35 haftasindayim bebisim sadece 2130gr :(

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve Zilanur tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Zilanur
  1. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaslar,
    simdi doktordan geldim ve cok üzgünüm,
    35 haftasinda hamileyim ve oglum sadece 2130 gr agirliginda, doktor kücük bebis dedi, kafasida kücükmüs...
    dedim sagligi yerindemi evet dedi ama kilo almasi lazim....
    ben cok sisdim, albüm oldum her gören diyor,, bebisin cok kiloludur diye halbuki ölye degil...

benim sorum siz neler yaptiniz bebisiniz kilo alsin diye?
    duydumki sabah aksam bir kasik pekmez yiyen in bebisi kilo alir diye ama bilemiyorum, cikolata seker de yemiyorum dikkat ediyorum yemegime:KK43:
    cok mutsuzum yavrum benim cok zayif dogacak diye korkuyorum...
    en azindan 3200 gr olsa...

2. 4 Şubat 2010
  3. xxayazxx

xxayazxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben 31. haftada gittiğimde 1.400 gr dı canım iki hafta sonra gittiğimdeyse 1.800 gr olmuş.buna seviniyorum bence sende üzülüp bebeğinide üzme.balık yağı kapsül verdi benim doktorum bebeğe kilo aldırır diye.ama bende gelişim geriliğine yakınmış.nerdeyse 2 hafat geriden geliyor.süt ve süt ürünlerinide bol yemeliyiz onlarda iyi besliyormuş bebişleri.her şeyden önce sağlıklı olmaları daha önemli.benim suyumda az. birinci hamileliğimdede doktor biraz küçük bi bebek olcak demişti aynen bende kocaman olmuştum 26 kilo almıştım düşünsene.ceviz hurma ve bal yemiştim o ay.1 ay sonra doktora tekrar gittiğimizde doktorum çok şaşırmıştı.naptınız bu bebeğe demişti.baya bi kilo almıştı son ay.3.800 gr doğdu.bi umut belki bu hamileliğimdede öyle olur diyorum.olmazsada sağlığı yerinde olsun yeter diyorum sağlık ocağındaki ebe 1.600 gr ve 1.800.gr iki çocuk doğurduğunu söylemişti.büyük bebeğe bakmak tabiki daha kolay olur ama zayıf olursada napalım allah sağlık versin

4. 4 Şubat 2010
  5. three__

three__ sağlıkla gel oğlumm... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 36 haftalık hamileyim, benim okuyupta kilo alsın diye yemeye çalıştığım besinler
    her gün 500 ml süt
    her sabah 1 yumurta (bazen 2 de oluyo )
    pekmez ( ben sabah ve akşam 2 yk içiyorum )
    her gün 1 muz
    sabah 1 sb sıkılmış portakal suyu
    kaşar peyniri ( kalsiyum yönünden oldukça zengin )
    protein çok önemli özellikle kırmızı et ,oldukça sık tüketmeye çalışırım haşlama olarak ,tavuk eti
    her gün ceviz fındık badem ve hurma ( 2 adet )
    bol meyva tüketmeni öneririm
    birde balık en az haftada 1 tüketilmeli

üzme kendini sağlıklı olması kilolu olmasından daha önemli ,bende 2700 doğmuşum, annemide 3 ay emmişim ama şimdi görsen maşallahım var kaydirigubbakcemile3

6. 4 Şubat 2010
  7. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    benim bildiğim bebek anne ile babanın kilosunu ortalar.anne 3 baba 3 doğduysa bebek te 3 olur aşağı yukarı.et,çekirdek,dondruma,mandalina bebeğe çok kilo aldırıyor.

8. 4 Şubat 2010
  9. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, bebişine kilo aldırmak için bol protein almak lazımmış. Her sabah haşlanmış yumurta ye, kırmızı et tüket. Ceviz, badem, fındık kesinlikle yenmeliymiş. Bol sebze ve meyve. Gündüz pekmez ve kuru üzüm. Ve tabi süt ve süt ürünleri.
    Çok fazla ödem toplanması, kalsiyum eksikliğindende kaynaklı olabilirmiş.

10. 4 Şubat 2010
  11. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    harnup pekmezi ebeğe çok kilo aldırıyormuş we cewiz bilginize..

12. 4 Şubat 2010
  13. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaş çok güzel anlatmış canım , yumurta protein kaynağı mutlaka 1 adet yemelisin ve en az 2 litre su içmelisin.. Albümin old. için bazen tansiyon problemi vs yaşayabilirsin bu da bebeğe kan gitmesini engelliyor. Bol bol yürü gereksiz beyaz ekmek , şeker , un hepsini at bir kenara.. Süt mü içiceksin lightını al , peynir mi yiceksin lightını al mutlaka.. Light ürünlerde kalsiyum oranı daha fazladır hem gereksiz yağ almamış olursun..

14. 4 Şubat 2010
  15. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar inanin kac paket süt bitirdim bilseniz varya sasirirsiniz, esim bile bana diyor cok süt iciyormusum....
    su cok icioyrum ama meyve az yiyorum pide hic yemiyorum kara ekmek, cikolata seker tatli seyleri hic tüketmiyorum, meyve suyu icmiyorum cok dikkat ediyorum yemegime ama yinede olmuyor...
    anneme sordum ben bebis ken 2700 gr dogmusum....
    simdi bol bol ceviz, findik, üzüm, pekmez yiyecegim insallah bebisim kilo alir....
    simdi bebis az kilolu dogarsa acaba anne sütünü emmezmi?
    insallah emerde bebisim ölye kilo alir, cok üzülüyorum cok:KK43::KK43::KK43:

16. 4 Şubat 2010
  17. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Olurmu canım öyle şey , emer tabi neden emmesin..
    Ufacık erken doğan bebişler nasıl kocaman oluyorlar el kadar doğdukları halde.
    Senin bebeğin sağlıklıymış işte gayet iyiymiş daha ne olsun..
    Böyle şeylerle üzme kendini son aylarda daha da artar kilosu hem hiç üzülme..
    Şu an sağ salim kucağına almayı hayal et ve mutlu ol tamam mı.

18. 4 Şubat 2010
  19. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    seni rahatlatır mı bilmiyorum ama ben gününde olmasına rağmen 1350 gr doğmusum. 27 yaşındayım gayet de sağlıklıyım:)