4 kilo ve üzeri bebek doğuran anneler bakarmısınız:)

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve nlncsr tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

12 Ocak 2011
    Konu Sahibi : nlncsr
  1. nlncsr

nlncsr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben henüz 32. haftamdayım ama doktor bebeğimin maşallahı olduğunu, iri bir bebek olduğunu söyledi. şu an ki kilosu 2.272 gr. normalde 1800 olması gerekiyormuş sanırım benim kızım annesi gibi fazla kilo almış:) 4 kilo ve üzerinde normal doğum yapmış annelerden bilgi almak istiyorum. doğumları nasıl geçti, normalden dahamı zor olur acaba? doktorumun sezeryana düşkün olduğunu duyuyorm herkesten, kilolu olursa kesin sezaryan olmamı ister.. arkadaşlar ben kesinlikle normal doğum istiyorum nolur bana bunun mümkün olduğunu söyleyin. kızımın kilosunu duyunca sevinemedim nerdeyse direk aklıma doğum nasıl olur sorusu geldi.. sezeryan istemiyorum:KK43:
  2. 13 Ocak 2011
  3. nlncsr

nlncsr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hiç mi yok arkadaşlar 4 kilo civarında normal doğum yapan :KK59:
  4. 13 Ocak 2011
  5. Flockhart

Flockhart Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben varim canim, benim kizim 3950 gram dogdu. Epidural normal dogum yaptim.. Seni korkutmak istemem ama cok kolay oldugunu soyleyemiycem. Insallah senin dogumun kolay olur, saglikla alirsin bebegini kucagina.
    Sevgiler..
  6. 13 Ocak 2011
  7. nlncsr

nlncsr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    teşekkür ederim arkadaşım inşallah kolay olur ama sen epidural olduğun halde zor diyorsan :KK59: ben epidural bile istemiyorum aslında tamamen doğal olsun istiyorum ama kilo işi biraz kafamı karıştırdı..
  8. 13 Ocak 2011
  9. kelebegim

kelebegim Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    benim kızım 4.400 gr doğdu ve sezeryan oldu doktorum iyiki normal doğumu denememişiz yoksa doğumun yarısında sezeryana dönmek zorunda kalırdık yada başka ters giden sorunlar olabilirdi demişti. bence sen doktoruna güven ve onu dinle. hayırlı sağlıklı doğum dilerim sana...
  10. 14 Ocak 2011
  11. moonquin

moonquin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
  12. 15 Ocak 2011
  13. Flockhart

Flockhart Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canim dogum hikayeni okudum, cok agri cekmissin gecmis olsun. Simdi hersey yolundadir insallah.

"nlncsr" arkadasim ben dogumumun zor oldugunu soylemistim ama sanirim benim dogumumdan daha zor olanlarda varmis. Hollanda da dogum yaptim ben, normalde burda epidural cok uygulanmiyor eger anne adayi cok stresliyse ve normal doguma dayanamayacagini dusunuyorlarsa epidural yapiyorlar. Ben cok stresliydim, epidural icin yalvardim hastanede.. Birkac saat uyuyup dogum oncesi dinlenebilmem icin epidurali verdiler ve 2-3 saat uyuyabildim. Cok rahatti o 3 saat.. Sonra suni sanci verdiler ve o andan sonrasi feci agrilarla gecti. Dayanilmaz degil belki ama cani tatli olanlar icin zor agrilardi. Suni sancidan sonra sanirim 4 saat icinde dogurdum. "moonquin" in dogumunda oldugu gibi son anlarda bana epidural vermediler cunku dogum cok yakinsa ikinamiyormussun. Ben butun dogalligiyla bebegin ciktigini hissettim, muhtesem bir andi. Herseye deger bebegin cikisini gormek. Epidural aldigim icin de cok memnun kaldim, gece uyuyamamistim hic biraz olsun dinlenmeme ve dogumu gerceklestirmeme yardimci oldu. Dogum sonrasi cok rahattim, bikac dikis atildi o kadar. Ayni gun yuruyebildim, oturabildim. Biraz agri, aci oluyor ama inan sezeryan olanlari gordum yerlerinden kipirdayamiyorlardi dogum sonrasi. normal dogumdan sonra cekilen aci ve agri cok cok az bence.

Bence herseyi oluruna birak, mesela bebegin 40 hafta doldugunda gelmediyse hala "hadi gel alalim artik bebegini" diyenleri asla dinleme tabi saglik sorunlarin yoksa. Benim bebegim 40 hafta 6 gunlukken dogdu. Son ana kadar kendi agrilarimin gelmesini bekledik (42. haftaya kadar saglik sorunu yoksa bekliyorlar). Eger imkanin olursa epidural iste ama dogum cok yakinsa bence gerek yok, cunku ikinamayabilirsin ve hem sen zor duruma dusersin hem de bebegin.

