4 aylık oğlum uyanıkken emmiyor

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve birsu33 tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

2 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : birsu33
  1. birsu33

birsu33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    4 aylık bebeğimi ancak uyutup emzirmeye çalişıyorm o da bazen .bazen uyanıp tekrar reddediyor.ne yapacm bilmiyorm 3 ay ço güzel emmişti. saat 10 da emmişti şuan saat 4 30 a geliyor.çok üzülüyorm,

2. 2 Mayıs 2010
  3. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bu dönemlerde normal oluyormuş bebişlerde emmeyi reddetme bende de olmuştu çok çektim ama çok şükür geçti ama yaklaşık 1 ay çektim.uyutup emzirdim yürüyerek emzirdim kucağımda zıplata zıplata emzirdim yorucu ama bitti.pes etme inş düzelir bebişlerimiz ne olursa olsun anne sütü alsın sabır inş:)))

4. 4 Mayıs 2010
  5. Ezeldenberi

Ezeldenberi menekşe Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende de aynı durum var bebişim 3.5 aylık 1 aydır böyle ben de uyutup bazen ağlata ağlata emziriyorum.benimkisi ek mama da aldığı için biberona alıştığından böyle yapıyor sen de ek mama veriyormusun o yüzden olabilir .

6. 4 Mayıs 2010
  7. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sakın pes etme uyut uyut emzir benimki 3 aylıkken bıraktı.. bu dönemde dikkat dagılması yaşıyorlarmış.. 3 ay boyunca uyutup uyutup emzirdim.. sonra 6 aylıkken kendiliğnden deli gibi emmeye başladı... ne çektiğimi ben bilirim 3 ay 24 saat birlikte uyuduk, uyancağını anlayınca tekrar sokuyordum memeyi ağzına.. birde karanlık ve bir sessiz odada emzir, odaklanması için, ben gündüzleri kalın perde taktım akşam sanıp emziriyordum.. inşallah geçicek bu günler

8. 6 Mayıs 2010
  9. snur42

snur42 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    offf off aynı dertten muzdaribim malesef
    oğlım 3 ay 10 günlük ve öok zor emeye başladı
    altı ayına kadar devam ederse yandım ya
    emmeyince çok geriliyorum

10. 7 Mayıs 2010
  11. zzibell

zzibell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde 3ay 11günlük oğlum var onda da başladı emmek istemio gibi ya bende kafama çok takıorum ama kendi kendime teselli ediyorum aç olsa durmaz ağlar diyorum

12. 8 Mayıs 2010
  13. birsu33

birsu33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    o emmeyinceyemin ederm bütün dünyam kararıyor uykuda bile zor alıyor zaten uyumuyor gece 4 e kadar günde 8 kere emiyordu şu an en fazla 4 kere o da uyursa.kızım da yemek yememe hastalığı var hiç ackmıyor buda öyle olmaz inşallah.kilolu doğan bebekler yavaş gelişiyorlar galiba. arkadaşlar ne yapayım ben ackınca alır diyorlar ama bu 5-6 saat geçiyor istemiyor sütüm hep boşa gidiyor.sağıncada gelmiyoor zaten biberonda almadı.ahhhhh nedir bu çocuklarımın iştahszlıklarndan çektiğm.keşke biraz rahat bir anne olabilsem.

14. 8 Mayıs 2010
  15. birsu33

birsu33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    6 aydan küçüklere viamin felan varmı

16. 9 Mayıs 2010
  17. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    arkadaşlar o dönemi bizde atlattık uyanıkken kıyamet kopuyordu hep uyurken emzirdim. Sakın vazgeçmeyin 5-6. aylarda normale dönüyor çünkü..

18. 11 Nisan 2012
  19. en_nes

en_nes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    43
    aynı durumu ben de yaşıyorum 3 aydır. kızım 3. ayından sonra uyanıkken emmeyi reddetmeye başladı şu an 6 aylık ve problemimiz devam ediyor. son iki ayda sadece 500 gr alabildi. ek gıda da veriyorum ama çok verdiğim zaman da beni emmiyor. çok zor emmeyen bebek. inşallah düzelir. eskiden 2-3 saatte bir emerdi ne güzel. şu an 5-6 saat geçse bile aklına gelmiyor. ancak uyutup öyle emzirmem gerekiyor. uyanmadan yakalayıp emzirirsem ne ala yoksa uyanınca asla emmiyor, öyle zamanlarda ek gıda veriyorum napim. inşallah bu ayından sonra düzelir diye umut ediyorum.