4 aylık ek gıda

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve irmako77 tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : irmako77
  1. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Bebeğim 4 aylık. Anne sütü ve Aptamil 1 mama ile karışık besleniyor. Kilo alımı az geldi. 2 ayda 1 kg 100 gram almış.Ek gıdalara başlamak istiyorum. İlk olarak 4 aylık bir bebeğe ek gıda ne verebilirim. Aranızda 4 aylık bebişine ek gıda veren var mı? Paylaşırsanız sevinirim.cokacimcoook

2. 20 Ağustos 2010
  3. defne44

defne44 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    CNM GÜNDE İKİ KAŞIK ELMA SUYU verdim 2 Gün SONRA şeftali verdim yavaş yavaş artırıcam bakalım bende senin gbym

4. 20 Ağustos 2010
  5. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Şeftalinin suyunu mu verdin cnm? Bir de meyvanın suyunu çıkarmak için cam rende mi kullanıyorsun

6. 21 Ağustos 2010
  7. defne44

defne44 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet suyunu verdim. valla ben robota attım meyyve sıkıcagı bölümünde sıktım yigenimde vardı 1 bardak onada veriyim diye. bide ben günde bir kere yarım çay bard. prinç unu veriyorum içine bir damla pekmez bir kara üzüm sıkıyorum ballandırarak yiyo bence rendeyi sonra kullan ben üzümü elimle sıkıyorum. birde meyveleri sıkınca yarım saat içnde bitsin artarsa bebege verme ben gıda bölümü mezunuyum bütün vitamini bitiyor cnm

8. 21 Ağustos 2010
  9. ilknurse

ilknurse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim kızım 4,5 aylık bende aptamil veriyorum am benim kızım emmiyor 3-4 saatte bir sagıp veriyorum ona ek olarak günlük yogurt mayalayıp verdim ilk,herobaby nin tahıllı ve irmikli mamaları var onlardan veiyorum bazen mamasına karıştırıyorum şeftali armut verdim kavonoz mamalarından verdimşimdi sebze başlıyayım diyorum ama kusuyor istemiyor dün azbirşey havucu yogurda katıp verdim bugünde denicem bakalım prinç maması verebilirsin.bebegin iştahı varsa severek yer bizimki yemiyo ben yapıyorum 2 çay kaşıgı okadar emege 2 çay kaıgı onunda yarısını tükürüyor ne yapacam bilmiyorum 3 saatte bir 90cc veya 60cc mama içiyor o arada bir 30-40 cc de anne sütü kilo alımı hala aynı 400-300gr falan Allah yardımcımız olsun iştahsız çocuk daha kötü-tatlicadiarzu-

10. 21 Ağustos 2010
  11. defne44

defne44 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kavonoz mamalardan zorunlu olmadıkça vermek iistemiyorum herkesin evinde bir elma şeftali bulunur. püre yapıp yada suyunu sıkıp vericem. bir elmayı dolapta 1 hafta saklayabailiriz o kavonoz mamaların son kul. tarihi en az 2 yıl o kavonozda bozulmadan nasıl tutuyolar o meyveyi. içinde koruyucu varki bozulmuyoo. armutlu irmikli mama irmiği pşir armut rendele mesela. benim düşünncem bu arkadaşlar

bebem-1221 bunu beğendi.
  12. 21 Ağustos 2010
  13. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    BENCE DE taze olanı en doğal olanıdır. Organik morganik diyolar ama pek inanmıyorum doğrusu. Armut gaz yapmaz mı ama?

14. 21 Ağustos 2010
  15. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    benim oğlum önceden 150 cc sütü 3-4 saatte bir bitirirdi. Şimdi 90 cc bitiremiyor. Nooldu çocuğun iştahına anlamadımCADIARZU
    Kızım iştahsız 6 yaşında halen peşinde yemek koşturuyoz. İnşallah oğlum da ona benzemez. İştahli olsun apalak olsun istiyorum:icecream:

16. 21 Ağustos 2010
  17. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canım benimde bebeğim 4 aylık olduğunda kilo alımı az diye ek gıdaya geçme çabalarım olmuştu ama pek başarılı bir dönem değildi.hergün sebze püresini vermeye çalışıyordum ama 1-2 mama kaşığından sonra ağzını kilitliyordu.zaten o dönemde fazlada birşey yemeleri beklenemez çünkü daha çok küçükler.birkaç denemeden sonra baktım hiç istemiyor kaşığı,bende bıraktım ve 6 aylık olana kadar ara ara denemelerim oldu ama ısrarcı olmadım.6.ayından sonra yavaş yavaş kendi ağzını açmaya başladı.şimdilerdede çok iştahla yemiyor ama buna şükür diyorum.en sevdiği şey ev yapımı tarhana çorbası diğerlerini hala birkaç kaşık yiyor..
    kızım 4.ayında meyve püresini severek yiyordu sadece.cam rendede rendeleyip püre şeklinde başladım ve hep öyle devam ettim.sadece suyunu verirsen kabız olur püresiyle vermeye çalış.1-2 tatlı kaşığı başlayabilir ve hergün 2 katı artırarak devam edebilirsin.kolay gelsin.

18. 22 Ağustos 2010
  19. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Pürenin içindeki meyva lifleri boğazına takılır mı?