38+6 da doğum yaptım..bebeğime kavuştum...

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve SiBeL tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : SiBeL
  1. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kalan 1 hafta nasıl geçecek, herşey yolunda giderse 41 de nasıl geçiririm artık çok zorlanıyorum, bebeğimi görmek istiyorum derken doğum yaptım ve bebeğime kavuştum arkadaşlar..bu anlatılamayacak kadar güzel olan duyguyu Allah herkese tattırsın inşallah.

38+5 te kontrolüm vardı, çatı muayenesi oldum ve doktorum hiç kanala inmemiş haftaya bakalım dedi.boynunda kordonu olduğu için kanala inemeyebileceğini ya da inse bile normal doğumun gerçekleşmeyip heran sezeryana geçilmesi gerekebileceğini söyledi ve eve döndük.biraz moralim bozulmuştu ama önemli olan o 1 haftanın nasıl geçeceğiydi.
    ve o gece suyum geldi hemen hastaneye gittik.5 dk da bir sancım vardı açılma 1 cm di ve sancımda geçti sonra.sabaha kadar açılma olmasını bekledik olmayınca serum takıldı.doktorum doğumun çok başında olduğumuzu söyledi.sonucunda da hala bebeğin kanala inmemiş olabileceğini ya da kordondan dolayı sıkıntı olacağını söyledi bizden karar istedi bizde sezeryan kararı aldık ama bu kez kendisi biraz daha dayan 1 saat daha bekleyelim dedi.yarım saat sonra sancılarım iyice sıklaştı ama kordondan dolayı bebeğimin kalp atışları zayıfladı ve acilen sezeryana geçildi.ne olduğumu bilemeden girdim çıktım çok zor anlardı ama bebeğimi kucağıma almam herşeye değerdi..bu arada kordon dolanması olan arkadaşlar sakın bu durumdan korkmasın..her an kordondan kurtulma ihtimali vardır ve kordonla normal doğum yapan bir çok kişi var..kişiye ve bebeğe göre değişir.bizim kısmetimiz böyleymiş..

artık tüm hamilelik sıkıntılarım geçti, hepsini oğlumla birlikte unuttum..Allah bebek bekleyen herkesi hayırlısıyla yavrusuna kavuştursun..ve isteyen herkes inşallah en kısa zamanda bu duyguyu tatsın..

sevgilerimle..

2. 28 Eylül 2009
  3. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    senin adına çok sevındım canım..sağlıkla bebişini kucağına almayı nasip etmiş allah...büyük geçmiş olsun,tüm ailenize de hayırlı olsun...yazdıklarını okuyunca çok heyecanladım,ben de 38+3 deyimm:))) sezeryan,normal bi noktadan sonra fark etmio...haticeye değil neticeye bakalım...netice harikaaaa :))):nazar:

4. 28 Eylül 2009
  5. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    maşallahh güzel oğlunuza ve size....Darısı diğer anne adayları ve bebek isteyenlerin başına....:CüvCüv:

6. 29 Eylül 2009
  7. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayırlı olsun canım Allah herkese nasip etsin bu güzel ve eşşiz duyguyu...

8. 29 Eylül 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    Allah analı babalı buyutun ınsallah darısı bızlere...

10. 29 Eylül 2009
  11. tugcee

tugcee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayırlı olsun canım benim allah analı babalı büyütsün size bişe sorcam ya sen doğurmuşsun bilee opuyorumnanaktan ne güzel belki daha iyi cevaplarsın ya daha çok erken senin için niye bu telaş demeyin ama bunları düşünmek ve şimdiden planlamak zorundayım nolur cevap yazın ben 10 hafta 6 günlük hamileyim siirt/pervarinin bi köyünde oturuyorum sirrte 2 saate gidiyoruz ilçeye(pervari)yede yarım saate ama inşallah Allah o günleri gösterirse doğum siirtte olcak şimdi eşimin ve benim bazı korkularımız var.eşimin doğu görevi sebebiyle burdayız ailem ankarada oturuyo burda bi yakınımız akrabamız falan yok şimdi inşallah rabbim nasip ederse nisan 21 mahtemel doğum tarihi annem doğuma gelcek yanıma ama okuyan kardeşlerim olduğu için yanımda aylarca kalamıycak 2 3 hafta kalcak.şimdi kocam diyoki sancın falan tutarsa hastaneye yetişirmiyiz ya tehlikeli bişeyse diyo çünkü 2 saatlik yol gitcez mecbur buna bi cevap istiyorum lütfen bide doğumdan sonra annen yanında fazla kalamıycak sana bakılması gerekmezmi diyo bende ALLAHTAN HAYIRLISI DıYORUM.neler yaşadın zor paylaşırmısın lütfen bi cevap yazın...:KK43:

12. 29 Eylül 2009
  13. HavvaEsen

HavvaEsen Havva/ ESRA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Allah analı bablı büyütsün inşallah sağlıklı ve hayırlı evlat olsun.Darısı başımıza..

14. 29 Eylül 2009
  15. HavvaEsen

HavvaEsen Havva/ ESRA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım zor bir durum Allah yardımcın olsun. Sen gitsen Ankara'ya doğumu orda yapsan daha garanti olmaz mı. Subayların izin alması zordur bilirim ama eşin bi şekilde yanında olur.

16. 29 Eylül 2009
  17. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    cok sevindim,Allah anali babali buyutsun.

18. 29 Eylül 2009
  19. tugcee

tugcee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya ankaraya gidim gitmesinede durumlar çok karışık ba yaz tayinimiz çıkıyo yani yazın taşıncaz burdan şimdi gidersem ankaraya doğumum nisandaya şubat tatilinde gitmek zorundayım şubatta gidecem şabat mart nisan doğuma eşim gelip geri siirte gelcek çünkü okul var ben doğumdan sonra bidaha siirte gelemem mayıs haziran da da okul kapanıyo eşim burda tek başına köyde yemeğini kim yapcak ütüsünü kim yapcak okul kapanınca evi toparlamamız lazım ben bidaha bebekle nası gelcem gelmesem eşim evi tek başına nası toparlıycak hergün temiz ütülü şeyler giymesi lazım haliyle sen git ben idare ederim diyo ama çok zor yapamazki bunları 4 hatta 4 buçuk ay tek başına kalmak zorunda kalcak tabiki herşeyden önemlisi bebeğimiz ama ben tecrübesiz olduğum için ilk bebeğim olcağı için doğumun bu aşamalarını öğrenmek istiyorum gerçekten bu kadar zormu doğum yada doğumdan sonra toparlanmak bu kadar zormu bunları öğrenmek istiyorum :KK43: daha bebişim 10 hafta 6 günlük yarın inşallah 11 haftalık olcak ama şimdiden bnları düşünmekten sitrese girdim bi yandan doğum korkusu:KK43: kendimi hiç iyi hissetmiyorum ama herşey düşündüğüm kadar zor değilse doğum sancım başladı diyelim arabamız var hemen yola çıkcaz ama sorun 2 saat yol gitcek olmamız hastane falan çok güzel annemde yanımda olcak inşallah hemen pat diye doğmıycakya demi bunun aşamaları var açılmanın tamamlanması falan ne bilim zaten sezeryan olursa hastaneye yetişme derdi yok gün vercekler o gün gitceksin doğuma harbi harbi aklım sezeryana gidiyo ha valla insan napcanı şaşırıyo ya bi kavuşsam bebeğime benim yerimde bu durumda siz olsaydınız napardınız nolur söyleyin???:KK43: