35 haftalık olmuşum kızlar ayrıca kansızım kanım 10.00

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve deryaevren tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

27 Ekim 2010
    Konu Sahibi : deryaevren
  1. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    neden böle oluyoo doğumda çok zorluk çekersin dedi ler korktum kan kaybından ölürmüyüm beni korkuttular yine cnm sıkkın midem ağrıyor çok kötüüüüü

2. 27 Ekim 2010
  3. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Canım uzulme normal kansız cıkman.kan yapıcı seyler ye.Gercı bu aylarda kılo durumu oluyor ama pekmez nar bır de vısne suyunu cok tuketıyorum ben sahsen.Sut ve sut urunlerı hastasıyım onları da kan yapıcı seylerden sonra tuketmemeye calısıyorum.ben hamile kaldıgımı ogrendıgımde kan degerim 5.5ti. Doktorum şoke oldu.Genel olarak bende anemi vardı zaten.Bebegı kaybedersın daha cok kucuk zaten dedı. O ay memlekete gıttım haftasonu hastanede 4 unıte kan verıldı.Hamıle kaldıgımı ogrendıgım gunden berı vıtamın ve kan ılaclarıyla 35. haftama kadar geldım bebegım de saglıklı Allaha sukur. Kan degerım de dun ogrendım 12. Ki ılac kullanmama ragmen.Doktorum sınırda ama gene de şükür eskı halne gore ıyı dedi. 2 defa PLT degerım cok dusuk cıktı ama sımdı o da ıyı. 150-400 arası olması gerekırken benım 130 cıkmıstı.Bu deger ne kadar dusuk olursa kan kaybında kanı durdumak o kadar zor oluyormus.

4. 27 Ekim 2010
  5. tualina

tualina batuhan'ım can oğlum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım geyt iyi kanın ben 16. haftadayım ve en son 11 di kanım...dr lar gerek görürlerse kan takviyesi falan yapıyorlar...

6. 27 Ekim 2010
  7. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yok daha neler abartmis doktorlar ne ölmesi te allam =) kanin düsmesi gayet normal öyle abartili düsükte degil kanin ilacla yediklerine dikkat ederek halledersin eminim. ben 12 ile basladim su anda 11 degerim doktorum normal dedi dahada düserse ilac veriri hallederiz dedi. simdiden allah dogumda kolaylik versin

8. 27 Ekim 2010
  9. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    hepinize tşk ederim çok sağolun pekmez alıcam üzüm pekmezi şimdi onu kullanıcam inş yükselir amin cümlemize allah kolaylıklar versin

10. 28 Ekim 2010
  11. kahveci

kahveci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gereksiz yere korkutmuşlar seni.ben doğuma girdiğimde kan değerim 8,5 du.bana da saçmaladılar ama aslanlar gibi aldım bebişimi kucağıma, şimdi ikinciye hamileyim:)
    harnup pekmezi iç iyidir.

12. 28 Ekim 2010
  13. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    tşkler bu harnup pekmezi keçi boynuzu pekmezi demi??

14. 28 Ekim 2010
  15. denizcim

denizcim Çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Evt canım ikisi de aynı şey.
    Benim de kan değerlerim düşük genelde.Ama ilaç takviyesi yapıyor doktor artık.Biraz da yememize dikkat ettik mi inş sağlıklı bir doğum yaparız:lepi:

16. 28 Ekim 2010
  17. erturkfts

erturkfts Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende 23 haftlalık hamileyim hamileliğin başında kan değerlerim çok iyiydi.ama bu hafta tetanoz aşısı olmaya gittigimde kanımada baktılar kanın düşük dediler 10 çıkmış doktoruna söyle dediler bana doktor kan şurubu vermişti ben onu içemiyorum ama artık içicem kanım 13 ken 10 düşmüş doktoruma da sorucam gittiğimde normalmi nasıl diye

18. 28 Ekim 2010
  19. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    gynoferon kullanıorum ben ama etki etmioor ben de gittiğimde şurubunu isteyeceğimm