35 yaş ve üstü olup yeni bebek sahibi olan anneler gelin beraber büyütelim:)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve B.V tarafından 27 Mart 2010 başlatılmıştır.

27 Mart 2010
    Konu Sahibi : B.V
  1. B.V

B.V Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar , ben 37 yaşındayım ve şu an 2,5 aylık bir oğlum var. Aslında calısıyorum fakat ucretsiz izin aldım bir muddet oglumla beraber olmak istiyorum.Sizde eger yeni anne olduysanız gelin tecrübelerimizi , sorunlarımızı beraberce paylaşalım. Şimdiden iyi paylaşımlar opuyorumnanaktan

2. 28 Mart 2010
  3. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam ben de 37 yaşındayım..
    ve 8 aylık bir oğlum var..ilk bebeğim...
    hayırlı olsun topiğimiz canım..

4. 28 Mart 2010
  5. B.V

B.V Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok memnun oldum canım. Maşallah sen büyütmüşsün oğlunu benimde yeğenim var 7. ayın içinde o da . Bebeklerin her anı ayrı güzel.Bizde gaz sancılarından yeni kurtulduk sayılır.Henüz tutmayı ögrenmedi,aceleciyim sanırım bir an önce oyuncaklarını oynasın istiyorum. İstanbulun ne tarafında oturuyorsun ben avrupadayım. Tecrübelerinden faydalanmak isterim .Görüşmek üzere ...

6. 29 Mart 2010
  7. nxixnxixm

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    b.v canım senin bebiş küçük daha birşeyleri tutmak için...
    ben anadolu yakasında oturuyorum..
    eskiden avrup yakasındaydım hangi semtdesin ??
    tabiki yardımcı olabilirsem sevinirim..
    canım ben süt verirken hiç gaz yapacak gıda yemedim..
    o sebepten bebeğimde gaz sorunu yaşamadık..
    ben 33 haftalık ve 1500 kilo doğurmak zorunda kaldım oğlumu :))
    suyum gelince aldılar bebeğimi..
    şimdi çok iyi...

8. 29 Mart 2010
  9. B.V

B.V Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba ben Kağıthane de sitelerde oturuyorum.İşim de Şişlide ...
    Demek 33 haftalık dogum yaptın .Zorlukları olmuştur muhakkak. Artık büyümüş maşallah .Benim bebeğimde 37 haftada dogdu yani prematüre sınırını bir günle aştık.Nst kontrolunde apar taopar ameliyata aldılar agrılarım olmus.Haftasına göre kilosu iyiydi 3340 gr dogdu ama sezeryan sonrası cigerdeki suyunu atamadı ve beş gun yenidogan yogun bakımda kaldı. Ordan aldıgımızda 2950 grama düşmüştü.Şimdi toparladı hızla kilo alıyor .Ben cok almasını istemiyorum ,hareketlenince normal olur heralde. Gaz yapıcı hiçbir şey yemedim canım ama gazımız oldu maaalesef geçti çok şükür ...
    Sen karsıda nerdesin? Ben o tarafı daa cok seviyorum.Ama burda calısınca işe yakın olsun istemiştik. Sen calısyormusun bebeğine kim bakıyor?

10. 29 Mart 2010
  11. nxixnxixm

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım bebeğin kilo alsada ayaklanmaya başlayınca gider...
    ben sabiha gökçen tarafındayım..istanbul parka yakınım..
    kendi işimdi devir yaptım..ve 1 gün sonrası suyum geldi :)) şansa bak..
    Bebeğime ben bakıyorum, zaten ben bakmak istiyordum..
    şimdi kocaman oldu ama diş sıkıntımız başladı..
    iştahsız ve mızmız bu aralar...

12. 30 Mart 2010
  13. B.V

B.V Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Dişleri çıkıyor demek cocuklar büyüyecek ama hep bir şeyleri olacak neyse saglıklı olsunlarda gerisi boş. Sen de belki bebek büyüyünce tekrar işe geri dönersin alışkın insanın tamamen bırakması zor biraz. Benim bir yıl hakkım var ama ne kadar kullanıcagımı bilmiyorum oglumun durumuna göre karar veririm artık. Benim yegeniminde dişleri kaşınıyor iştahsız ek gıdalarla boğusuyorlar o işte pek kolay degil anladıgım kadarıyla bana referans oluyolar ama. Mama sandalyesi aldın mı, kullanabiliyor musun?

