35 yaş ve sonrasında hamile kalanlar yardımınıza ihtiyacım var...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mia tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mia
  1. mia

mia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    113
    Selamlar ben 36 yaşındayım ve kısmetse birkaç ay sonra hamilelik çalışmalarına başlamak niyetindeyiz. Yani sanırım ancak 2010 yılının ilk aylarında olabilecek. :nazar:Bekleme sebebimiz sigorta süresinin dolmasıdır. Ama yaşımdan dolayı endişelerim var açıkçası. 35 yaş sonrası hamile kalan arkadaşlar yaşın getirdiği bir sıkıntı yaşadınız mı? kendi yaşadıklarınızdan yola çıkarak bana fikir verebilirseniz çok sevinirim. Sevgiler

2. 17 Eylül 2009
  3. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sigorta nedeniyle mi beklediniz? Bu işler hemen olmayabiliyor, keşke belmeseydiniz...

4. 17 Eylül 2009
  5. mia

mia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    113
    Biliyorum ama geç evlilik yaptım henüz 3.5 aylık evliyim, sigorta süreminin dolmasına 4 ay kaldı bu süreyi atlattıktan sonra inşallah denemelere başlayacağız. Umarım çok beklemek zorunda kalmayız ama yaşla birlikte doğurganlık azalıyor diye tedirginim. İnternet sitelerini okudukça sinirlerim bozuluyor yok doğrganlık azalıyor, yok sakat bebek ihtimali artıyor, yok düşük riski oluyor vs. o yüzden bunu başarmış arkadaşların olduğunu görüp biraz içimi rahatlatmak istiyorum açıkçası.

6. 17 Eylül 2009
  7. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    mia inşallah kolayca hamile kalır ve kucağına alırsın sağlıcakla, ben 35 yaşındayım, 3 yıldır istiyoruz, eşimde de ben de sorun yok, son 1 sene içinde 2 düşük yaşadım, nedeni de yok maalesef, doktorum şans diyor, genetik testler de dahil herşeyi yaptırdım, ben iyi bir örnek değilim ama arkadaşlarımdan 39-40 yaşında olup ard arda doğuranlar var, bu iş nasip işi sakın korkma olumsuzu aklına getirme, insan düşündüğünü çağırıyor maalesef.

8. 17 Eylül 2009
  9. mia

mia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    113
    anjelic inşallah sen de en kısa zamanda kavuşursun bebeğine. Cesaretlendirmen için çok teşekkür ederim.

10. 17 Eylül 2009
  11. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    amin güzelim, hepimiz kavuşalım :)

12. 17 Eylül 2009
  13. wannababy

wannababy iki cocuklu ve mutlu:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bende 35 yasindayim ve ikinci cocuguma hamileyim. 32 yasindaydim istemeye basladigimizda. 3 seneden fazla ugrastik, buna ikide asilama dahil. bu 3 sene icinde 3 tane kaybim oldu. tamam hersey Allah'tan deyip bir sekilde ara verdigimiz bir zamanda geldi melegimiz.

oglum 9 yasina girecek. onda hamile kalmamda, hamileligimde cok kolaydi. bu sefer yine cok fazla derdim yok cok sukur ama surekli tetikteyim. ogluma hamileligimden hicbirsey hatirlamiyorum nerdeyse. bu sefer daha bi farkli, en ufak seyde doktorda aliyorum solugu.

bende cok iyi bir ornek olamadim maalesef. Insallah siz cok beklemez, tez vakitte saglicakla alirsiniz bebeginizi kucaginiza.

14. 17 Eylül 2009
  15. mia

mia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    113
    iyi dilekleriniz için teşekkürler, siz de inşallah sağlıkla alırsınız en kısa sürede evladınızı kucağınıza

16. 18 Eylül 2009
  17. mia

mia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    113
    herkes genç anne olmuş sanırırm yok mu fikir verecek kimse:KK43:

18. 19 Eylül 2009
  19. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım yaşları 35 ila 42 olan iki arkadaşım da sağlıklı nur topu gibi birer kız bebek annesi oldular. 36 yaşında 6 aydır gebe kalmayı bekleyen bir yakınımda var henüz başarabilmiş değil. bence kısmet bu işler..