4. ayda ek gıda verecek anneler

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve hafsaa tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : hafsaa
  1. hafsaa

hafsaa Guest

4. ayda ek gıda verecek anneler neler vermeyı dusunuyorsunuz yazarsanız sevırnırım ben ek gıdaya gecmeyı dusunuyorum ama ne olcude verecegımı bılmıyorum

2. 23 Ekim 2008
  3. u2rem

u2rem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım biz 4. ayımızı dolduruyoruz artık philips alu katı meyve sıkacağı aldık yavaş yavaş meyve sularından başlamayı düşünüyorum ama pazartesi doktor kontrolümüz ve aşılarımız var dr.a danışıp başlamayı düşünüyorum ...

sadece annne sütü alıyor ama zayıf bizim kız 3. ayda 5850 63 cm di..şimdi evdeki tartıda 6400 gibi çıkıyor...4 aylık bebek için zayıf belki ek gıdaya geçmemizi önerebilir...bakalım ne diyecek doktor....burada paylaşırım

4. 23 Ekim 2008
  5. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    ben daha dusunmuyorum zaten daha 3 ayina gircek sole 5 5 bucuk aylik olsun belki baslarim ama tabi evde yaparsam belki 4 aylikken baslarim emme insallah alerji olmazlar yazik zaten cogu cocuklar oyle Allah korusun

6. 23 Ekim 2008
  7. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    bizde daha 4 aylık olmadık ama düşünmüyorum daha..
    kasımda kontrol ve aşılar için gittiğimizde konuşacağım bakalım ne diyecek..
    ama sanırım tatlı besinlerle başlamamak gerekiyormuş..yoksa tatlıya alışıyormuş ve sebze yemiyormuş
    sebze haşlamak gerekliymiş..
    yani meyve suyu çok doğru bir tercih olmayabilir cnm..

8. 23 Ekim 2008
  9. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben oglumda altı ayına yakındı verdigimde ilk önce havuç suyu ve elma suyu ile başladım.bir havucu sık çok fazla çıkmıyor zaten elmada yarım çay bardagı kadar,sebze çorbasınada havuç,ıspanak,maydonoz,yeşil biber,yani gaz yapmıcak sebzeler hepsini haşla kevgirden geçir başta çok az ver çay kaşıgıyla başla 3,4 çay kaşıgı daha sonra iki yemek kaşıgı falan derken sonradan zaten nasıl vericegini bilirsin yogurtda aynı şekilde bir bardak kendin çal hergün taze taze yedir.kahvaltıdada az peynir,yumurta sarısı,az pekmez,(zeytin daha erken)hepsini ez biberon mamasıyla yumuşat süt yerine yaşına kadar biberon maması kat.ama biz altıncı ayımızda başladık hepsine kızımdada öyle yapmayı düşünüyordum ama kızım biraz zayıf belki ona daha erken başlarım

10. 23 Ekim 2008
  11. meraklxix

meraklxix Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    306
    ben vermeyi düşünmüyorummm beni emmeyi bırakır diye korkuyorummm:KK43:( değişik tat aldımı yemek istiyor tosunn sütün tadı yok anlıyor tabii ağzına başka bişey verildiğinii

12. 23 Ekim 2008
  13. AVUKAT_02

AVUKAT_02 Guest

ek gıdalara doktor tavsiyesi ile başla bence.her çocuğun gelişimi farklı çünkü.bazı bebeklerde 6 ayda başlarken bazısında 4 ayda başlıyor doktor.eğer sütün yetiyorsa 6 aydan önce başlamamalısın.işe meyve suyu ve patates havuç kabaktan oluşan sebze çorbası ile başlamalısın.

14. 23 Ekim 2008
  15. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    4. ayımızı doldurmamıza bir kac gün kaldı sadece doktor kilosuna bakıp ona göre karar vericekmiş ben elmaların suyunu falan yalatıyorum cok hoşuna gidiyor yavaş yavaş başlıycam dikkat ederek hic bişeyden kısmayı düşünmüyorum herşeyi vericem :1closedeyes:

16. 23 Ekim 2008
  17. hafsaa

hafsaa Guest

bende elmayı yalatıyorum hatta suyunu cam rendede rendeleyıp 6 7 çay kasıgı verıyorum bayagı bayagı begenıyo

original bunu beğendi.
  18. 23 Ekim 2008
  19. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    araştırdığıma göre çocukların dilini döndürme ve kaşık alışkanlığı 4. ay ve 6. ay arasıymış.iştahsız çocuktan çok korktuğum için erken başlarsam bebeğim daha sonra ek gıdaları reddetmez diye düşünüyorum.ama ben de kararsızım 5 kasımda doktora danışacağım bakalım ne diyecek.en azından her şeyden çok az tattırırım doymalık değil tadımlık yani.