14. 31 Mart 2010
  15. zeynepbeyza

zeynepbeyza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 38 oluyorum mayısta ve 3. bebeğimi 4 ay önce doğurdum..Aslında tecrübeliyim annelik konusunda ama her çocuk farklı..Büyük kızım okula başladı bu yıl,çok zor bi süreç 1.sınıf..Ama kardeşini olgunlukla ve sevecenlikle karşıladı.Küçük kızım da 2.5 oldu.O çok naif,kırılgan bi kız..içim acıyor bazı hallerine..Kardeşi hazmetmesi zor oldu.Masumlaştı ve içine kapandı..Ama dengelemeye çalışıyoruz babamızla..sizin tek çocuk..el bebek,gül bebek büyüyecekler melekler..Kolay gelsin.Bi çocuk ne kadar iyi bakılırsa bakılsın annenin yerini kimse tutamaz.Ve çok çabuk büyüyorlar her saniyenin tadına varın onlarla geçen...Küçüğüm ise agularıyla,gülücükleriyle iyi ki doğurdum dedirtiyor bana..

16. 31 Mart 2010
  17. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar.bende kasım ayında doğum yaptım.miniş ikinci çocuğumuz.erkek adı burak..aslında burak kaan ama kimliğe burak yazılıca burak dedik. 9nisanda 5aylık olucak tosunum.:ecrin_bebek:
    bir tanede 11yaşında kızımız var.6.sınıfa başladı bu yıl.keşke diyorum doğumum mayıs sonuna falan denk gelseydi.ozaman kızıma daha çok zaman ayırır drslerinde yardımcı olurdum.bunca yıl hep beraber yaptık herşeyi .ödevlerinde hep yarıdmcı oldum ilgilendim ama doğum kasımda olunca ve sezryan beni bayağı bir hırpalayınca ilgilenemedim istemedende olsa..çok üzüldüm.gelip tam bişey soruyodu oğlum başlıyodu ağlamaya o bağrınırken kzımın ne dediğini kafam almıyodu.zavallım çok bocaladı.saçını bile ben yaprdım.oda ona kaldı.sorumlulukları birden arttı.bocaldı.derslerde başaşağı gitti malesef.çok başarılı bir çocukdu.her yıl takdir alırdı.teşekkür aldı gerçi ama zayıflarda geldi.
    ona destek olamadığım için ağlıyordum bazen.halada içim acıyo ona bakarken.umarım seneye topralarız artık dersleri.
    allahtan kardeşini çook seviyo.mamsını veriyo,altını değiştiyo,gazını çıkarıyo acaip düşkün.burakda ona düşkün.onu görünce deli oluyo resmen.rabbim ikisinide korusun....hepinizin evlatlarınıda tabii:))
    aaa unuttum yaşım 37.bunca yıl aradan sonra zor olur dediler.aslında bakması zor oluyo.galiba kızımda dah gençtim ondanamı ne?yada oğlan çocuğu daha zor.ev işi yapamıyorum doğru düzgün yawww.
    ama çok şeker.iyikide yapmışız diyorum..ayy çok uzun oldu mektup gibi
    .. ..kaydirigubbakcemile3

18. 1 Nisan 2010
  19. B.V

B.V Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Zeynep Beyza merhaba , maşallah yavrularına ne mutlu sana .3. bebegin cinsiyetini yazmamışsın canım.Güle güle büyüt . Aslında 2 tane büyümüşken yeni bir bebek zor olur gibi ama cocukları cok seviyorsun sanırım. Antalyada mı oturuyosun ? ben yeni evlendigimde 4 sene yasadım orda sonra istanbula geldik. Senin küçük bizden 1 ay büyük sanırım benim dogum 11 ocakta olmustu:) görüşmek üzere