...

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve demekkiboyle tarafından 10 Ocak 2010 başlatılmıştır.

10 Ocak 2010
    Konu Sahibi : demekkiboyle
  1. demekkiboyle

demekkiboyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    ...

Son düzenleme: 22 Ağustos 2014
  2. 10 Ocak 2010
  3. duru.

duru. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    annesi ile konuşsan belki fikri değişir o zaman

4. 10 Ocak 2010
  5. duru.

duru. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgilin içinde zor annesi ve senin aranızda kalmış..ama önemli olan annesi seni neden istemiyor bence bunu konuşmalısınız..ilk önce o konuşmalı olmadı sen konuşmalısın..zor bir durum Allah yardımcın olsun

6. 10 Ocak 2010
  7. notdefteri

notdefteri Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    evet kızların fıkrı çok dogru annesi ile konusmalısın annesı onyargılı olursa artık sevgılıne sormalısın nedne ıstemıyor senı ve de senın yerıne koysun kendını eger çok buyuk bı sorun yoksa canım senı sevdırmeye çalışsın annesıne bekı çok ıyı anlasırsınnız takma kafana aılevı sorunalrında oldugu ıçın çok hassasta olabılırsın sunuda unutm akaybetme korkusu kaybettırır korkma sakın canımmm

8. 10 Ocak 2010
  9. demekkiboyle

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    ben de sizin gibi düşünmüştüm ama karşımda bildiğimiz anne profili yokmuş..oğlunu herşeyden, herkesten kıskanıyo.beni istememesinin nedeni, beğenmemesiymiş.oğluna yakıştıramamış beni.üstelik ikna olacak gibi durmuyo.sevgilim bir kere konuşmaya çalıştı,"ısrar edersen büyük konuşurum, yemin veririm" diyormuş.bişey demeye korkuyoruz .hakkımı helal etmem, ölümü gör gibi laflar ederse, biz bi araya gelemeyiz..
    ayrıca ben annesiyle konuşmayı göze alsam, kadın gerçekten inat ederse, beni kovmaya, hakaret etmeye vardırırsa işi, atacak başka adım kalmaz.
    "kaybetme korkusu kaybettirir" mi bilmiyorum ama şu anda o korkuyu öyle derinden yaşıyorum ki, yaşama sevincimi kaybettim.

10. 10 Ocak 2010
  11. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    benzer durum yaşayan biri olarak naçizane;
    şu anda tam olarak sevginizi sınama aşamasındasınız,eğer karşınızdakinin size olan sevgisi,bağlılığı,inancı sağlam ise annesinin bu tutumunu mutlaka yumuşatacak ve ilişkinize sahip çıkacaktır.Belli ki klasik benim istediğimle evlensin modunda bir anneyle karşı karşıyasınız.Ancak dediğim gibi erkek arkadaşınız gerçekten birşeyleri kaybetmek istemiyorsa zamanla annesinin bu tarafını törpüleyecek ve gerçekten sizinle beraber olmak istediğini gösterecektir.
    Burda diğer arkadaşların yorumuna katılmıyorum.Çünkü şu durumda sizin karşı tarafa gidip konuşmanız işleri daha çok alevlendirebilir ve dönüşü olmayan bir yola sokabilirsiniz.Üstelik bence yapılması gerekenler sizden çok erkek arkadaşınızın üzerine düşüyor...

12. 10 Ocak 2010
  13. demekkiboyle

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar peki bu psikiyatr durumuyla ilgili görüşleriniz nedir?bize bi faydası olur mu?ikimiz çözemiyoruz artık bunu.ben ona anlayışlı davranmaya çalıştıkça, sabrım tükeniyo.ilişkimizi kendi ellerimizle bitirmek istemiyoruz.daha önce hiç terapiye falan gitmediğim için bilmiyorum ne olacağını.belki birkaç profesyonel tavsiyenin yardımı olur diye düşündük.

14. 10 Ocak 2010
  15. elifcanim

elifcanim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ailesin neden istemiyomus peki.once olayin nedenini ogrenmelisin sonra harekete gecmelisin bence.sebebi ne

16. 10 Ocak 2010
  17. demekkiboyle

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    ailesi derken, babasının düşüncelerini bilmiyoruz.ama annesi ve ablası istemiyor.tek sebebi, beni beğenmemişler."onun karakteriyle ilgili bişey bilmiyorum, bu konuda bişey diyemem ama beğenmedim, sana yakıştıramadım bu yüzden istemiyorum" demiş annesi.ayrılmamız için baskı yapıyomuş, evde sürekli başımın etini yiyor dedi sevgilim.öyle bir nedeni var ki, ben ne kadar kendimi anlatmaya çalışsam da boş.ne yapmalıyız bilmiyorum.

18. 10 Ocak 2010
  19. deydey

deydey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Profesyonel destek herzaman iyi olur en azından sizi rahatlatır ve biraz daha güçlü durursunuz olanlara karşı.Ayrıca sorunun kaynaklandığı nokta için de daha çözümcül yanıtlar alabilirsiniz...