4 aylık bebekler mama içenler...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sahnursah tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sahnursah
  1. sahnursah

sahnursah Batın Yağız Hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    4 aylık bebeğim var ek besinlere başladık önceden sürekli acıkırdı en son 3 saatte bi 150 cc mama içiyordu şimdi 120 cc mama içiyor 4-5 saat geçiyor sonra 120 cc mama içiyor yada zorla kaşık maması yiyor sizin bebekleriniz nasıl besleniyor bana yazın çok merak ediyorum

2. 8 Ekim 2009
  3. sahnursah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kimse yok mu ???

4. 8 Ekim 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım bebekler o mama kutularının arkasında olanı her zaman tutturamıyorlar yani o kutunun arkasını baz alma.
    birde her bebek çok farklı.kilolu bebek=sağlıklı bebek demek değildir.
    benim kızımda aynen öyle içerdi.
    4 aylıkken kaşık mamasına hemen geçme bence.2 ay alıştırma dönemin olsun
    meyve suları,meyve püreleri,kaşık maması,yoğurt bunları öğün haline getirmeden tattır canım.
    daha önünde uzun süre var.
    benim kızım 7.5 aylık daha o alışmadı ek gıdaya yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyoruz.
    sinidirm sistemi çok çok yeni annesi..ne istiyorsa onu ver sen ona..ne kadar içiyorsa ne kadar yiyorsa..

6. 8 Ekim 2009
  7. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum 15 haziran doğumlu 3 saatte 130 cc içiyor önceden 100 içiyodu 2 saat şimdi 3 saat 130 ccye çıkardık henüz ek gıdaya geçmedim ama şöel yapıyorum milupanın sütlü pirinçli armutlu falan onları biberon maması yapıp içiyorum yani bi nevi test diyelim severek içiyor kaşığa henüz geçmedim bi kere 2 çay kaşığı yoğurt verim dedim öldürüyodum çocuğumu allah korusun o yüzden herşeyi biberon maması haline getiriyorum tüm meyveleri evde sıkıyorum suyunu veriyorum kaşığa 5ten sonra geçicem çok korktum ve yanlış yaptığımı anladım..[/B]

8. 9 Ekim 2009
  9. tubilay

tubilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde kızım 12 haziran doğumlu oda sürekli acıkır ve mamayı sonuna kadar bitirirdi 3 saattte bir 120 cc içiyordu.ama artık bitirmiyor bende anlamadım acaba ek gıdalarda sorun yaşarmıyız henüz geçmedik çünkü ama doktorumuzda bana mamaların arkasındaki ölçüleri dikkate almamamızı söyledi o yüzden bebek ne kadar yiyorsa o kadaer vermek lazım .gelişimi de iyiyse sorun yok bence.geçen gün denemek için hero baby nin meyve pürelerinden aldım yedi ama hepsini vermedim hem daha erken hem ben vede kendim yapmayı düşünüyorum..

10. 10 Ekim 2009
  11. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım 4 bçk aylık kızlar anne sütü alamıyor
    1 1 bçk saatte bir 100 ml ancak içiyor 120 yi geçtiğini hiç görmedim
    en fazlada 2 saat aç kalır 3 saat hiç olmadı

12. 10 Ekim 2009
  13. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar bebekleriniz anne sütü almıyor mu? yada sevmediği için mi vermiyorsunuz benim bebeğim de 2 haziran doğumlu 1 haftadır sütüm azaldı izmirde oturuyoruz tatil için 1 aylığına mersindeyiz neden bilmiyorum 1 kaşık mama vermemiştim 1 haftadır veriyorum 1 sabah 1 akşam 80cc veriyorum 120 130ları duyunca şaşırdım doktor normal dozdaveriyosun dedi ama gün içinde emziriyorum ve elma üzüm armut erik suyu veriyorum doktorumuzun tavsiyesiyle alıştır artık yavaştan dedi 6-7 çay kaşığı ver dedi şimdi demir damlasına başladık birde ferro sanol haftada 1 yapıyordu kakasını şimdi maşallah hergün yapıyor sağlıklı günler diliyorum kızlar...

14. 10 Ekim 2009
  15. sahnursah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Benimde oğlum 2 haziranda doğdu.bende öğün haline getirmedim arasıra yiyor.sütüm kesildi iki ayına kadar emdi istmedi midesini bulandırdı çok uğraştım emmedi ki

16. 10 Ekim 2009
  17. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kıyamam yaa işte azaldı benimde ne yapalım yaa doktor dedi ki bana ne kadar içebilir bir seferde dedim tokluk açlık durumuna bağlı dedi 90 100cc içebilir dedi