36 haftalık hamileyim ve düştüm ???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Ecexsximal tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : Ecexsximal
  1. Ecexsximal

Ecexsximal mutluluk=eşim+kızım+oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Tam 36 haftalık hamileyim... Ve bu gün temizlik yaparken, parkede kayıp çok şiddetli bir şekilde düştüm... Oturur vaziyette düştüm ama çok şiddetliydi gerçekten... Düşerken; o 1 saniye içinde, düşme şeklimi bile karnımdaki bebeğime göre ayarlamaya çalıştım.. Doktorumu aradım. Gel dedi ve gittik... Bebekte bir sorun yok çok şükür. Kalp atışları normal, nefes alma verme hareketlerinde devam ediyor... Böyle durumlarda doktorlar bebekten çok plesentaya dikkat ediyorlarmış... Bebeğe zaten bir şey olmazmış kolay kolay.. Ama plesenta bebekten ayırlırsa ya da plesentaya bir zarar gelir de gizli bir kanama olursa işte o zaman tehlikeliymiş... Saatler geçti ve bebeğim kıpır kıpır çok şükür...

Böyle bir durum yaşayan oldu mu arkadaşlar aranızda ??? Şimdiye kadar bi sorun olmadıysa olmaz artık değil mi? 6 saat geçti aradan...

Ve bu günkü acı tecrübemden dolayı diyorum ki bırakın eviniz pis kalsın özellikle son ayda benim gibi temizlik merasimine girişmeyin... Allah esirgesin. Zaten kocaman göbüşlerimizle dengemiz şaşıyor... Bir şey olmasa bile insanın o yaşadığı korku yetiyor da artıyor...

Bütün hamişlere Allah kolaylık versin...:CüvCüv:

2. 9 Mart 2010
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.045
    Ödül Puanları:
    463
    öncelikle çok geçmiş olsun canım.. endişelenmene gerek yok allah korusun olsaydı ultrasonda görünürdü zaten. üstelik çok geçmiş üstünden.. seni çok ama çok iyi anlıyorum, ben son birkaç ay temizlik yapamamıştım. zaten pipirikliyim, birşey olur endişesi yaşamıştım.. bırak evin pis ama için rahat olsun yerimseniben
    allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin civcivini a.s.

4. 9 Mart 2010
  5. dtbernat

dtbernat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok geçmiş olsun cnm dra gittiysen ve plasentada problem yok dediyse endişelenme yat dinlen allah korusun

6. 9 Mart 2010
  7. Ecexsximal

Ecexsximal mutluluk=eşim+kızım+oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolun arkadaşlar... ınsan başına gelmeyince hiç gelmeyecek sanıyor.. Hep duyardım hamileyken düşenleri... Hiç mi dikkat etmezler karınlarında bir can taşıyorlar derdim kendimce... Meğer kaza ne zaman gelir bilmiyormuş insan... Viledayla parkeleri silmiştim... Kurumadan üstünden geçmeye çalışınca resmen uçarak düştüm ve oturdum kaldım.. Sonra da bi ağlama krizine girdim sinirimden...

Bütün hamiş arkadaşlar çok çok dikkat etsin lütfen... Allah beterinden korusun...

8. 9 Mart 2010
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    6 aylık hamıleyken bende dusmustum. dustan cıkarken ayagım kaymıstı sagıma dogru kalcamın uzerıne dusmustum. bısey olmadan atlattık cok sukur. doktorun bı problem yok demıs bebısınde kıpır kıpır bence telaslanma... cok gecmıs olsun daha dıkkatlı ol ama bundan sonra.

10. 9 Mart 2010
  11. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun.

12. 9 Mart 2010
  13. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun rabbim korusun bişey olsaydı doktorunuz söylerdi cnım bebiş iyim diyo demekki annesi hareketleriyle canım

14. 9 Mart 2010
  15. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    geçmi olsun canım.. hamileyken ağırlık merkezi değiştiği için popo üstü düşmeler çok oluyormuş diye duymuştum. genellikle de hasarsız oluyormuş bu tarz düşmeler.. yinede de bebeğinin hareketlerine ekstra dikkat et birkaç gün.. inşallah sağlıklı bir şekilde alırsın kucağına :KK70:

16. 9 Mart 2010
  17. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    cok sakincali bi durum gecmis olsun..doktor iyi dediyse iyidir bebisin..esimde bana hep diyor dikkat et ben hicc etmezdim bi kere ayagim kayar gibi oldu ödüm koptu düscem diye o günden beri adimimi atarken planlayip atiyorum..dikkat et bidaha 36 haftalik hamileymisin yeter artik temizligide birak esin yada bi yakinin yapsin..

18. 9 Mart 2010
  19. NuPe

NuPe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun