36 haftalık hamileyim,çok kötü öksürük oldum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Ecexsximal tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : Ecexsximal
  1. Ecexsximal

Ecexsximal mutluluk=eşim+kızım+oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Selamlar...
    Hafif bir nezlem vardı kuru öksürüğe dönüştü... Çok kötü öksürmeye başladım.. Ciğerlerim yerinden çıkacakmışcasına... İlaç kullanamayacağıma göre zararsız bitkisel çözümler arıyorum... Bal ve karabiber içiyorum, pekmez içiyorum ama pek işe yaramadı... İşin üzücü tarafı her öksürdüğümde karnımdaki minişim uyanıyor başlıyor kıpırdamaya... 2 gündür sürekli öksürüyorum ve sürekli bebeğim de hareket halinde... İnşallah zararı yoktur bebeğime değil mi ???... En çok korktuğum da bu çünkü...
    Geceleri uyuyamıyorum öksürükten... :eek:klava:

Ne olur birileri bana gerçekten işe yarayan çözüm yolları sunsun... Öksürmekten bitkin düştüm artık...

Şimdiden teşekkürler... opuyorumnanaktan

2. 14 Mart 2010
  3. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim rabbim en kısa zamnda acil şifalar verir inşallah canımcım sen gereken bütün önlemleri almışsın canım ılık çok sıcak olmayan ıhlamurda iyi gelir aslında canım günde 1 bardak içebilirsin demişti doktorum bana ıhlamuru denedinmi canım

4. 14 Mart 2010
  5. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bir eczacıdan gelen bir maili sizinle paylaşmak istedim.
    Melekler Mekanı - öksürüğe karşı vicks ama.....
    “Ayak tabanlarımızın yağı emen özel bir yapısı vardır. Bu nedenle eğer tabanınıza örneğin sarmısak sürerseniz yaklaşık 20 dakika sonra tadını ağzınızda alırsınız. Bunu bulan bilim adamları nedenini bilmiyor henüz ama bu etki bize bir tedavi olarak geri dönüyor.

Özellikle çocuklarda (ve tabi büyüklerde) gece uyutmayan şiddetli öksürük durumunda ayak tabanınıza güzelce Vicks merhem sürün ve kalın bir çorap giyin. Beş dakika içinde öksürüğün kendiliğinden geçtiğini göreceksiniz. Her zaman %100 çalışır ve çocuklara ağır öksürük ilaçları vermekten daha etkilidir.”

6. 14 Mart 2010
  7. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben genelde limonlu karabiberli bal içiyorum sık sık bir iki güne kesiyo

8. 14 Mart 2010
  9. Ecexsximal

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolasın ilgilendiğin için opuyorumnanaktan Ihlamur değil ama hatmi çiçeği çayı içtim.. Geçici olarak rahatlatsa da uzun sürmedi... Yatmadan önce ıhlamur içeyim olmazsa.. İnşallah işe yarar...

10. 14 Mart 2010
  11. Ecexsximal

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bu yöntemi kesin denerim... Bana mantıklı geldi... Bir arkadaşım da bağ ağrısını dindirmek için ayaklarının tabanlarına hafif hafif vururdu bi terlik aracılığıyla... Ve geçtiğini söylerdi...

Bu gece yatmadan önce uygulayacağım... İşe yarar inşallah...

Teşekkürler opuyorumnanaktan