4,5cm kist bir ayda kaybolurmu??????

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Missy tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Missy
  1. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Ben 3 ay adet göremediğim için doktora gittim. Bana sol yumurtalığında 4,5cm kist var dedi, birde tahlil falan yaptırdı. Bana kistin alınması gerekebileceğini tümör olma olasılığından bahsetti ilaçla adet olunca tekrar gel takip edicem dedi gittim tekrar muayane oldum bu defa bana bişeyin yok kist kaybolmuş dedi:1shok:
    Bir ay içinde kist kaybolurmu:uhm: adetle kayboluyorsa bu ne tür bir kist? bana hiçbir açıklama yapmadı bilenler varsa bana yardımcı olsun. Yoksa başka bir doktora dahamı gideyim...:çok üzgünüm:

2. 19 Aralık 2009
  3. ayna

ayna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :bbo:merhaba aynı dert bendede vardı 4aydır adet olmamıstım 2kutu ferlutal verdı dr gelmedıve basıt kıst var buyuyor dedı enson pazartesı gıttım baska dr cm soylemedı o gunde oyle belım agrıyordu neyse cyclo-progynova verdı gelmezse kıstı alırız dedı ogece malum belırtıler kaybolunca umıdı kesıp hapımı ıctım salı geldı dr sordum 5gun aradan sonra ıcmeye baslabıtır adet olup bıtınce gel bakalım dedı yarın hapa baslıyorum ısaallah senınkı gını benımkıde gıtmıstır gıder dedı cok uzun oldu ama e2tahlılım 664 cıktı o kıst yuzunden yuksekmıssenınkı kactı gecmıs olsun arkadasım

4. 19 Aralık 2009
  5. hel_in

hel_in Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    ya bendede ultrasonda bısıler cıktı ama sona dogum kontorl hapıyla bısıler oldu ama ole kıst ve amelyattan bahsedıyorsun bana doktorum bı kre ölüceksin!!!!!!! pauahahahah geceresıcee doktor ayrıcaaaaaaaaaaaaaa ole hemen amelyat masasına yatılırmıııı yaaa bıde kısttı 6 ay gozetımde tutulması gerekırrrr buyume kuculme war mı dıeyyye bol bol su ıcıppp ultrasonda bakılması sıkış:enbuyukkk:ık bı sekılde bıde normal halde salakmı o dr neeee????

6. 19 Aralık 2009
  7. Missy

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Teşekkür ederim cevap yazdığın içinopuyorumnanaktan
    doktor bana basit kist deseydi keşke, okadar telaşe olmasaydım:gitme:
    şimdi mm lik bir kist değil gayet santimden ve ameliyattan bahsetmesi ve hemen adetle kaybolması ilginç geldi bana. Hani kaybolup gidiyorsa birşey diyemem ama ihmal edilmekten korktum açıkcası böyle kaybolması hemencik.. Dilerim seninde kaybolur canım e2 nedir bilmiyorum ama CA125 testi normal değeri 0_35 ken benimki 10 üzeri çıkmıştı..

8. 19 Aralık 2009
  9. Missy

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Senin doktorun ölümdenmi bahsetti benmi yanlış anladımakannehir
    Ya benim anlamadığım doktorlar ne tür bir kist olduğunu net söylemezmi yaa eveleyip gevelermi hem gittiğim doktorda hastası çok olan biri yani bilgili biri diye tavsiye ettiler gittim.. Salak diyemem ama acaba benimle ilgilenmekmi istemedi bilmiyorum onda şüphem var işte..
    Ayrıca bana tümörden bahsedince kan beynime çıktı haliyle çünkü benim annem tümörden dolayı tedavi gördü ameliyat oldu :gitme:

10. 20 Aralık 2009
  11. YASMINEL

YASMINEL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    banada aynı şekilde dr.kistin adını söylemedi.ama yumurta çatlayamadığı için olabiliyormuş. adet düzensizliği yoktu bende.3ay doğum kontrol hapı kullandım temizlendi 3.5 cm solda 2 cm. sağda vardı.sonra tekrarladı ultrasonda dr.gördü bi sonraki ay gittiğimde adetimle kaybolmuştu.bi anlam veremedim.

12. 20 Aralık 2009
  13. Missy

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Anladım canım kistler hakkında bilgi sahibi değilim kaybolmuşsa seninde demekki olağan bir durum.. Yumurtanının çatlamamsından kaynaklanan bir kisttir benimkide inşallah.. Bende adet düzensizliği yoktu normalde, ilk defa böyle 3 aylık bir gecikme yaşadım birde rahmimin sağ tarafında kitle va dedi bana 27mm oda yokolmuş:uhm: ve tesadüfki başka sağlık sorunlarımda çıktı peşpeşe olunca beni baya yıprattı. Bilmiyorum çok ağladım çok dua ettim Alllah'a mucize istedim rabbimden inanıyorumki budur vesile olan:Saruboceq:

14. 21 Aralık 2009
  15. EU3

EU3 Guest

Hırçınım konuşmuştuk senle gitmedinmiii hala doktoraaaaaaaaa :mymeka: ne bekliyorsun :KK43:

16. 21 Aralık 2009
  17. bianka

bianka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    cnm ben düzenli adet görüyorum, 2 sene önce kontrole gittiğim zaman, doktor 3 cmlik bir kist farketti solda.Önce çikolata kistinden şüphelendiler, şalç verdi doktor, 2 ay içinde tamamen kayboldu yasmin ile.Şu ana kadar da tekrarlamadı Allahıma şükür, kaybolabilir yani bir ameliyata gerek kalmadan.

18. 21 Aralık 2009
  19. sezensu

sezensu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar merhaba;bende geçen hafta jinekolağa gittim.ultrason yapınca 5-6 tane kist varmış yumurtalıklarımda.over kisti dedi.şikayetim ise,adet günümden 10 gün önce kahverengi ve bazende kalnlı lekeler gelmeye başladı ve hiç kesilmeden devam etti.doktorda kistlerin bunu yapacağını söyledi ve diane 35 isimli doğum kontrol ilacını verdi.ve bitince (21 tane)kontrole gel dedi..yalnız bu ilaç sinir ve iştah açılması yaptı bende sanki.ilaç tanmıdır acaba merak ediyorum.çok kilo almak istemiyorum.zaten yeni düzene girdim.bi de bu ilacı 21 gün kullanıp kontrole gidince tekrar mı verir?ya kilo almamam gerek..cvp yazarsanız sevinirim.herkese iyi günler..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.