4. Sinema Günleri 3. Hafta Liv

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve atlantis tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

?

...

1. Philadelphia

42,9%
  2. Klass

14,3%
  3. 187

42,9%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Ekim 2010
    Konu Sahibi : atlantis
  1. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148

One Eight Seven(1997)
    187

Ana Tür : Dram
    --------------------------------------------------------------------------------
    Alt Türler : Dram Gerilim
    --------------------------------------------------------------------------------
    Yönetmenler : Kevin Reynolds
    Senaristler : Scott Yagemann
    Yapım : ABD Süresi : 1sa.59dk.
    imdb puan: 6.5 imdb oy: 9,130
    Konusu:

Trevor Garfield Los Angeles öğretmendir.okulda asi öğreciler tarafından ağır yaralanır.daha sonra iyiyleştikten sonra california'ya187 numaralı sınıfa tayin olur.orda'da başbelası çete öğrenciler vardır. ama Trevor Garfield artık bu öğrencilerin öğretmenlere ve öğrencilere zarar vermesine izin vermiycektir

Klass

Alt Türler : Dram
    Yönetmenler : Ilmar Raag
    Senaristler : Ilmar Raag
    Yapım : Estonya Süresi : 1sa.39dk. Film Puanı: 84 (12 oy)
    imdb puan: 8.1 imdb oy: 4,289
    Konusu:

Joosep şimdiki popüler gençliğin tabiri ile eziğin tekidir. Bu yüzden onun üstünde her türlü denemeyi yapabilir, aklınıza gelen her şeyi söyleyebilirsiniz. Onun varlığının sizi rahatsız ettiğini söylesenizde o olmasa yapacak bir şey bulamazsınız. Eğlence kaynağınızdır. Popülerliğinizi perçinlemek için muhakkak ona bir iki numara çekmelisiniz.

Philadelphia(1993)

Alt Türler : Dram
    Yönetmenler : Jonathan Demme
    Senaristler : Ron Nyswaner
    Yapım : ABD Süresi : 2sa.5dk. Film Puanı: 78 (21 oy)
    imdb puan: 7.6 imdb oy: 49,160
    Konusu:

Eşcinsel olan yetenekli avukat Andrew Beckett, çalıştığı hukuk bürosunda AIDS olduğu fark edilince işten çıkarılır. Kendisine nedeninin AIDS olduğunu açıklamamalarına rağmen Beckett, nedenin bu olduğundan emindir ve bu hukuk bürosuna dava açmaya karar verir. Başvurduğu avukatlarca bir süre reddedildikten sonra, en sonunda Joe Miller’ı tutmayı başarır.

Miller ilk başta bu davayla ilgilenmekte isteksizdir; çünkü o bir homofobiktir ve Beckett’a karşı da önyargılıdır. Fakat Beckett sayesinde zamanla önyargılarını aşmaya ve korkularını yenmeye başlar. Beckett ise hayatı, gururu ve hakları için kıyasıya bir mücadeleye girmiştir ve adalet için savaşır.

Film, müzikleriyle Oscar’ı hak etmiş, Tom Hanks’e de En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar kazandırmış etkileyici bir drama.

2. 17 Ekim 2010
  3. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    klass'ı izlemiştim onu geçiyorum

philadelphia demek istiyorum oscar kazanmış ama konusu hiç cezbetmedi beni ya

içimden 187 demek geliyor samuel jackson'ın bu psikopatları nasıl adam edeceğini merak ediyorum

4. 17 Ekim 2010
  5. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    187'yi izledim mi daha önce hatırlayamadım, benzer konular çok işlendiği için karıştırıyorum artık=))

Bu aralar okulda geçen filmlere doyduğum için en sevdiğim türlerden biri olan- imdb puanı da fena deği-l bir mahkeme filmi olduğunu sandığım Philadelphia'dan yana seçimim. Geçen hafta otizm üzerinden toplumsal bir gerçeğe dikkat çekilmişti, homofobi de günümüzün sorunlarından biri. Bakalım filmde konu nasıl işlenmiş=))

Son düzenleme: 17 Ekim 2010
  6. 18 Ekim 2010
  7. adatoprak

adatoprak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Philadelphia yı izlemek istiyorum.konusu ilginç
    aslında diğerlerinide merak ettim ama daha sonra izlerim artık.

8. 18 Ekim 2010
  9. adatoprak

adatoprak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tom hanks i severim

10. 18 Ekim 2010
  11. BeyazPerim

BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    196
    Tom Hanks hayranı bir hatun olarak benimde oyum Philadelphia dan yana :lepi:

12. 18 Ekim 2010
  13. Lipgloss

Lipgloss Adige Psashe! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar hepinizden çokkk özür diliyorum
    Bu hafta anketi benm açmam gerekti ama çeşitli sebeplerden dolayı aksilikler oldu açamadım.
    Aksamadan dolayı özür diliyorum böyle bişeyi yapmış olmak çok utandırdı beni.
    Ben anketimi isterseniz bundan sonraki hafta yok derseniz de en son açarım.Tekrar tekrar kusura bakmayn.

Bu arada oyum da Philadelphia'ya :))

14. 18 Ekim 2010
  15. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Selam arkadaslar demek sınema gunler kaldıgı yerden devam edıyor buna cok sevındım :)

16. 19 Ekim 2010
  17. prensesfb

prensesfb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    pamuk sekerım sadece 187 yı ızlemedıgım ıcın oyumu ona verdım
    fılmler ıcıne elıne emegıne saglık
    cok guzel secımler canımmm

18. 19 Ekim 2010
  19. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Adatoprak oyunu kullanmamış ama burada yazdığı için Philadelphia^ya ekleyebiliriz, böylece 4 oy olur, sanırım bu kadarız.

O halde izlenecek film philadelphia oluyor=))

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.