38+3 ama bebek inmemiş

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve denizer tarafından 5 Eylül 2009 başlatılmıştır.

5 Eylül 2009
    Konu Sahibi : denizer
  1. denizer

denizer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba 38+3 haftlık hamileyim, bugünkü muayenemde doktor bebeğin inmediğini ve bu haftadan sonra da inmeyeceğini, beklemeyip sezaryanla alınmasını önerdi ne dersiniz. Fikri olan varmı?

2. 5 Eylül 2009
  3. gamze-20

gamze-20 2012 yeni bir ben Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim doktorun haklı eger bebek inmediyse normal dogum acılma olsa bile gerceklesmiyor bebek dogum kanalına girmiyo benim bebek asagı inmemişti ben normal diye tutturunca tam 15 saat sancı cektim ve sonunda dr sezeryan yaptı yani senin için uygun olan sezeryandır yinede sen ve dr un biiliropuyorumnanaktan

4. 5 Eylül 2009
  5. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benimde 38. haftam ve bebeğim bir türlü dönmedi suyu da az olunca banada beklemeye gerek yok biran önce alalım dedi cuma günü salı günü tekrar gidecem bakalım sezeryan hiç mi hiç istemiyordum ama ne yapalım bebişlerimiz için böylesi iyiyse yapacak bişey kalmıyo hayırlısı diyelim sıkma canını ve dr na güven derim

6. 5 Eylül 2009
  7. denizer

denizer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yorumlarınıza teşekkür ederim. ben normale hazırlandığım için şimdi bu fikre alışmak zor geldi.

8. 6 Eylül 2009
  9. denizer

denizer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepimiz için hayırlısı olsun.

10. 6 Eylül 2009
  11. Kazen

Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

Beğenildi:
    17.232
    Ödül Puanları:
    488
    Merhaba Denizer,
    Bu tür durumlarda normal doğum diye zorlamaya gerek yok. Normal doğumun bir çok artısı olmasına rağmen bu tür durumlarda (ki bu sorun bile değil, tahmin ettiğim üzere bebek sürekli kontrol altında) sezaryan kaçınılmaz oluyor. Sezaryana ne kadar karşı olsamda bu tür durumlar için ideal çözümdür fakat ülkemizde kolay olduğu için seçilen bir yöntem. Avrupda bu özel durumlar dışında sezaryana hemen hemen hiçbir kadın doğum uzmanı sıcak bakmıyor. Lakin senin özel bir durumun var... Lütfen panik yapmayın hekimlerimiz şahsi görüşüm en doğru seçeneği sunmuşlar size... Rahatlayın ve artık doğuma hazırlanın...

Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmen dileği ile....

12. 6 Eylül 2009
  13. melankolia

melankolia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    slm kızlar, başlığı okudum, panik yapma arkdaşım druna güven, 2 haftan kalmış son haftalarda döner mi bilmiyorum ama bu çok düşük bi ihtimal, hayırlısıyla sezeryanını ol, allah kurtarsın cnm benim, hayırlı doğumlar

14. 6 Eylül 2009
  15. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bugün itibariyle 40+4 oldum, 39+5 de kontrolüm vardı fakat bebeğim hala aşağı inmemişti.

yani illa inmicek diye de bişey yok bence, eğer normal istiyosan bence biraz daha beklemelisin,

evet biliyorum beklemek çok zor, hatta şu an bunu benden daha iyi kimse bilemez, ama normal doğum istiyosan katlanman lazım,

ama bir de şöyle bi durum var, ben bu kadar beklememe rağmen normal doğurabilcek miyim? o da belli değil, belki de sezaryen olacağım.

ama en azından ben sonuna kadar bekledim diyebileceğim ilerde. bi pişmanlığım olmayacak bu konuda

benim tavsiyem eğer her şey normalse en azından 1 hafta daha beklemen

16. 6 Eylül 2009
  17. denizer

denizer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok Teşekkür ederim. Artık daha rahat hissediyorum. doktorların son anda bir bahane üretip sezeryan yaptıklarını düşünüyordum. o yüzden pek inanmak stemedim...ama bebeğide riske atmaya gerek yok.. doktoruma da güvenmek zorundayım...

18. 6 Eylül 2009
  19. denizer

denizer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısın canım. görünen o. doktoruma güvenmekten başka çarem yok teşekkür ederim ..

işte bende sizin gibi düşündüğüm için panik yaşadım. doktor suyumun azaldığını ve beklememin riskli olacağını söylüyor.sezeryanan fikrine kendimi alıştırmaya çalışıyorum ..