3lü tstim beni üzdü.fikir verin...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 12 Kasım 2008 başlatılmıştır.

12 Kasım 2008
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    :KK46:3lü testim beni üzdü.aslındaben bu testi hiç yaptırmak istemiyordum.önceki doktorum dai kili testim iiyi çıktığı için 3lüyü yapmıycaktı.değerlerimden ikisi iyi biri ue3 değeri yüksek çıktı.genelinde ise şu yazıyor.6352 de 1 .nu genelsonuçta çok iyi.ama o değer....doktorum bu 6352in iyi olduğunu diğer o ue3 değerininde önemli olmadığını istersem çok sıkıntı yapacaksam ankarayasevk eeceğini söyledi.ben de doktora güvendim ve eve geldim .aslında çok da önemsememiştim.ama ...ya iş arkadaşımın ablası kadın doğum uzmanı ona kağıdımı verdim o da telde sordu.o doktor bunun önemli olduğunu başka anomaliler olabileceğini .tabi bunun teşhis değil şüphe olduğunu söylüyor.detaylı ultrasyona gitmem gerektiğini söyledi.kendi doktorumu aradım ve o istersen aminosentez yaptır detaylı işe yaramaz dedi.ama sen bilirsin gerek yok dedi.valla pişman oldum arkadaşıma sorduğuma da testi doktorun ısrarıyla yaptırdığıma da.şimdi ben ne yapmalıuım????? :KK46:

2. 13 Kasım 2008
  3. SiremimS

SiremimS İremim~Eslemim Pro Üye

Beğenildi:
    1.279
    Ödül Puanları:
    213
    canım inan bu konuda blgi sahibi değilim ama bi kaç doktora daha görün bencee inş bebişin sağlıkla gelir kucağına bu üzüntün boşa çıkarrr bu arada yaşınız kaç acaba?

4. 13 Kasım 2008
  5. ezel78

ezel78 Guest

korkma lütfen bu testler sadece istatiksel sonuçlar verebiliyor endişe etme illede için rahatlasın istiyorsan detaylı ultrasona gir sende biliyorsundur
    tedirgin huzursuz olman bebişinide etkiliyor seni ne rahatlatacaksa bir an evvel onu yap. allah bebişin ve sana sağlık versin mutlu kal.

6. 13 Kasım 2008
  7. axgxlxixycamama

axgxlxixycamama Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım int. okuduğum birkaç konuya göre 3lü test sonucu 250/1 den küçük olursa tehtit sayılıyormuş. Benim sonucum 10000/1 çıkmıştı doktorum, "maşaallahın var" demişti. Bildiğim kadarıyla 6352/1 çok çok iyi bir sonuç. Birde unutma ki; tarama testleri tanı testleri diildir. olasılık testleridir. Sonucu 200/1 çıkıpta gayet sağlıklı bir bebek dünyaya getiren tanıdığım var. Bence içini rahat tut.

8. 13 Kasım 2008
  9. krispi

krispi mavişim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    selam kızlar
    betülcüm korkmana gerek yok tatlım benim sonuçlarım kötü çıkmıştı yani benim değerim 243 / 1 di 250 nin altında olduğu için amniyo sentez yapıldı sonuçlar 21 günde çıkıyor çok şükür tertemiz çıktı
    haklısın çok üzücü bişey ama senin üzülmeni gerektirecek herhangi bir kötü sonuç göremiyorum 10000 de 1 sonuç bence mükemmel bir sonuç hiç canını sıkma benim sana tavsiyem iyi bir hastaneye gidip 3 lü testi yeniden yaptırman ve o hastanenin kadın doğum uzmanına dan biilgi alman sonuçlar iyi çıkınca ki iyi çıkacağından eminim yine kendi doktoruna kaldığın yerden devam edersin biraz uzun yazdım ama sana yardımcı olmak istedim herşey gönlünce olsun allah sağlıklı sıhhatli bebişini kucağına almayı nasip etsin canım

