35 Yılın Sonunda..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yercekimlikaranfil tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

17 Haziran 2010
    Konu Sahibi : yercekimlikaranfil
  1. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    33 yaşındayım, 7 aylık hamileyim, annemle babam boşanıyor. İhanet yok, şiddet yok, dünya görüşü farklılığı yok... Olan ne? 35 yılın birikimi, asla unutulmayan öfkeyle söylenmiş sözler, sürekli problemlere konu olan aileler.
    Bu köşeye böyle bir konu açacağımı asla düşünmezdim. Hiçbir zaman bitmemişti sorunlar ama hiç bu noktaya geleceğini düşünmemiştim.

2. 17 Haziran 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.590
    Ödül Puanları:
    363
    Geçmiş olsun.. Hayırlı olsun arkadaşım..
    Üzüldüm,çok üzüldüm..
    Koca koca insanlar senden benden iyi bilecek değiller ya kendi yaşadıklarını..
    Umarım bundan sonrası her iki taraf için de daha iyi olur..

4. 17 Haziran 2010
  5. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    çok üzücü, Allah yardımcınız olsun.

6. 17 Haziran 2010
  7. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    demekki artik canlarina tak etmis ki bosaniyorlar.
    allah yardimciniz olsun
    zor gercekten...

8. 17 Haziran 2010
  9. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.525
    Ödül Puanları:
    238
    35 yılın sonunda öfke ile aldıkları bir karar değildir. Bıçak kemiğe dayanmış demek ki. Çok üzücü bir durum. Hayırlısı olsun....

10. 17 Haziran 2010
  11. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hayırlı olsun

12. 17 Haziran 2010
  13. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Çok sağolun. Toplu alıntı yapamıyorum. O yüzden hepinize bir mesajda ama teker teker teşekkür ediyorum.
    Aslında onca yıl bende de onlarda olduğu kadar birikim yaratmış demek ki. Bu yüzden çok olgun ve normal karşılayamıyorum. Her zaman aşırı hassastım bu konuda, şu anda da öyleyim.
    Bir yandan da kızıyorum onlara. Bunca yıl sabrettikleri şeylere birkaç ay daha sabredemediler diye.
    Şimdi herşey karmakarışık ve bulanık.
    Ne olacak, nasıl olacak? Doğumumda nasıl bir araya gelecekler? Kim ayrı eve çıkacak? Nereden nasıl yeni bir düzen kurulacak?
    Şimdilik biri evimizde biri de bir başka evimiz var orada. Yazlıkta yani. Kış gelince ne olacak?
    Daha bir hafta önce seneye torunlarının bahçede nasıl dolanacağının hayalini kurarken, bu hafta anne babamla konuşmak için ayrı ayrı telefon etmem gerekiyor.
    Canım çok yanıyor.

14. 17 Haziran 2010
  15. Laale

Beğenildi:
    21.590
    Ödül Puanları:
    363
    Canım benim...
    Emin ol boşanma kararını ne kadar enine boyuna düşünerek de alsak yine de bir yerden bir açık çıkıyor işte.. Senin ailende son noktayı kim koydu bilemiyorum ama inanıyorum ki fedakar olan taraf elinden gelen sabrı göstermiş,senin bebeğini bile düşünmüştür.. Ama işte tıkanıyorsun bir yerden sonra.. Belki tam tarif edemiyorum şu anda.. Ama kızma onlara.. İnan onlar da asla böyle olmasını istemezdi..

16. 17 Haziran 2010
  17. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108

ışin kötüsü düşünmediler. Tatil için yanlarındaydım, bir süredir zaten gerginlik varmış aralarında. Küs gibiydiler. Bir ufak olaydan bir tartışma çıktı. Gene tabi ki 35 yıl öncesinden başladılar haklılıklarını ispatlamaya çalışmaya. Ben de müdahil oldum mecburen. Müdahil oldum derken, tartışmaya katıldım anlamında değil de ikisine de hatalarını söyleyip olayı yumuşatabilmek için. Ama dedim ya bu konuda o kadar hassasım ki, çok ağladım. ıyice strese girdiler, iyice gerildi ortam. Ben de "benim varlığım sizi çok geriyor biz erken dönelim" dedim. Annem ben de gidiyorum dedi. Eşyalarını koydu valize, eve geçti. Öyle çok uzun uzun düşünüp karşılıklı konuşup karar vermediler yani.
    Şaşkınlığım belki o yüzden. O kadar şok edici ve ani ki kim nerede nasıl yaşayacak o bile belli değil. Ne zaman bir araya gelip birşeyleri konuşacaklar, kim dilekçe verecek?
    Çok zormuş, 35 yılı ortasından ikiye ayırmak.

Son düzenleme: 17 Haziran 2010
  18. 17 Haziran 2010
  19. Laale

Beğenildi:
    21.590
    Ödül Puanları:
    363
    Ahhh canım ya...
    Boşanma beraber alınabilecek bir karar değil ki.. He yok mu eşiyle oturup biz bu işi yürütemiyoz,çocuklarla konuşalım bitirelim diyen.. Elbette vardır..
    Ama toplumun genelinde bir taraf yıllarca alttan alıyor,üzülüyor,yıpranıyor,düşünüyor,karar alıyor,vazgeçiyor sonra yeniden hesaplıyor vs. vs. ve bir anda hiç olmadık bir şekilde patlıyor..
    Ev,yaşam konusu nasıl olsa açılır,tartışılır şu anda onların da morali yeteri kadar bozuktur zaten..
    Kaç gün oldu bilmiyorum ama ilk günler kabus gibi gelirken gerçeği yaşadığını farkettiğin zaman daha zorlaşıyor..