38 yaş ve üzeri tüp bebek yöntemi ile hamile kalanlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve meerdem tarafından 7 Nisan 2008 başlatılmıştır.

7 Nisan 2008
    Konu Sahibi : meerdem
  1. meerdem

meerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben neredeyse 39 yaşındayım. Bugün aldığım 2. micro sonucumun negatif olmasıyla tamamen yıkıldım. Artık yeni bir deneme yapacak gücüm yok. Ruhsal olarak çökmüş durumdayım.senağlama Aranızda benim yaşımda ya da daha ileri yaşta olan arkadaşlar var ise lütfen benimle deneyimlerinizi paylaşın. Kaç deneme yaptınız, sonuç aldınız mı? Benimle paylaşırsanız çok memnun olacağım.

2. 7 Nisan 2008
  3. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam,bende 40 yasima girdim ve benimde tutmadi ve doktorlar pek umit vermiyorlar ama ben yilmayacagim,imkanlarimi saglar saglamaz turkiyeye gidip tekrar denemeyi dusunuyorum,hersey allahtan,konusmak istersen buradayim.

4. 7 Nisan 2008
  5. HandCute

HandCute 1.75cm boy 80 kg Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim negatif sonuca üzüldüm. allahın takdiri bizler için bu . böyle sınanıyoruz ne yapalım canım. pes etmek yok canım.

6. 7 Nisan 2008
  7. meerdem

meerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    yazıma cevap verdiğin için teşekkür ederim gulsehri. kaç deneme yaptın, avrupadasın sanırım oradaki merkezler türkiyeye göre pek iyi değil sanırım. Bende yapı olarak çok kararlı ve ısrarcı biriyim ama nedense içimden artık gelmiyor. kısmetimde olmadığını düşünmeye başladım.

8. 7 Nisan 2008
  9. tulipe

tulipe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    meerdem ben de 39 yaşındayım altı micro sonucu negatif.sebebsiz infertılıte benimki.ben de bıktım.kendiliğinden olmasını umut ediyorum.sevgili darkı örnek aldım kendime yedinciyi yaparmıyım bilmem belkide yaparım ilerde pişman olmayım diye ama bilmiyorum

10. 7 Nisan 2008
  11. meerdem

meerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili tulipe hala yeni bir deneme yapacak gücü kendinde bulabiliyorsun demek. Kutlarım seni. Ama bu süreçte neler yaşadın, hayal kırıklığını nasıl atlatıyorsun. İçindeki istek bitmiyor mu. Çocuk isteği bitmez tabii. Ben bir yerden sonra artık kabullenmek gerektiğini düşünüyorum. Belki bir ay sonra böyle düşünmüyeceğim, yine denemek isteyeceğim. Fakat şu bir gerçek biz bu tedavi sürecinde çok yıpranıyoruz.

12. 7 Nisan 2008
  13. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben sadece bir deneme yapabildim maalesef,ikinci denemeyi yapmama firsat olmadi cunki yumurtalarim cok zayif oldugu icin denemediler bile,dosyami kapatip gule gule dediler,inan bana bu cok daha zor bir durum,yumurtalarin varsa deneme ve umut etme imkaninda var demektir ama yumurtan yoksa hersey bitiyor,dunya ustume ustume geliyor sanki,yumurtam olsa degil 3, 9 defa bile denerim ama yok iste!

14. 7 Nisan 2008
  15. gulseren4434

gulseren4434 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok üzüldüm ne diyceğimi bilmiyorum ama ben bir yerde dinledim 12. denemede hamile kalan var ileri yaş grubunda sende yumurtan rahimin olduğu sürece denemelisinnnn... lütfen pes etme ya bi sanatçı var şuan adı aklımda diil hamile ikizmi üçüzmü ne yaşıda çok büyük adını öğrenince yazarım takip edersin hatta o kadın hakkında bi ara haber çıktı kendi yumurtalarıyla hamile kalmamış dieeeeee...

16. 8 Nisan 2008
  17. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgili meerdem,ben de 37 yasımı bitirmek üzereyim ve su anda tüpbebek yöntemiyle 21 haftalık hamileyim.Benim ilk denememde tuttu ve kesinlikle Bahceci klinigini denemeni tavsiye ederim.38 yasında dogumum hayırlısıyla, bence yasın gayet normal. Ben hatta bir sonraki cocugum icin 39 yasımı düsünüyorum dondurulmuslarımla.Bence bu kadar erken pes etme.Umarım en kısa zamanda hamile kalırsın.

18. 8 Nisan 2008
  19. meerdem

meerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili dilarem. Ben 34 yaşında spontan olarak hamile kaldım fakat bebeğim kalbi 10 haftalık durdu. Bana hep hamile kalırsın dediler. 2 kere aşılama yaptırdım olmadı. 2 kere tüp denedim olmadı. Bu arada yaşım 39 'a dayandı. Yumurtlamada sorun da yok. Sanırım kendimi biraz toplayınca önerdiğin kiliniğe gideceğim. Zaten 3 aylık sürenin de geçmesi gerekiyor. Sen BAHÇECİ KLİNİĞİ'NE mi gittin, yaklaşımları nasıl? bana bu konuda bilgi verirsen memnun olurum. Allah bebeğini hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin.:nazar::KK46: