4 gün oluyor kaka yapamadi =(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Esmer Gxuxlcin tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

20 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Esmer Gxuxlcin
  1. Esmer Gxuxlcin

Esmer Gxuxlcin ♥αℓуα ∂υ&#9 Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Off offf yapamiyor kizim hala arkadaslar.Emmesi iyi, karnini doyuruyor ama hala tik yok..
    52 günlük bebegim..sab damlasi veriyordum, acaba omu etken oldi iki gündür vermiyorum.
    Dr ' muz,1 haftaya kasar yapmazsa getir diyor eger bebekde kilo kaybi yoksa sorun degil simdilik kakasini yapmamasi diyor. En son, dr'a gittimizde kilosu 5.300'dü, her ne kadar dogru olur bilmiyorum ama ev tartisi ile ölctügümde bu aksam kizimi, 5.000 kg cikti..
    Aklim, beynim durdu lütfen yardim..
    1,5 aylik bebise ne yapabilrim ????
    :çok üzgünüm::1no2::çok üzgünüm:

2. 20 Ocak 2010
  3. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    1 haftaya kadar yapmaya bilir bende oyle biliyorum. ama cevremde kaka sorunu yasayan bebeklerin annelerinden duydugum poposuna zeytin yagi suruyolar karnina masaj yapip ayaklarini hafifce karnina dogru itip bastiriyorlar ise yariyormus paylasmak istedim

4. 20 Ocak 2010
  5. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Zeytinyagi'm yok, onun harici tüm herseyi yaptim, yapiyorum ama yok yok :KK43:
    Yine de, Allah razi olsun canim..
    [/B ]mafoldumben

6. 20 Ocak 2010
  7. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    bi siteden alinti belki seni rahatlatir Yeni doğan bebekte dışkı yapamama problemi neden yaşanır?
    Bu durum anne sütü ile ve aldıkları mama ile ilgilidir. Anne sütü alan bir bebek, günde 7-8 kere kaka yapabilirken, 7-8 günde 1 kere de kaka yapabilmektedir.
    O nedenle kaka yapmasıyla direk ilintisi vardır bu durumun. Bu bağlamda bebek kaka yapamıyorsa, biz daha ziyade bu bebeklerin daha rahat kaka yapabilmelerini sağlayabilmek için bebeği rahatsız ediyorsa 2-3 günde bir fitille kaka yaptırmaya çalışırız.
    Ancak rahatsız etmiyorsa bir haftaya kadar da bebek beklenebilir. Yalnız makatta fistül dediğimiz çatlaklar oluşumu açısından dikkatli olmak gereklidir.

8. 20 Ocak 2010
  9. Esmer Gxuxlcin

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Himmm..
    Allah razi olsun canim, cok tesekkür ederim..

10. 20 Ocak 2010
  11. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım benım oğlum kolıklı bır bebektı cok cektım asla kakasını kendısı yapamıyordu 5.aydan sonra yavas yavas yapmaya başladı çok sukur.
    ben hergun kakasını yaptırıyordum kendım. derecenın ucuna zeytın yagı suruyordum ve ucuyla hafıf poposunun ucunu uyarıyordum ve hemen yapıyordu bunu deneyebılırsın hıcbır zararı yok merak etme doktorum bu sekılde yapmamı soylemıstı.

12. 20 Ocak 2010
  13. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    bisey deil canim en kisa zamanda duzelir insallah bebisin

14. 20 Ocak 2010
  15. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146

ufak bır sabun parcası atabılırsın temız olması sartıyla hemen yapıyor sabunda kakasıyla bırlıkte cıkıyor zaten.

16. 20 Ocak 2010
  17. azrahira

azrahira Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba.
    Gliserin kansuk die bir fitil var.Sadece gliserin içeriyor benim bebeğimde kolikli bir bebekti ve çoğu zaman kakasını yapamıyordu bu fitilin yarısını kesip attığın zaman en geç bir saat içinde kakasını yapıyordu kemde ne kaka fitilide atıyordu dışarı hiçbir zararı yok..bunu deneyebilirsin bence.

18. 20 Ocak 2010
  19. sudenazxixm

sudenazxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda 3,5 ayllık aynı sorun bizdede var ayaklarını karnına doğru itip masaj yaptığım zaman faydası oluyo bide doktor 15 dk falan ılık suda oturtur gibi bekletmemizi söyledi :)