4 kg üstü normal doğum yapan var mı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve asitane tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

28 Şubat 2009
    Konu Sahibi : asitane
  1. asitane

asitane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar 39. haftamın bittiginde gittigim kontrolde oglumun kilosu 4000 dı. su an 39 artı 1 deyiz. günüm dolana kadar bekleyecegiz. sonrasında kilosu yüksek oldugu için sezeryan ihtimalinden bahsetti doktor. günüm doldugu gün tekrar kontrolum var. ne yapsam normal dogum diye ısrar etsem mi sizce? aranızda 4000 gr ve üstü normal dogum yapan veya her sey normal giderken bebegin kilosundan dolayı sezeryan olanlar varsa, bilgilierini ve tecrübelerini paylasırlarsa sevinirim.

2. 28 Şubat 2009
  3. _cybell_

_cybell_ canım yavrularım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım benım kızımda 4 kılo dogdu sezaryanla oldum ıkı defa catı kontrolu yaptı dar normal dogum zor olur bebegın beyın hucrelerıne zarar verebılır dedı doktor catı muayenesı yaptımı senı sende egerkı catı dar ıse sakın duşunme allahım esırgesın bebek dogum kanalından cıkarken beyın zedelenmesı gecırebılıyo dr unun dedıgıne uy bence cocugunun saglıgı daha onemlı şu anda bende ıkıncı bebgıme hamıleyım 34 haftalıgım drumun dedgıne gore bu bebegımde ırı dogacakmış allah bı avazda kurtarsın hihoyyyt

4. 28 Şubat 2009
  5. asitane

asitane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    catı muayenesi olmadım. günüm doldugunda dogum olmaz ise catı muayenesi ile karar verilecek herhalde.. hayırlısı inş

6. 4 Mart 2009
  7. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebegim 4.2 kg dogdu ve epiduralsiz normal dogum yaptim. acikcasi bilsem bu kadar kilosu oldugunu yapmazdim ilk cocuk oldugu icin. sonucta hem kesmek zorunda kaldilar hem de yirtik oldu . bir bucuk saat süreyle dikis atildi. kac tane sormadim bile. sonrasinda da idrar torbasi enfeksiyonu oldum. belki daha kücük bebek olsaydi da olurdu bunlar bilemiyorum tabi

8. 4 Mart 2009
  9. ro_se17

ro_se17 no paniq no heyecan Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benım oğlumda 4000 gr olduu..normal doğum yaptım epiduralsizz... hatta boynunda kordon vardı ama sorunsuz doğum yaptım ve 3 dikişim vardı.doğumhaneden 15 dk içinde çıktımm.çatı muayensı sadece doğuma gıreceğim zaman yapıldıı..eğer başınızdaki doktor açılmayı tam olarak beklerse ve çatınız uygunsa sorunsuz doğurabılırsın canumm..kendını korkutma sakınn

10. 12 Mart 2009
  11. palmina

palmina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    40.haftamdayım.ben 2 defa catı muayenesı oldm.catım musaıt aslında ama bebek 4300 gr oldugu ıcın pazartesı szeryana gırıyrm.normal dogum cok ıstıodum.ama doktor rısklerını goze alabılıosan benım ıcın sorun yok dedı ben cıkartırım bı sekılde bebegı normal dedı.ama sonuclarına katlanırsın dedı.omuzu takılır vakum kullanılır dedı.bende tabıkı rısk alamayacagım ıcın mecbur sezeyana evet dedım

12. 14 Mart 2009
  13. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim bebem 4,5 kilo doğdu bu yüzden sezeryan oldum. zaten kafası baya buyuktu normal doğum yapsam patlardı heralde her yanım. doktorum onceden soyledı bana bebek ırı, normal dogum yaptırmam dedı. ayrıca bebegı 4 kılo beklıyoduk, yarım kılo fazla cıktı.

14. 17 Mart 2009
  15. beyzaam

beyzaam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebisimde 4200 kg dogdu , normal dogum yaptim, Allahim veriyor valla gucunu ,zaten bebegini kucagina alinca herseyi unutuyorsun agrin sancin biranda yok oluyor ,

16. 19 Mart 2009
  17. rainxxx

rainxxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende şu an 38+2 günlüğüm bebğimin kilosu 3500gr imiş bu ikinci doğumum haftaya kadar dr um doğumum olmaz ise suni sancı ile doğumu başlatacakmış çatı muayenesini yaptıktan sonra karar verecez artık Allah yardımcımız olsun arkadaşlar