Ayrica bebegin kilosunu kafana hic takma, daha once dogum yapip kucuk bebek dogurmadiysan zaten farki anlamayacaksindir. Ablam 2700 gram dogurdu bebegini 5 dikisi vardi benim bebegim 3950 gramdi yine 5 dikisim vardi. Kendini uzme bebek iri dogum zor olacak diye, dua et insallah kolay bir dogum gecirirsin cunku herkes farkli yasiyor dogumu. Allah yardimcin olsun, insallah bebegini ilk sen gorup o muhtesem ani yasarsin.

Kusura bakma biraz uzun olmus, sadece ne kadar duygusal ve zor zamanlar oldugunu hatirlayip sana moral vermek istedim. Inan sonra geciyor hersey, simdi bebegim 4 aylik ve hepimiz cok mutluyuz.

Kendine iyi bak, hayirli dogumlar...
  14. 15 Ocak 2011
  15. Flockhart

Flockhart Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

Canim dogum hikayeni okudum, cok agri cekmissin gecmis olsun. Simdi hersey yolundadir insallah.

"nlncsr" arkadasim ben dogumumun zor oldugunu soylemistim ama sanirim benim dogumumdan daha zor olanlarda varmis. Hollanda da dogum yaptim ben, normalde burda epidural cok uygulanmiyor eger anne adayi cok stresliyse ve normal doguma dayanamayacagini dusunuyorlarsa epidural yapiyorlar. Ben cok stresliydim, epidural icin yalvardim hastanede.. Birkac saat uyuyup dogum oncesi dinlenebilmem icin epidurali verdiler ve 2-3 saat uyuyabildim. Cok rahatti o 3 saat.. Sonra suni sanci verdiler ve o andan sonrasi feci agrilarla gecti. Dayanilmaz degil belki ama cani tatli olanlar icin zor agrilardi. Suni sancidan sonra sanirim 4 saat icinde dogurdum. "moonquin" in dogumunda oldugu gibi son anlarda bana epidural vermediler cunku dogum cok yakinsa ikinamiyormussun. Ben butun dogalligiyla bebegin ciktigini hissettim, muhtesem bir andi. Herseye deger bebegin cikisini gormek. Epidural aldigim icin de cok memnun kaldim, gece uyuyamamistim hic biraz olsun dinlenmeme ve dogumu gerceklestirmeme yardimci oldu. Dogum sonrasi cok rahattim, bikac dikis atildi o kadar. Ayni gun yuruyebildim, oturabildim. Biraz agri, aci oluyor ama inan sezeryan olanlari gordum yerlerinden kipirdayamiyorlardi dogum sonrasi. normal dogumdan sonra cekilen aci ve agri cok cok az bence.

Bence herseyi oluruna birak, mesela bebegin 40 hafta doldugunda gelmediyse hala "hadi gel alalim artik bebegini" diyenleri asla dinleme tabi saglik sorunlarin yoksa. Benim bebegim 40 hafta 6 gunlukken dogdu. Son ana kadar kendi agrilarimin gelmesini bekledik (42. haftaya kadar saglik sorunu yoksa bekliyorlar). Eger imkanin olursa epidural iste ama dogum cok yakinsa bence gerek yok, cunku ikinamayabilirsin ve hem sen zor duruma dusersin hem de bebegin.

Ayrica bebegin kilosunu kafana hic takma, daha once dogum yapip kucuk bebek dogurmadiysan zaten farki anlamayacaksindir. Ablam 2700 gram dogurdu bebegini 5 dikisi vardi benim bebegim 3950 gramdi yine 5 dikisim vardi. Kendini uzme bebek iri dogum zor olacak diye, dua et insallah kolay bir dogum gecirirsin cunku herkes farkli yasiyor dogumu. Allah yardimcin olsun, insallah bebegini ilk sen gorup o muhtesem ani yasarsin.

Kusura bakma biraz uzun olmus, sadece ne kadar duygusal ve zor zamanlar oldugunu hatirlayip sana moral vermek istedim. Inan sonra geciyor hersey, simdi bebegim 4 aylik ve hepimiz cok mutluyuz.

Kendine iyi bak, hayirli dogumlar...
  16. 15 Ocak 2011
  17. moonquin

moonquin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    epidural eıkınmama engel olmadı aslında ıkıyordum (yeterli miydi o kadarını bilmiyorum tabi ama ıkınabiliyordum). eğer bana epidural yapmasalardı sanırım hiç ıkınamazdım, çünkü azcık sancı çektimmi kaskatı kesiliyordum nefesi zorla alıyordum, ufacık bir inilti bile çıkaramıyordum öyle taş gibi durup yatağımı sıkıyordum. o haldeyken hele daha inanılmaz sancılarım olacak olsaydı bilmem ıkınabilirmiydim... yaşamadan bilemem tabi... çok acı yaşadım ama genede normal doğum isterim bir daha çocuğum olacak olsa...
    Son düzenleme: 15 Ocak 2011
  18. 15 Ocak 2011
  19. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Oğlum 4150 gram doğdu,ilk doğumumdu,zor geçti ama şimdi çektiğim sancıları hatırlamıyorum bile :KK34:Benim doğum sonram daha da zordu,malum dikişlerden dolayı :KK59: