadan yirtilmadan disardaki kaslarin kendiliginden acilmasina yardimci oluyormus ..

ama kesinlikle 34. haftadan once kullanilmamasi gerekiyormus cunku kaslara baya faydaliymis o yuzden erken dogum riski olabiliyormus

masaj kreminin ismi tam olarak

HUILE DE MASSAGE DE PERRINEE

turkcesi perine masag yagi gibi bir sey ..

Allah hepimizin yardimcisi olsun kizlar ben siddetle normal dogum istiyorum ama yirtilmadan dikilmeden kesilmedende acayip tirsiyorum :KK66:

2. 22 Temmuz 2010
  3. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ne kadar güzel.Keşke burda da yurtdışındaki imkanlar olsa.
    Çok sanşlısın canım. :nazar:

4. 22 Temmuz 2010
  5. elif_sena

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    belki ordada vardir canim doktoruna bi danis yada eczanelere sorabilirsen bi sor ..
    burda hep dogalliktan yanalar kesinlikle hayati tehlike olmadiktan sonra sezeryan yapmiyorlar hastanin istegine bagli hic hic yapmiyorlar ..
    o yuzden insanlari normale yonlendirmek icinde butun imkanlari sunuyorlar ..
    hamilelik kurslari pilatesler jimnastikler
    ve doguma hazirlayici psikolojik destek .. istersen evine psikolog bile geliyor seninle konusmaya ve en guzel yani bunlarin hepsinin bedava olmasi .. hamileligin dorduncu ayindan sonra zaten butun doktor ve ilac masraflarin ve dogum ucretin yuzde yuz devlet tarafindan karsilaniyor cebinden bir kurus cikmiyor ..
    insallah turkiyemizde bu gunlere gelicek ..

allah hepimize hayirli dogumler versin ben epidural normal dogum dusunuyorum insallah bi aksilik cikmazsa ..

6. 22 Temmuz 2010
  7. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aman allahım ne güzel olanaklar bunlar.Türkiye yi seviyorum ama vatandaşlık hakları burda sıfırın altında.Bu anlattıkların bana masal gibi geldi valla

8. 22 Temmuz 2010
  9. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnşallah canım bu imkanlar ülkemize de gelir; ama biz göremeyiz sanırım.İnsan, insan olduğunu, değerli olduğunu anlıyor senin anlattıklarınla.
    İnşallah hepimiz hayırlısıyla, sağlıkla ve kolayca doğum yaparız canım :nazar:a.s.:nazar:

10. 22 Temmuz 2010
  11. ebi26

ebi26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canı bu dedıgın masaj yagını burdada bulmak mumkun ben söle bi arastırdım istanbulda ayse tolga nın magzaları var aroma terapi urunleri satılıyor ordan bulunabılırmıs perine yagı denınce verıolar...

12. 24 Temmuz 2010
  13. elif_sena

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148

aa cok guzel canim insallah vardir bende kuzenime tavsiye etmistim suan 24 haftalik hamile bulamamis bende ona gondermeyi dusunyordum ..

14. 26 Temmuz 2010
  15. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    bu şartlar Ülkemize biraz zor gelir canım.
    yeni nesil ne zaman ki çocuk yapmayı bırakacak ! eyvah soyumuz bitiyor diye tutuşacak devlet büyükleri işte o zaman yeterki çocuk yapın tüm masraflar bizden diyecekler...
    ama nerdeeee bizim insanlarımız fırt fırt dörder beşer doğurur devlette doğurduğun gibi bak der ancak...
    kızdığım nokta ülkemizde insan hayatının hiçe sayılması paran varsa vezirsin yoksa rezil ! ölsen yüzüne bakılmaz...
    aman neyse siyasete girmiyim şimdi önerilen ürün gerçekten ilgimi çekti keşke burada da olsaydı !

16. 27 Temmuz 2010
  17. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba arkadaşlar!

ayşe tolga nın perine masaj yağına aisha.com.tr den ulaşabiliyoruz. netten sipariş imkanı var.

fakat burda 5.aydan itibaren kullanılabilir yazıyor. elif_sena arkadaşımızın dediğine göre ise 34.haftadan sonra kullanmalıymışız. napsak acaba?:))

18. 27 Temmuz 2010
  19. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Güzel bir ürün ama burda daha bebeğin başı görünür görünmez atıyorlar kesiği kim dinler perine yağı kullanılmış :) yurt dışındaki hamileler için gerçekten güzel bişeymiş ama burda kullansakta boşa gider diye düşünüyorum ben..