4 aylık oğlum yüksek yastıkta uyumak istiyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve neesli tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : neesli
  1. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bu konuda bilgisi olanların paylaşmasını istediğim bir sorum var benim oğlum henüz 4 ay 8 günlük uyurken ve oynarken kendi yastığında yatmıyor biraz daha yüksek bir yastık istiyor bende onu hafif yüksek olan içi elyaf dolu bir yastığa yatırıyorum.acaba bu yaptığım bebeğime zarar verir mi ?

2. 8 Ekim 2009
  3. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    vallah canım bize dr.umuz 1 yaşına kadar yastık kesinlikle yasak mümkünse 2 yaşına kadar kullanmayın demişti. Boyun ve sırt gelişimi için düz yatması gerekiyor diye biliyorum. Zaten ben korkarım yastıkta yatırmaya kızım uyurken çok dönüyor kafasını yastığın altına sokabilir allah korusun o yüzden 2 yaşına kadar kullanmıcam
    Anlamadığım konu bebeğinin daha yüksek yastıkda yatmak istediğini nasıl anliyorsun? 4 aylık bir bebek yastığin eksikliğini yada yüksek alçak olup olmasını nerden anlar?

4. 9 Ekim 2009
  5. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben hasta diye 5 gündür kullanıyorum geniz akıntısı var çünkü. Ama tedirginim açıkçası çünkü 1 yaşına kadar yastık önerilmiyor. Bence kullanma tatlım.

6. 9 Ekim 2009
  7. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla bende kizima yastik kullaniyorum. ama ne doktorlardan nede baskasindan boyle bisey duymamistim.
    ogrendim cok iyi oldu. tesekkurler

8. 9 Ekim 2009
  9. neesli

neesli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 3 aylıkken bende yastık kullanmıyordum.ama 4.ayını tamamlayıpta geniz akıntısı ve hırıltısı başlayınca yastık kullanmak zorunda kaldık.şimdi ise oldukça hareketlendi ve mekik çeker gibi ayaklarını tutup sürekli kafasını kaldırıyor anlayacağınız düz zeminde durmuyor ve sürekli ağlıyor.ama hafif yüksek ve geniş bir yastığa yatırınca susuyor ve kendi kendine oynamaya başlıyor .durum böyle olunca bende böyle bir yastıkta uyumak istediği kanaatine varmıştım ama artık yatırmamaya dikkat edeceğim.paylaşımlarınız için teşekkür ederim sağolun.