4-5 aylık bebek ayda kaç gr kilo almalıdır?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve moonquin tarafından 30 Aralık 2010 başlatılmıştır.

30 Aralık 2010
    Konu Sahibi : moonquin
  1. moonquin

moonquin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeği 1 hafta sonra 5 aylık olacak inş. bu ay sadece 200 gr almış canım sıkıldı normalmi bu? bu ay daha ziyade emzirdim. doğduğundan bu yana mama takviyesi alıyor sütüm az. bazen sütüm iyi oluyr o zaman az mama veriyorum, bazen sütüm az oluyr o zamanda daha çok mama veriyrm. dikkatimi çekti sütüm çom olduğunda daha az kilo alıp daha az uzuyor, az olupda mama vermek zorunda kaldığımda daha çok uzayıp daha çok kilo alıyor... sütüm beslemiyormu ki:KK43:
  2. 30 Aralık 2010
  3. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sütün hakkında yorum nyapamıycam ama canım benim kızımda 4 ay kontorllerinde 200 gr almış. ek gıdaya geçmek istedim ama hemşireler ve doktor müsade etmedi.
  4. 30 Aralık 2010
  5. moonquin

moonquin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    normal o zaman sanırım, bende severek vermiyorum ek gıdayı ama süt yok... birde dalgalanma oldumu sizi bebekte? mesela bir ay çok uzayıp kilo alıp diğer ay az oldumu ve sonr yine çok?
  6. 31 Aralık 2010
  7. buket_04

buket_04 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım aslında her bebeğin yapısı farklı ama kilosu boyu kaç acaba yazsaydın ona göre yorum yapılabilirdi aslında diyorumya bebekleri kıyaslamak yanlış ama rahatlaman acısından mesela benim kızımda 2 gün sonra 5 aylık olacak gecen ay aşı için gittiğimde 7100gr boyuda 67 cm cıktı
  8. 1 Ocak 2011
  9. mersinli

mersinli KIZIM NİSAM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ay aynı dert bende de var.pazar günü kızımın 4.ayı doluyor 5 e giriyor.evde kilo kontrolü yapıyorum.geçen aydan buyana 300 gr.almış.herkes böyle olduğuna göre 3 aydan sonra kilo alımı azalıyor galiba.bide ben bişey duydum bebek 5.ayın sonunda doğduğu kilonun 2 katı olması gerekiyormuş.buda bir kıstas olabilir.ben sadece anne sütü veriyorum.inş.ek gıda önermez drum.
  10. 1 Ocak 2011
  11. moonquin

moonquin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4000gr 50 cm doğdu. geçen ay boyu 66cm kilosuda 8000di. şimdi evde ölçüyom kilosunu ancak 200 gr almış, boyu için birşey diyemem. uzadı gb gelmiyr bana. 8 gün sonra 5 aylık olacak
  12. 1 Ocak 2011
  13. aysegul_uzun

aysegul_uzun Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Her bebeğin gelişimi kendine özeldir.Doktorumuz 600-1000 arasında almasının normal olduğunu söylüyor.Benim bebişim 3.150 doğdu.ocak 5 de altıncı ayımıza giriyoruz şu an 8.550 kg.Ben çalıştığım için ek gıdaya erken başlamak zorunda kaldım.Herkese mutlu yıllar!
  14. 2 Ocak 2011
  15. moonquin

moonquin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maşallah sizinki daha çok kilo almış, ek gıda olarak ne veriyorsunuz? hazır mamalardan mı yoksa kendiniz evde birşeyler hazırlıyormusunuz. pek çok kişi 6.ayda başlanır diyor ek gıdaya ancak nette biraz araştırdım 4-6 ay diyor. özellikle biryerde bebeğiniz ek gıdaya başlanabileceğini belirten işaretler verir demiş, aynı benim bebeğimi tarif etmiş. ben birşey yemeye kalksam onun yiyecek olduğunu anlıyor ve nasıl bakıyor anlatamam, ağzıma götürükende kucağımdaysa öne attırıyor kendini ağzını açıyor :D ben keçi sütü veriyorum şuan, içine 1 çay kaşığı bazen pirinç unu atıp mama yapıyorum, aptamil veriyorum, dörttebir yumurta sarısını 1 çay kaşığı balda iyice ezip küçük küçük veriyorum, yumuşak meyvelerin ucundan (muz gibi) 1-2 mercimek büyüklüğünde, sert meyvelerin sularındanda 1-2 çay kaşığı veriyorum, sulu yemek yaptığımda da 1 çay kaşığı suyundan veriyorum. bunların hepsini sütüm olmadığı zaman veriyorum tabi, ben sütü olmayanlardanım ne yazıkki, şimdilik bir sorun yok gibi, herhangibir kabızlık ishal veya karın ağrısından ağlama vs olmadı, midesini yavaş yavaş alıştırıyorum.
  16. 2 Ocak 2011
  17. aysegul_uzun

aysegul_uzun Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sevgili arkadaşım,kesinlikle ama kesinlikle BAL verme.bebeklere iki yaşından önce verilen bal,vücutta birikim yapıyor ."Alerjen maddeleri içermesi nedeniyle bir yaşından küçük bebeklere bal verilmemelidir. Bunun yerine besleyici değeri çok daha fazla ve demirden zengin olan pekmezin tüketilmesi daha sağlıklıdır" . Böbrekleri henüz gelişmediğinden ve böbrek solid yükünü artırdığı için bir yaşına gelene kadar bebeklere tuz ve tuzlu gıdaların da verilmemelidir.
    Diğer beslenme planı uygun.miktarları biraz artırabilirsin.Yemek suları için de henüz erken.Meyve pürelerine geç istersen.Mandalin suyu ve elma suyu da veriyorum.milupa pirinçli de veriyorum.
  18. 2 Ocak 2011
  19. moonquin

moonquin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bal konusunu bilmiyordum, ben hep pekmezibn midesini yakacagını düşünürdüm, pekmez daha keskin tatlı bir yiyecek oldugundan... paylaşımınız için çok teşekkür ederim, o halde bal yerine pekmez daha uygun olacak