10. 13 Kasım 2008
  11. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    canım o testte tek sonuç yazmaz tirizomi 18 için çıkan risk yazar tirizomi 21 için çıkan risk yazar trizomi 13 için çıkan risk yazar bunlardan hangisi kötü çıkdı ve kaç çıkdı ayrıcada bu tip testler istatistikleri verir mesela bunlardan birisi kötü çıkdı ve diyelim risk 60/1 çıkdı bu bu değerlere sahip 60 tane gebeden bir tanesi böyle çocuk doğuracak demekdir ama mesela şu bir gerçekki bu testlerin doğruluk oranlarınıda etkileyen unsurlar var mesela 3 lü testde gebelik haftasının çok doğru hesaplanması lazım eğer gebelik haftası yanlış hesaplanıyorsa usg görüntülerinden bu test sonucu yanlış çıkar gibi bir sürü detay vardır.Detaylı usg zaten herkesin girmesi gereken birşey bence çünkü bebeğin iç organlarının yada bir anomali belirtisi varmı bunların araştırılması açısından diğer ultrasonlardan üstündün detaylıya böyle çıkmasada girmelisin zaten illah benim kafam rahat olsun diyorsan amniyosentez yaptırabilirsin korkacak hiç birşey yok ben yaptırmışdım ama ben yinede sonuçda birşey çıkmayacağına eminim.

12. 13 Kasım 2008
  13. saliha23

saliha23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam. Ben bu sacma 3 lu testin huzursuzlugunu cok cektim. Benim sonucum 50/1 CIKTI nasil korkuttular beni anblatamam hemen detayli ultrasound a gonderdiler orda her sey normal gorunuyor dediler uktrasoundaki bebege bakan teknisiyende cok moralimi bozdu ultrasounda cogu anormaliklerin belli olmadigini felan soyledi neyse en sonunda dayanamayip amniosentez yaptirdim su karnindan iyine ile sivi alinan testen hersey normal cikti cok sukur. Bu 3 lu testin yanilma payi cok yuksek bence sen rahat ol canini sikma hamile oldugun bu donemi kendine ve bebege zehir etme ben cok ozetle anlattim yoksa yasadiklarim bu kadar degil butun bir hamileligimi sacma salak bir test yuzunden mahfettim. cunku testi amniyosentezi 8.ayimda yaptirmak zorunda kaldim once yaptirmak istemedim sonra gece gunduz dusunmektan kafayi yiyecektim en iyisimi yaptirip kurtulmak dedim neyse uzun uzun gidiyor boyle inan cok sikintisini cektim sen yapma diye yazdim boyle uzun yoksa ben genelde okuyuculardanimdir cok nadir yazarim Allah kolaylik versin hoscakal.

14. 13 Kasım 2008
  15. betxuxl19

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ya ben çok üzüldüm ama inanmıyorum bebişimin iyi olmadığına.ben cumartesi buradaki özel hastaneden saat 10:00a randevu aldım.hem ikili hem üçlü testimi göstereceğim.ve aç gideceğim acaba üçlü testi orda tekrarlatsam mı? ayrıca burada detaylı ultrasyon yok.yani şehir dışına çıkmalıyız.doktorun tavrına göre durum belirleyeceğim.
    mesaj yazan bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim.gerçekten bebek çok etkilendi.ilk duyduğum gün ağladım ve o gün bebeğim hiç hareket etmedi.garip ama alındı mı yaptıklarımdan....dün eşimin ve sizin sayenizde iyiydim fıstık kızım güp güp vurdu.
    şimdi buradan ankaraya yollanırsam ve orada detaylı kötü çıkp bir de aminosentezi bir ay beklersem diye korkuyorum ve o nedenle ankaraya hiç gitmek istemiyorum.şuan türlü dertlerden sıkıntı çeken bütün kullarına Allah yardım etsin...

16. 13 Kasım 2008
  17. betxuxl19

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu arada kızlar ben ultrasyon ölçülerini cumartesi kan verme işini de perşembe yaptırdım yani

18. 13 Kasım 2008
  19. betxuxl19

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    KRİSPİ ben de başka ve özel bir hastaneye gitmeye karar verdim.
    SİMLA MUTLU beni dediğim gibi ultrasyon ve kan ölçümleri farklı günlerde yapıldı.ve 6352 de 1 çıktı.yalnız eu3 değerim yüksek çoktı.
    SALİHA çok teşekkürler sence yeni gideceğim özel hastaneye üçlümü hiç söylemeyeyim mi?
    HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER...

Son düzenleme: 13 Kasım 2008