4 aylık oldum hala süt içemiyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ebrunver tarafından 25 Nisan 2008 başlatılmıştır.

25 Nisan 2008
    Konu Sahibi : ebrunver
  1. ebrunver

ebrunver Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben napıcam süt içemiyorum ismini bile duyunca öğürüyorum.4 aylık oldum sütü ağzıma bile almadım doktoruma söyledim yoğurt filan yesem olmaz mı diye sütün yerini tutmazmış !!! benim gibi içemeyen var mı aranızda.nasıl içiyosunuz ??? nesguik katılırsa vitamin ölüyomuş bide :KK43:

2. 25 Nisan 2008
  3. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    meyveli sütlerden dene.ben her türlü içiyorum valla bence kalsiyum nesquikle falan yok olcak bişey değil ama doğalı daha iyi.yoğurt ve ayranda da kalsiyum var.

4. 25 Nisan 2008
  5. siyah-beyaz

siyah-beyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı durumdayım en çok sevdiğim şey süttü ve çok içerdim hamile kaldıktan sonra ağzıma bile süremiyorum ancak babamız bize süt, bal ve muzu karıştıp muzlu süt hazırlıyo sadece o şekilde içebiliyorum bence bir dene hazır meyve süt almaktan daha sağlıklıdır

6. 25 Nisan 2008
  7. ballxixm53

ballxixm53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende süt içemiyorum oğluma hamileykende içmedim ne süt ne bayazpaynir acayip tiksiniyorum ikisindede şimdi 6 haftalık hamileyim ve yine ne peynir ne süt ağzıma süremiyorum yanlız ben hamile değilkende bu ikisini tüketemiyorum elimde değil ya sevemedim ikisinide

8. 25 Nisan 2008
  9. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    cnm bencede muzlu sütü bi dene tadı harika oluyo ve çok faydalıymış muzla sütü ayrı ayrı yiyip içmekmekten ikisini karıştırıp içmek daha faydalıymış.bende her sabah öyle içiyorum akşamlarıda sade süt içiyorum pek sade sütü sevmesemde mecburiyetten içiyorum cnm.bebiş şimdi sendeki kalsiyumdan faydalanıyo ve oyuzden senin kendin için kalsiyum destegi alman lazım yoksa ilerde dişlerde sorun yasanıyomuş ve kemik erimesine neden oluyomuş. yani bu içtiğimiz sütler bebekten çok bizim için lazımmış

10. 25 Nisan 2008
  11. ebrunver

ebrunver Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çok teşekkür ederim muzlu sütü denicem artık içmeye başlasam iyi olur kemik erimesi olurmuş ilerde yoksa ..... :KK43:

12. 25 Nisan 2008
  13. KsMt

KsMt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yaa bende süt içiyorum ama doktorun verdiği ferrum ve megadyn ilaçlarını içmek hiç içimden gelmiyor hep unutuyorum

14. 25 Nisan 2008
  15. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bende ilk aylarda içemedim.zaten doktorumda bulantı olacagnı içmememin daha iyi oldugunu söyledi.şimdi 33 haftalık hamileyim v ve 1 bucuk ayı eçti eşimin zoruyla her akşam yagsız süt içip üzerine çikolata yiyorum.alıştım artık yani.sizde ilk aylarda zorlamayın..ama gerekli oldugu zamanda mutlaka için..bu arada en son süt ne zaman içtigini bile bilmeyen sütlü tatlı bile yiyemeyen biri olarak yazdım bunları:KK43:

16. 25 Nisan 2008
  17. Mine

Mine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben vejeteryanım benim işim daha zor et süt yumurta hiçbiri yok şimdilerde sabahları mısır gevreği karıstırarak süt içmeyi deniyorum vitamini oluyormu bilmiyorum et yerinede yeşil mercimek tüketiyorum inş. bebeğimde bende yeterli besleniyoruzdur

Son düzenleme: 28 Nisan 2008
  18. 25 Nisan 2008
  19. EU2

EU2 Guest

canım yaaa bende 5 aylık oldum nerdeyse ama bende içemiyorum hala arada bir çilekli süt içiyorum ama oda zorla.süt ürünleri deneyeceksin başka çaremizyok peynir yoğurt ayran yiyebiliyorsan sorun yok dedi doktorum.ama ben onları da yiyemiyorum.bu ara dondurma yemeye başladım o da oluyormuş..