4-5 aylık bebek anneleri bebeğiniz kaşık mamasından ne kadar yiyor bir öğünde?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve serimel tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : serimel
  1. serimel

serimel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım 70ml suya üç kaşık kaşık maması karıştırıyorum onu anca yiyor. sizinkiler ne kadar yiyor ve ne kadar meyva suyu içiyorlar? cevaplarsanız sevinirim

2. 5 Kasım 2010
  3. Aris

Aris Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba imbatela

Canım, gıda miktarını bebekten bebeğe değişiyor. Sen bekleme ki senin bebeğin başka bebekler kadar yemek yesin. Kimi az, kimi çok yiyor. Her bebek kendine özeldir. 70 ml mama 4-5 aylık bir bebek için az bir miktardır. Belki mamayı beğenmiyor, veya belki katı gıda aldığı için sütünü az miktarda içiyor.
    Bu konularda çok fazla bilgi vermedin.
    Mamayı veya katı gıdaları 2-3 saat aralıklarla veriyorsan, dedim gibi 70 ml çok azdır.
    Bebeğine sadece acıktı zaman mama ver, aksi taktirde bebeğin karaciğeri ve bröbreklerini zorlarsın.
    Sağlıcakla kal.

4. 5 Kasım 2010
  5. serimel

serimel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın her bbek farklı miktarda yer.bu mama dediğim kaşık maması ve 3-3,5 saat aralarla vermeye çalışıyorum zaten devam sütünüde en fazla 100 ml içer benim bebeğimin acıktığını anlamıyorumki hiç acıktım diye ağlamıyor bıraksan belki akşama kadar aç durur.bende dayanamıyorum napayım