4 haftalık düşük nasıl olur

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve neuvo tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

19 Mart 2010
    Konu Sahibi : neuvo
  1. neuvo

neuvo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,
    erken düşük yaşayanlar varsa bana nasıl olduğu konusunda yazarlarsa çok sevinirim.
    çünkü son iki adetimdede 2 gün koyu kahve damla şeklinde akıntı sonrası 3 . gün sancı ile parça attım ve bunun düşük olup olmadığını ve önemsenmesi gereken bir durum olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
    şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...bilmiyorumkismile

2. 19 Mart 2010
  3. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canımben bir erken düşük yaşadım 5 haftalıktı..ama ultrasonda kese ve bebek görünmemişti yani kimyasal gebelikti..adet kanaması şeklinde oldu..tahlil yapmışolmasaydım adet oldumsanırdım..hiçbir farkı yoktu..ama şöyle bişi var adet sırasında parça düşmesi normalmiş, rahim duvarı parçası olurmuşbu..yani seninki normal bir adet olabiliir..

4. 20 Mart 2010
  5. neuvo

neuvo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler esra,
    neredeyse 1 senedir uğraşıyoruz bebek için ama henüz malesef bir sonuç alamadık.birde saraçoğlunun keçiboynuzu kürünü uygulamaya karar verdim çünkü bundan sonraki aşama rahim filmi ve sonrasında aşılama olacak.bende bunlara gerek kalmasın istiyorum.umarım hepimiz birgün bebişlerimize kavuşuruz...

6. 20 Mart 2010
  7. Refiye

Refiye Eda & Utku'nun annesi :) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    neuvo.. canım öncelikle yakın zamanda dileğine meleğine kavuşmanı diliyorum.. inşallah rabbim daha fazla bekletmeden gönderir yavrunu sana da..

soonra soruna geçeyim :) 7 yaşında bir kızım var ve inş. hayırlısyla bir sorun çıkmazsa11 gün sonra oğlumu kucağıma alıcam ... 2 yavrumun arasında geçen yıl bir dşük yaşadım bende.. adetlerim düzensiz olduğundan hamile olduğumu bile anlamamıştım.. dr.um farlutal yazmadan bi kana baktıralım deyince çıktı :) ama usg de ne kese ne bebek görülmedi.. 4 haftalıktı tam .. öğrendiğimden 2 gün sonra kahverengi lekelenmem başladı.. 3 gün sürdü..5. gün de yoğunn bir kanama ve sancım oldu.. 3 saat çektim... dr . a gittik düşük başlamış dedi. o an gördük keseyi ama rahim çıkışına çok yakındı ve yarım saate kalmadan da ıkınma isteği oldu bende.. 1 cm.lik bi et parçası geldi kanamayla. ve dr.um evet bebek dedi. ama 4 haftalık olmasına rağmen kafa ve kol taslakları belliydi rsmen :KK43: sanırım erkekti dedi dr. neyse yani benim normal adetimden farklıydı.. çünkü normalde o kadar sancım ve yoğun kanamam olmaz.. yani test yapılmasaydı da bi sorun var deyip dr.a giderdim hemen...
    tabi bu kişiden kişiye değişirr.. geçmiş olsun... sen en iyisi adetin geçtiği gibi kanda beta-hcg yebaktır emin olmak için..

inş. kısa zamanda muradına erersin...

8. 20 Mart 2010
  9. Refiye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hıı yazmayı unuttum.. kızımdan sonra 5 yıl korunduk bizde.. oğlum 2 yılın sonunda geldi bize :) düşen bebeğimde tam klomene başlıcağımız ay hamile kalmıştım.. oğlum da ilk ay klomen kullanımımda sadece solda 1 çatlamış yumurtayla kaldı... Rabbim ol dedikten sonra sana yazıldıysa geliyo bebişler yani..

hiiç sıkıntı yapma kendine.. stres çok etkiliyo.. ben bir kızım olmasına rağmen sabaha kadar ağladığımı bilirim.. dr.um hep kafandan attığın an kalıcak dedi bana... klomeni de 3 ay kullanıp iğneye olmazsa aşılamaya geçicektik bizde... ben o kadar umutsuzdum ki.. aylarca kullanıp 5-6 yumurtayla ham,ile kalamayanları okudum kk de.. ama Rabbime çok dua ettim.. sen de öyle yap canım..Dualarım seninle.. önce inan sonra dua et..

10. 20 Mart 2010
  11. nurdannurdan

nurdannurdan meleğim geldiii Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım 2 kez kimyasal gebelik yaşayan birisi olarak söylüyorum benim normal adetten hiç bi farkı yoktu b-hcg yaptırmasak hamile olduğumu bile öğrenemeyecektim
    bundan sonraki ay adet gününden 3 gün önce falan kan testi yaptır ozaman anlrsın kimyasal gebelik mi değil mi
    Rabbim bebeğine kavuştursun seni ve tüm isteyenleri

12. 20 Mart 2010
  13. nurdannurdan

nurdannurdan meleğim geldiii Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canımm ne güzel söylemişsin
    ben de bi mucize yaşadım rabbimin hediyesini taşıyorum şuan karnımda
    2 sene sürekli tedavide gelmeyen bebeğim
    başarısız tüpbebekten 2 ay sonra kendisi geldi
    sadece dua dua dua:Saruboceq:

14. 20 Mart 2010
  15. neuvo

neuvo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2 ay önce bu şekilde adet olduktan sonra doktorumu aradığımda kanama kanamadır demişti sanırım pek kafamı bu tarz şeylerle kurcalamama izin vermek istemedi.
    bu ayda normal yoldan tutmazsa zaten doktor amcanın kapısını tekrar çalıcaz gibi görünüyor.
    herşeyin bi zamanı vardır diye düşünüyorum.zaten hayatta sahip olduğum herşeyi biraz sıkıntı çekerek
    elde ettim.

16. 20 Mart 2010
  17. Refiye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Rabbim sağ salim sorunsuz bi şekilde yavrunu doğurup kucaklamayı nasip etsin canım :Saruboceq: sonra da sağ salim hayırlısyla büyüdükleri günleri görmeyi :Saruboceq:
    canım test yapılıp sabitlenmedikten sonra adet olarak değerlendiriyo dr.lar.. zaten bir yerde okumuştum.. bir kadın binlerce kez hamile kalıpdüşük yapıyomuş adet günüde.. Rabbim kromozom bozukluğu yada bir sorunu olan bebeğin rahme tutunmasına izin vermeden düşükle adet kanaması gibi sonlandırılmasını sağlıyomuş.. öyle yazıyodu.. bunda da vardır bir hikmet.. buna da şükretmeli.. :Saruboceq: Rabbim hayırlısı ne zamansa o zaman hayırlıyla göndersin evladını :Saruboceq:

18. 5 Temmuz 2010
  19. mahlika

mahlika Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende 12 gün önce adetimin 1-2 gün geçikmesiyle evde 2 kere test yaptım.pozitif çıktı.mutlu mesut bir haftadan sonra şiddetli bir sancı ile kanamam oldu.acilde idrarda bebeğin yaşadığı çıktı.fakat bugün utrasonda kesesi bile düşmüş olduğunu gördü doktor.çok üzgünümhala kanamam ve ağrım var az az.ama bidaha nezaman hamile kalabilirim.hemen olurmu acaba çok istiyorum