34. Haftadayım ve heran doğurabilirim

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

19 Kasım 2008
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    SELAM KIZLAR 30 HAFTADAN BERİ DOĞURMAMAK İÇİN MÜCADELE VERİYORUM İLAÇLARLA KASILMALARI DURDURMAYA ÇALIŞTIM, AMA BU GÜNÜMÜZE ÇOK ŞÜKÜR AN AZINDAN 34. HAFTAYA KADAR GELEBİLDİK KZIMLA AMA BÜGÜN ARTIK İLAÇLARI KESTİK VE ARTIK KASILMALARIN SIKLAŞMASINI BEKLİYORUM,ÇÜNKÜ Bİ YERDEN SONRA ALDIĞIM BU İLAÇLARDA BANA ZARAR VERMEYE BAŞLIYOR.AMA DOKTORUMUN DEDİĞİNE GÖRE BEBEĞİMİN CİĞER GELİŞİMİ %88 TAMAMLANMIŞ VAZİYETTE AYRICA CİĞERLERİ GELİŞSİN DİYE KALÇADAN 2 DE İĞNE OLDUM BU YÜZDEN BEBEĞİMİN GAYET İYİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR DOKTORUM. AYRICA ŞUAN KIZIM 2,5kg OLDU. AMA İŞTE YİNE DE KORKULARIM VAR KIZLAR ACABA BEBĞİM DOĞDUĞUN YOĞUN BAKIMDA KALIRMI LÜTFEN DENEYİMLERİNİZİ YAZIN RAHATLAMAYA İHTİYACIM VAR ALLAH HERKEZİN YARDIMCISI OLSUN BENİMLE BİRLİKTE HERKEZİN BEBEĞİNE SAĞLIK VE UZUN ÖMÜRLER VERSİN.

2. 19 Kasım 2008
  3. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun sağlıkla bebeğini kucağına alman dileği ile...

tecrübelerime dayanarak söylüyorum ciğer gelişimi tamamsa rütun kontroller için bi ihtimal girebilir küveze , belkide hiç girmez anlattığına göre bebeğinin gelişim kriterleri güzel bence hiç endişelenipte üzülme..herşey güzel olucak....

4. 19 Kasım 2008
  5. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun sağlıkla bebeğini kucağına alman dileği ile...

tecrübelerime dayanarak söylüyorum ciğer gelişimi tamamsa rütun kontroller için bi ihtimal girebilir küveze , belkide hiç girmez anlattığına göre bebeğinin gelişim kriterleri güzel bence hiç endişelenipte üzülme..herşey güzel olucak....

6. 19 Kasım 2008
  7. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bende 34 haftalık dogum yaptım 1770 gr dogdu ama bız kalmadık 3 gun sabahı evımızdeydık

8. 19 Kasım 2008
  9. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    büyük ihtimalle kalmaz canım...

ben 36+4 de doğum yaptım aynı iğneyi bende oldum kızımda 2,800 doğdu...

Allah kolaylık versin sağ salim kavuşursun inşallah bebeğine...

10. 19 Kasım 2008
  11. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    İnşallah girmez canım inşallah 37. haftayada ulaşırda öyle doğar.Bende 31+3 oldum ama 21. haftadan beri kasılmalarım var ilaç ne kullanıyordunuz merak ettim bende o zamandan beri adalat kullanıyorum bende endişeliyim bebğe zararı olacağından yazarsan kullandığın ilacı sevinirim birde niye kesdi ilacı zararı var diyemi.Arkadaşlar şu ciğer geliştirici iğne doğumdan en az ne kadar zaman önce vurulmalı bilgisi olan varmı 24 saat önce bile vurulsa olur diye duydum

12. 20 Kasım 2008
  13. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim,34. haftadasin ve dr un da dedigi gibi ciger gelisiminin büyük bir kismi tamamlanmis,bir sure kontrol altinda kalabilir ama yogun bakimda kalmaz diye dusunuyorum...insallah hayirlisiyla gelir yavrun sana...

14. 20 Kasım 2008
  15. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlısıyla sağlıkla alırsın inşallah bebeğini kucağına aynı iğneyi bende vuruldum tam 24 saat arayla 2 doz 36+2 dünyaya geldi oğlum ve sadece 2 kilo doğdu solunum problemi çekmediği için küveze falan girmedi 3. günün sabahı evimizdeydik başta bende iğne konusunda çok tereddüt ettim ama iyiki vurulmuşum

16. 20 Kasım 2008
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben nidilat diye bi ilaç kullandım 34 haftadan sonra ilacı kesmesinşn sebebide artık bebeğimi doğurabilecek olmam çünkü bu haftadan sonra bebeğim doğarsa sağlıklı oluır dedi allahın izniyle .sen bu ilacı 2 yada 3 hafta kullansan tamamdır zaten 2 de iğne lursun hiç korkma bidaha zaten şunun şurasında 34. Haftana ne kaldı tabi bu arada iyi beslenmeye bak bol bol pilav makarnal ve kırmızı et yee yani yemek konusunda kendini hiç kasma ki bebeğinde iyi beslensin ve kilo alsın .bu arada yanında sürekli biri olsun kisana baksın çünkü senin istirahat etmen çok önemli,yani ortalıkta doolanma yat dinlen.

18. 20 Kasım 2008
  19. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Çok sağol canım ama bende gebelik şekeri çıkdı o dediklerinin hiç birini yemem mümkün değil diyet verdiler yoksa şeker tavan yapıyor.Allaha emanet Allah yardımcımız olsun ne diyeyimki.