3lü tarama testimin sonucu acil yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yeldacinar35 tarafından 2 Ekim 2009 başlatılmıştır.

2 Ekim 2009
    Konu Sahibi : yeldacinar35
  1. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bugün hastaneden 3lü testimin sonucunu aldım 1/ 267 çıktı doktor yaşımı sordu yaşım33 yaşından dolayı yüksek çıkmış olabilir dedi amniyosentez öneririm dedi fakat amniyosentezin düşükle sonuçlanmasından korkuyorum bana yardımcı olabilirmisiniz ne yapmalıyım

2. 2 Ekim 2009
  3. yeldacinar35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    lütfen yardımcı olun fikirlerinize çok ihtiyacım var

4. 2 Ekim 2009
  5. yeldacinar35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hadi arkadaşlar lütfen bana bi cvp yazın acil

6. 2 Ekim 2009
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım amnıyosentezde dusuk rıskın yuzde 1. uzman ellerde yaptırdıgın surece ve sonrasında kendıne dıkkat ettıgın surece bı problem cıkıcagını sanmıyorum. karar senın. eger ıcın rahat etmıyosa aylarca bu suphe ıle yasamak ıstemıyorum dıyosan yaptır derım ben. saglıkla bebegını kucagına alman dılegı ıle...

8. 3 Ekim 2009
  9. yeldacinar35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim zeynepb

10. 3 Ekim 2009
  11. macey

macey fırtına öncesi sessizlik. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    çok iyi düşünmeniz gerekir ablacım.ben 28 yaşındayım,ilk bebeğime hamileyim ve 2li test sonuçlarım berbat çıktı.amniyosentez önerildi ve ben yaptırmadım.çünkü bebeğimi aldırmak gibi bir düşüncem yok.herkes farklı düşünür tabi ki ama benim kararım buydu.şuan 26 haftalık hamileyim rabbime şükürler olsun alalade bir sıkıntım yok...ben takdiri rabbime bıraktım.herşey onun elinde.testlerde sorunsuz çıkıp doğumda bebeği anomalili çıkanlar,testleri sorunlu olup bebeğinde hiç bir sıkıntı olmayanlar var.ve ablacım gelen ALLAHtandır,olacak olan doğumdan sonra da olur önce de..Rabbim evlatlarımızı esirgesin,sağlık sıhhat versin inşaallah.

12. 3 Ekim 2009
  13. candy2009

candy2009 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Olaya dini açıdan yaklaşmak güzel ama bir de bilimsel açıdan düşünmek lazım. Bilim neden gelişiyor? Anomalili çocuklar elensin sağlıklı nesilden sağlıklı çocuklar doğsun die değil mi? Ben yaptırdım amniyosentez çok şükür iyi çıktı. Kötü çıksa malesef kıyacaktık. Çünkü çok zor bir imtihan. Tamamen bağımlı çocuğu allah kimseye vermesin. Anne babaya bişey olsa kim bakar? Şöle bişiy var tabi ne olursa olsun aldırmicaz derseniz hiç amniosenteze gerek yok bence. Düşük riski bir perinatolog profa yaptırılırsa çok düşük. Hİç korkma Allah kolaylık versin.

14. 3 Ekim 2009
  15. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bwnim üçlü testim 1/350 çıkmıştı.hcg değerim de yüksek çıkınca doktor amniyosentes yaptır dedi.ben de hiç düşünmeen yaptırdım çünküben de candy 2009 gibi düşünüyorum.2 gün geçti risk geçti mi bilmiyorum ama başta stresli bir iş.ALLAH hayırlısını nasip etsin..bekliyoruz şimdi sonucu.

16. 3 Ekim 2009
  17. kxixzxixl balerin

kxixzxixl balerin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben de 17+1 haftalık hamileyim doktorum bana ikili testi yapmıştı normal çıktı ve çarşamba günü doktora gittim ,doktora üçlü ve dörtlü testi yapıp yapmayacağını sordum bana hiç gerek yok dedi çünkü her ikisininde pek bi güvenirliği yok dedi ve bir dahaki aya 2. düzey usg çekeceğini söyledi herşey gayet normal gidiyor dedi o yüzden bu testlere pek inanmayın çünkü bütün bu testleri normal çıkıpta doğumdan sonra bebeğinde anomali yaşayanlar gerçekten azınsanacak düzeyde değil.o yüzden istatistki sonuçlara inanmayın herşeyi Allah bilir o yüzden bol bol dua edelim bebişlerimize:)))

18. 3 Ekim 2009
  19. yeldacinar35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim