4. Sinema Günleri 1. Hafta atlantis

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve atlantis tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

?

...

Anketin kapanma tarihi 6 Ekim 2010.
  1. Gandhi

50,0%
  2. Little Miss Sunshine

50,0%
  3. Les Choristes

Oylanma: 0
    0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Ekim 2010
    Konu Sahibi : atlantis
  1. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Lütfen listede olmayanlar oy kullanmasın.

Gandhi 1982

Ana Tür : Biyografi
    Alt Türler : Biyografi Dram
    Yönetmenler : Richard Attenborough
    Senaristler : John Briley
    Yapım : İngiltere Hindistan Süresi : 3sa.8dk
    imdb puan: 8.2
    Konusu:

Gandhi (1982) Mohandas Karamchand Gandhi'nin hayatını anlatan birçok ödülün sahibi biyografik film. 20 yüzyılın ilk yarısında İngiltere'nin Hindistan'da koloniler kurması ve Hindistan'ın durumu etrafında toplanan filmin yönetmenliğini Richard Attenborough yaptı. Gandhi rolüyle Ben Kingsley Akademi Ödülü aldı. İngiltere ve Hindistan ortak yapımı filmin prömiyeri 30 Kasım 1982'de Yeni Delhi'de yapıldı.

Neden izlemeli? Gandhi'nin şiddet karşıtı duruşuyla nasıl zafere eriştiğine tanık olmak, farklı bir dünyanın da mümkün olduğunu fark edebilmek için, ayrıca biyografi türünün en iyi örneği kabul edilen film birçok ödül almıştır.

YouTube - Gandhi movie trailer

Little Miss Sunshine(2006)
    Küçük Gün Işığım

Ana Tür : Komedi
    Yönetmenler : Jonathan Dayton Valerie Faris
    Senaristler : Michael Arndt
    Yapım : ABD Süresi : 1sa.41dk.
    imdb puan: 8.0

Hoover ailesinin her bireyi denemekten yılmayan sıcak insanlardır. Bir Volswagen minübüse doluşup ailelerinin en küçük bireyinin hayalini gerçekleştirmek için California’ya doğru yola çıkarlar. Bu üç günlük traji komik yolculuk sürprizlerle ve aile fertlerin hayal bile edemeyeceği bir sonla tamamlanacaktır. Küçük Gün Işığım bilinen kalıpları kıran bir yol komedisi.

Neden izlemeli? Klasik Amerikan filmlerinin yapaylığından uzak, sıcak, samimi bir yol filmi. Karakterler çok iyi işlenmiş, her birini inceleme fırsatı sunuyor, aynı zamanda güzellik yarışmalarının da çok sağlam bir eleştirisini alt metinde izleyiciye ulaştırıyor. Müzikleri de çok başarılı.

YouTube - Little Miss Sunshine

Les Choristes (2004)
    Koro
    Tür :KK70:ram Müzik
    Yönetmenler : Christophe Barratier
    Senaristler : Georges Chaperot René Wheeler René Wheeler Noël-Noël Christophe Barratier Christophe Barratier Philippe Lopes-Curval
    Yapım : Fransa Almanya İsviçre Süresi : 1sa.36dk.
    imdb puan: 7.8

Konusu:

Sene 1949, savaş sonrası Fransa... Clement Mathieu, erkek öğrencilerin eğitim gördüğü bir yatılı okula öğretmen olarak gelir. Çocukların hepsi birbirinden çok farklı ve asi yaradılışlıdır. Clement önce ne yapacağını şaşırır, sonra da onlara en iyi bildiği şeyi öğretmeye karar verir; müzik! Kurduğu koro sadece kendisinin değil tüm çocukların hayata bakışını değiştirecektir.
    Fransız yönetmen Christophe Barratier'in senaryosundan yönetmenliğine, her safhasında bulunduğu Koro'nun müzikleri de kendisine ait. Barratier, oyuncu kadrosunu oluşturabilmek için 40 faklı koroyu dinlemiş ve en sıradan bulduğu çocuklarla hiç bir profesyonel yardım almadan altı ay boyunca çalışmış.

En İyi Yabancı Film dalında Oscar ve Altın Küre adaylığı başta olmak üzere pek çok adaylık kazanan film, müzikleriyle de büyük başarı topladı. Fransa'nın Oscarları sayılan Sezar ödüllerinde ise En İyi Müzik ve Ses ödüllerini kazandı.

Neden izlemeli? Klişe bir konunun özgün anlatımı, hiçbir tecrübesi olmayan çocuk oyuncuların sade ve sıcak oyuncuğu için.

YouTube - Les Choristes - Trailer

2. 4 Ekim 2010
  3. BenPia

BenPia Queen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    hayirli olsun bakalim..keyifli haftalar hepimize

ben gandhiye verdim oyumu..gecen hafta bir belgesel izlemistim ingiliz kolonisiyle ilgili..taze gündemimdeyken bu filmi izlemenin iyi olucagini düsündüm

koro yu sevgili atlantisin tavsiyesi üzerine izlemistim :KK66:

diger filmin afisi cok tanidik güzel bir zamanda neden olmasin..ailecek izleyebilirz

4. 5 Ekim 2010
  5. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Nasıl buldun Koro'yu Pia? Çok zorlandım film seçerken, çok gerilere gitmeden, sizi sıkmayacağını sandığım filmleri seçmeye özen gösterdim yoksa aklımdan ne filmler geçmişti:KK70:

Anket yarın kapanıyor, hadi verelim oyları zaten az kişiyiz=)))

6. 5 Ekim 2010
  7. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Anket açılmış...

bu filmlerin hiçbirini izlememiştim

little miss sunshine'ı zaten merak ediyordum onu daha sonra da izlerim

ama gandhiyi şimdi izlemezsem birdaha oturup izleyebilcemi sanmıyorum

o yüzden oyum indire-gandhiye gittiaklinialirimsmile

8. 5 Ekim 2010
  9. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    Yeni anketimiz hayırlı olsun kızlar :lepi: Atlantisimize şeçtiği filmler için teşekkürler :içelim:

Oyum Little miss sunshine gidiyor=)

Son düzenleme: 5 Ekim 2010
  10. 5 Ekim 2010
  11. BenPia

BenPia Queen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    film sade, detaylariyla güzeldi... hani filmde tekrar eden bir replik vardi "etki tepki"
    onu hep olumsuzluklarda kullanmislar.. ben isterdim ki; bir kerede iyi kalpli müzisyen ögretmeninde bir yerde hos bi tebessümle "etki tepki" demesini..yani mesela ögrenciler ögretmene tsk babinda basit bi detayla minnettarliklarini gösterselerdide .. ögretmende müdüre dönüp "etki tepki " deseydi :)

BU arada bir ricam olucak arkadaslar..anketimiz 1 haftalik olsun yani oylama degil..oylama dahil filmin izlenip yorumlanmasi... gecen organizasyonda o sekilde baslanmisti.. ama sonrasinda herkes izledi hemen acalim digerini de fln tarzinda konusulmus ve icrada edilmisti...bu zaman zaman bende zorluk yaratmisti.. gün olur benim vaktim olur oylama sonrasi hemen filmi izliyebilirim... bazi arkadaslarimiz izliyemez .. hadi hadi diye bir baskiya girmeyelim.. bu süre zarfinda izleyemeyen arkadaslarin kendi sorunu ama hemen bir gun iciresindede izleyemiyebilirz..erken izleyen ve sikilan olursa diger alternatif filmleri izler yorum yapar:-) o filmleride tanimis oluruz...
    simdi pia nerden cikti bu demeyin gecen basladik 2 anketten sonra biranda acele edilmeye baslandi 2 gunde bir anket acildi neredeyse..yetismekte zorlandim acikcasi..
    mesela secilen filmi yarin gece eger olmazsa cuma gece izlemeyi planliyorum

* ammma uzattim .. ama anlatamama endisesiylee :KK66:

12. 5 Ekim 2010
  13. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Pia koroda beni tek rahatsız eden şey başta, Pirre'nin fotoğrafa bakıp "adı neydi" demesiydi. Bu ne nankörlüktür, adam sendeki yeteneği fark etsin, en prestijli müzik okuluna kabulunu sağlasın sen adını hatırlama olur mu yahu:KK70: Pepinot'a ise bayıldım, o nasıl sevimli bir çocuktur öyle, filmlerde fazla duygulanan biri olmama rağmen sonunda birkaç damla yaş akmıştı, elinde eşyaları ile öğretmenin arkasından koştuğu sahnede:)

Zaten her hafta anket açılmasından yanayım ben de, pazartesileri anket günümüz olabilir.

Son düzenleme: 5 Ekim 2010
  14. 5 Ekim 2010
  15. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    Canlar evet bencede pazartesi anket günümüz olsun zemuszemus

Oy kullanmayan kim var presesesfb mi ? Şu an için oylar eşit görünüyor =)

16. 6 Ekim 2010
  17. BenPia

BenPia Queen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    evet cok tatliydi ve filmde beni en cok mutlu eden seydi papinotun ögretmenle gitmesi

ay fikirde olmamiza sevindim kizlar

18. 6 Ekim 2010
  19. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Prensesfb
    adatoprak

oy kullanmadı henüz:)