4 Adimda Siyah Noktalardan Kurtulun!!

Konusu 'Genç Ciltler ve Sorunları' forumundadır ve miisz.e tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : miisz.e
  1. miisz.e

miisz.e Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    4 adımda siyah noktalardan kurtulun

En zahmetsiz şekilde siyah noktalarınızdan kurtulmanın püf noktaları... Adım adım uygulayın; ışıl ışıl parlayın. Siyah noktalardan kurtulmanın çok basit bir formülünü öğrenmek ister misiniz? O zaman evinizde, mutfağınızda her zaman elinizin altında bulunan basit malzemelere bir göz atın...

1- YÜZÜNÜZÜ İYİCE TEMİZLEYİN

Yağ bezleri tarafından salgılanan fazla sebumun sebep olduğu siyah noktalar cilt problemlerinin başında geliyor. Deri altındaki yağ hücrelerinin salgıladığı bu sebum gözenekleri tıkıyor, havayla temas ettiğinde de oksitlenerek rengi koyulaşıyor ve siyah noktalara dönüşüyor.
    Bu sorunu önlemek için yumuşak bir sünger yardımıyla ölü hücrelerin ve siyah noktaların üzerini hafif masaj yaparak temizleyin. Parmak ucunuza bir miktar parçacıklı jel (peeling jeli) sürerek haftada bir ya da iki kere özellikle burnunuzu, alnınızı ve çene bölgenizi masaj yaparak ovalayın.

2- BUHAR BANYOSU YAPIN

Siz de evinizde kolayca buhar banyosu yapabilirsiniz. Nasıl mı? Önce temiz bir kabın içine kaynamış suyu dökün, ardından başınızın üstüne bir örtü örterek yüzünüzü bir süre bu suyun buharına tutun. Bu yöntem, cildinize yumuşaklık kazandırmakla birlikte gözeneklerinizi açacak ve siyah noktalara müdahale edebilmeniz için en uygun ortamı sağlayacak.

3- PAMUKTAN YARDIM ALIN

Buhar banyosundan sonra siyah noktaları çıkarmak daha kolay olur. Bunun için elinize iki parça temiz pamuk alın. Ardından tırnağınızın ucuyla en belirgin siyah noktaların üzerine hafifçe bastırın. (Bu işlemi yaparken tırnağınızın direkt olarak cildinize değmemesine dikkat edin, pamuklardan yardım alarak cildinize dokunun!)
    Siyah noktaları çıkarırken son derece nazik olun ve cildinize zarar vermemeye özen gösterin. İşlem sırasında cildinizde kırmızılıklar oluşmaya başlıyorsa bir hafta ara vermeniz yerinde olacaktır.

hihoyyyt

4- GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRIN

Sıkı gözenekler siyah noktanın baş düşmanıdır. Bu yüzden, sebum üretimini dengeleyici ve gözeneklerinize derinlemesine etki sağlayacak bir ürün, örneğin doğal gülsuyu kullanın. Böylelikle siyah noktaların oluşumu azalacaktır.:sm_cool:

2. 25 Ocak 2009
  3. negatem

negatem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yapıyorum valla 4 adım değil 14 adım bile deniyorum ama topu topu 2 gün yok oluyolar.:eek:klava:

4. 3 Şubat 2009
  5. burcuburcuu

burcuburcuu Seven Ne YapmaZ!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ertesi gun parlak parlak oluyorum ne guzel ikinci gun basliyoolar gørunmeye :S:

6. 3 Şubat 2009
  7. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    aynenn,ikinci gün cikiolar yine:KK43:(

8. 8 Şubat 2009
  9. Berith

Berith Dalgalara koşmak... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hadi burnumdakileri geçtim de yanağımda bile çıkmaya başladı :1no2:

10. 8 Şubat 2009
  11. miisz.e

miisz.e Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hele ben sinir oluyorum benim yanaklarimdada cikmaya basladi uffffffffff
    Clearasil aldim ama hic bi faydasi olmadi hata zarari bile oldu baska onerileriniz varsa arkadaslar lutfen bizlerle paylasin

12. 15 Şubat 2009
  13. braest

braest Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben arap kızını denedim ama bi faydasını gördin mü ddie soracak olursanız malesf hayır kafamçokkarıştı...bide bu trucover kullana arkadaşlar varmı varsa faydasını gördü iseler lütfen yazsınlar:çok üzgünüm:

14. 21 Şubat 2009
  15. Audrey_Hepburn

Audrey_Hepburn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    Trucover işe yaramıyor :1no2:
    Kapatıcı alsam daha iyi :çok üzgünüm:

16. 23 Şubat 2009
  17. qamzeLi

qamzeLi pamuşum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    düzenli olarak sürekli yapmak gerekir bu tür şeyleri.bir iki defa yapıp tamamen kaybolmasını bekleyemeyiz.yine çıkıyolar yine çıkıyolar :mymeka:

18. 25 Şubat 2009
  19. breeze48

breeze48 Guest

sakın trucover siparişi vermeyin pişman olursunuz ben kullandım çamur gibi iğrenç bişey abartmıyorum gerçekten bi faydası yok zaten reklamların çoğu aldatıcı normal kullandığım ürün bundan daha iyi:S