4 Aylık Bebeğim Var Yardımcı Olabilirmisiniz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve iyitugba tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : iyitugba
  1. iyitugba

iyitugba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,

Haftaya pazar 4 aylık olacak bir kız bebeğim var.7 kilo şu anda.1 ayda 800 gram almış.Devamlı emen memede uyuyan bir bebekti.Fakat 1,5 haftadır gündüz emdiği 3-5 lokma geceleri de 5 defa falan kalkıp emiyor kuvvetli bir şekilde.Gündüz ise aşırı isteksiz devamlı etrafa bakınıyor gülüyor bana bakıp konuşmaya çalışıyor 2 dakika zor duruyor memede gözü hep etrafda memede tutmak imkansız bende sanki bilerek yapıyormuş gibi çok bozuluyorum nezaman acıkıyor ne zaman acıkmıyor anlamıyorum artık.Uyku düzeni desen yok zaten devamlı kucakta olsun bakınsın başka birşey istemiyor ellerini emiyor devamlı salyalı diş çıkarma bu aylarda başlarmı acaba?Bir de bu emme düzeni artık düzelmezmi nezaman acıkıyor anlamadığım için biryere bırakıp gidemiyorum biberon almıyor gözü memeden başka birşey görmeyen bebek şimdi onu görmüyor devamlı göğsümü sağmak zorunda kalıyorum.Neden böyle oluyor acaba?

2. 21 Şubat 2010
  3. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    muhtemelen diş çıkaracaktır. benim oğlan da tuhaf huylar edinmeye başladı. diş çıkaracakları zaman çocuklara bir haller oluyor.

4. 21 Şubat 2010
  5. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    cnm diş değilde doktora sordum kızım 5aylık aynıo seninki gb önlük dayanmıo heryeri yalıo emio damakları çeneleri buruşuk kagır gbydi açılıo çene kemikleri genişlio merak etme çok saglıklı bebek şuyan dedi agrı kaşıntı yapıo genişleyip açıldıkça diş için hazırlanıo çenbe kemiği dedi zemin oluşuyo yanii

6. 21 Şubat 2010
  7. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim de oğlum var 3 aylık son 1 haftadır aynı senin anlattıklarını yaşıyorum bende gece cokur cokur emiyo gündüz emmiyo parmağımı yalıyo damlalılıkla su veriyorum içiyo biberonu alıyo memeyi istemiyo sanki ama gece sorun yok niye böyle anlamadım doktoruna gidince sorucam bende

8. 21 Şubat 2010
  9. dlek

dlek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizde aynı durumdayız.acaba diş mi çıkarıyor diyorum ben de emmiyor,mamada içmiyor.sadece geceleri emiyor.gezince sakinleşiyor,gülmeye başlıyor.yatrınca ve kucağımda oturunca mızmızlanmaya başlıyor.şu anda kucağımda mesela sağa sola kasılıp duruyor kucağımda mızmızlanarak...ama sanırım dişlerle ilgili bir durum.çünküdiş etlerini ovuşturunca da sakinleşiyor...

10. 21 Şubat 2010
  11. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kızımda öyleydi hatta bazen gece bile hiç emmediği oldu sonra baktıkki dişi çıkmış merak etme ama doktora göster yinede bize krem vermişti damaklarına sürünce acısı azalıyor daha rahat emiyordu

12. 21 Şubat 2010
  13. dlek

dlek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kremin adı neydi canım iyi geldiyse ben de aynısından yazdırayım...

14. 21 Şubat 2010
  15. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    calgel kullanıyoruz biz. çok çabuk acısını alıyor.tadını da seviyor bebişler. fiyatı 4,5 tl.

16. 21 Şubat 2010
  17. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    benim kizimda ayniydi surekli emmek isterdi onceden simdi gorunce 2 dk bile emmiyor birakiyor hemen 3.ayina girdiginde basladi 1 hafta sonra 5 aylik olacak gunduz emmek istemiyor gece cok guzel emiyor bu yuzden cok az kilo aldi doktoru artik etrafi kesfediyor o yuzden emmeyebilir dedi ama ben cok rahatsiz oldum 1 aydir 2,5 saatte bir kizimi uyutup oyle meme veriyorum en az 15 dakika en cok 40 dakika emiyor haftada 250 gram aldi sende dene istersen

18. 22 Şubat 2010
  19. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide çarşamba 5 ayını dolduruyor.senin anlattığın gibiydi.arada memeyi bile istemiyordu ve sürekli huysuzdu..geçen gün bir baktım dişi çıkmış..eşimde bende 4 aylık çıkarmışız çekmiş bize..bazı bebeklerinde çok geç çıkıyor.benimkinin eli hep ağzında hala..bugünde diğerini gördüm iki dişi çıktı yani kolay değil ne kadar zor çıkıyordur o diş ve nasıl rahatsız ediyordur..aman ateşlenmesinler ishal felan olmasınlarda yeterki..nasılsa geçecek sabırlı olmamız lazım sadece biraz az kilo alabilirler bu ara..sağlıklı olsunlar yeterki meleklerimiz..