4 aya giren anne ve bebekler

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve selcanefe tarafından 16 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    :sm_confused:kızlar 4 aya girenler meyvesularını tattırmayı düşünüyor musunuz yada tattırdınız mı ben düşünüyorum ama kafam karıştı herkes bişey yazmış diğer yrlerde kiminin doktoru tattır demiş kiminin ki hayır demiş ben doktoruma da sormadım daha gitmemize var ben yiyince rahatsız loluyo bbeğim şeftali kayısı falan sütten geçiyor ya ben kendine tattırıp denemek istiyorum günde 1 çay kaşığıyla başlayıp her hafta başka bir meyve suyu deneyen varsa öncelik var mı bazı meyveler için farketmez mi

2. 16 Temmuz 2008
  3. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım bizim 4.ayımız ağustos 4 te doluyor.ben henüz doktorumla görüşmedim bu konuyu ama ben az az meyve suları vermek istiyorum 4.ayı dolunca...şimdilik ağzına değdirmek suretiyle kayısı ve şeftali tattırdım.şeftali hoşuna gitti oğlumun yalandı durdu..doktorumla konuşunca onunda ne dediğini tekrar yazarım..

4. 16 Temmuz 2008
  5. selcanefe

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    tamam canım saol bizde ağustos 10da 4bitiriyoruz bende bugün deneyecem o zaman

6. 16 Temmuz 2008
  7. bercis

bercis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim kızım 2 ağustosta 4 ayı bitirecek ama ben son bir haftadır hergün 1-2 tatlı kaşığı meyve suyu(cam rendeden geçirip süzülmüş) kiraz şeftali elma vs..)veriyorum çok beğeniyor şimdilik bir de daha önce vermemiştim ama 1 hafta olacak akşamları banyodan sonra ıhlamur veriyorum biraz rahat uyusun diye ..iyi geliyor:)))))

8. 16 Temmuz 2008
  9. bercis

bercis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haa birde ben eylülde işe başlayacağım için ağustosun ilk haftası sebze çorbasına geçeceğim doktorumuz başyabilirsin az az demişti.alıştırmam lazım işe başladıktan sonra zor olcak çünkü bende çalışmasaydım ilk 6 ay sadece anne sütü verip ek gıdalara sonra geçecektim ama malum çalışmak gerek:KK43:((

10. 16 Temmuz 2008
  11. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    991
    Ödül Puanları:
    93
    bizim 8 ağustosta doluyor 4. ayımız bende vermeyi planlıyorum öncelik şeftali diye okudum bi yerde şeftali ve elma alerji yapmıyormus bu iki meyva arkasındanda ufak ufak sebze çorbalaırnı tattırmayı planlıyorum bakalım.

12. 16 Temmuz 2008
  13. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    aynı gün doğum yapmışız biz. benimkide 8 ağustosta 4 ay bitiyo.. bende kararsızım açıkçası ama herkes ver diyo eylül ekim gibi işbaşı yapmam gerekiyo. muhtemelen bende başlarım ek gıdalara.ne zararı olacak ki. doktora kalırsak su bile verme diyo. bana mamayı az ver diye diye çocuğu küçücük bıraktı sonra baktı kilo almıyo mamayı arttır dedi. arttırdım gittik iyi kilo almıştı. bana dönüp demezmi annesi yavrumu aç bırakmışsınız diye.sinirden deliricektim..

14. 16 Temmuz 2008
  15. selcanefe

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben şeftaliyi verdim beğenmedi kayısı da beğenmedi sadece dudaklarına değdirdim istemedi yani şimdi mama değilde muhallebi gbi pekmezli falan o tür bişeyler varmış galiba onları denemek istiyorum bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim kiraz da deneyecem bide şu cam rende marketlerde var mı

16. 16 Temmuz 2008
  17. EU1

EU1 Guest

bizimde 2 ağustosta 4 ay bitiyor geçen hafta doktıra gittik 'dördüncü ayda meyva sularına beşinci aydada posalarıyla vermeye başlıyalım katı gıdalara bu ayda başlamazsak daha sonra zorlanır' dedi bende öyle düşünüyorum

18. 16 Temmuz 2008
  19. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar sadece unutmayin 1yasina kadar cilek vermeyin cunku alerjik bi meyve o yuzden dr oyle demisti