4. Uluslar Arası İpek Yolu Film Festivali (BURSA)

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve prensesin.uykusuyum tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

11 Kasım 2009
    Konu Sahibi : prensesin.uykusuyum
  1. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    4. ıpek Yolu Film Festivali Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa ıpek Yolu Film Festivali 14-22 Kasım 2009 tarihleri arasında dördüncüsünü gerçekleştiriyor...

Festival bu yıl özel bir tema ile ‘Sinema ve Mimarlık’ başlığı altında biçimlenen bir programla karşımıza çıkıyor...

Bursalıların ve sinema dünyasının yoğun ilgi gösterdiği ıpek Yolu Film Festivali, bu yıl süresini 9 güne çıkarıyor...

Geçtiğimiz yıl 70.000 rekor izleyiciye ulaşan Uluslararası Bursa ıpek Yolu Film Festivali’nde bu yılki hedef 100 bin izleyici olmalı...

Günümüzdeki büyük ekonomik krize rağmen festival çok zengin bir içerikle hazırlanmış. Bu nedenle bu yıl 100 bin kişiye ulaşacağına inanıyorum...

FESTıVALDE NELER VAR?
    4. Uluslararası Bursa ıpek Yolu Film Festivali’nin bu seneki programında; Cannes, Berlin, Venedik ve Karlovy Vary gibi sinema dünyasının prestijli festivallerinde izleyicilerle buluşan Coen Kardeşler, Ken Loach, Woody Allen, Costa Gavras ve Theo Angelopoulos gibi dünya sinemasının usta ve deha yönetmenlerinin ülkemizde merakla beklenen son filmleri “Panorama” bölümünde izleyicilerin karşısına çıkıyor...

Bu yıl festivalin ana temasını da oluşturan “Sinema ve Mimari”; ıran, Kırgızistan, Kazakistan, Suriye gibi tarihi ıpek Yolu coğrafyasında bulunan ülke sinemalarının son örneklerinin gösterileceği “ıpek Yolu Üzerinden”; Balkan sinemasının, yurtdışı festivallerde büyük ilgi gören yapımların gösterileceği ”Balkan Sineması” festivalin diğer zengin içerikli bölümlerini oluşturuyor...

ıpek Yolu Film Festivali’nin artık gelenekselleşen bölümü “Engelsiz Filmler Kuşağı” GETEM’in (Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı) katkıları ile bu yıl da devam ediyor...

“Çocuk Kervanı” bölümü geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine minik sinemaseverleri sinema salonlarına çekecek...

ıngiliz Belge Film Okulu’nun kurucusu John Grierson’un “Gerçeğin yaratıcı bir yorumu” olarak vurguladığı ve sinemanın doğuşuyla eşit bir yaşa sahip olan belgesel filmler “Gerçeği Söylemek Gerekirse” başlığı altında gösterime girecek...

Türk sinemasının son örneklerinin ilk gösterimleri ve bu yılın Onur Ödülleri sahiplerinin akıllarımızda ve hatıralarımızda büyük yer tutan filmleri “Özel Gösterimler ve Galalar” bölümünde oyuncu ve yönetmenlerin katılımı ile gerçekleştirilecek...

Bu özel gösterim ve galalarda sanırım en çok ilgi çeken filmlerin başında Ezel Akay’ın son filmi “7 Kocalı Hürmüz” ilk sırada yer alacak....

ıpek Yolu Film Festivali, ünlü konuklar ve usta sinemacıların katılacağı atölyeler, söyleşiler ve sergilerle Bursalılar ‘a dokuz gün boyunca sinema dolu bir tat yaşatacak...

Ayrıca etkinlik sürecinde sinema ile ilgili çeşitli ücretsiz kurslar da ülkemizin alanlarındaki ustalarınca gerçekleştirilecek...

FESTıVAL AFıŞıNDE KARAGÖZ
    Festivalin bu yılki afiş ve teaser çalışması Ethem Onur Bilgiç ve Hakan Küçükyılmaz isimli iki genç sanatçıya ait...

Bursa’nın ve gölge oyununun iki önemli figüründen biri olan ve Türkiye’de ilk kez ıpek Yolu Film Festivali ödül heykelciği için 3 boyutlu olarak tasarlanan Karagöz, Festival’in bu yılki afişinde sinema koltuğunda seyirci olarak yer alıyor...

FESTıVAL AÇILIŞI
    4. Uluslararası Bursa ıpek Yolu Film Festivali açılışı13 Kasım 2009 Cuma akşamı Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak...

Festival Onur Ödülleri Nedret Güvenç’e ve Muzaffer Tema’ya verilecek...

Emek Ödülleri ise Baykal Kent ve Hakkı Kıvanç’a takdim edilecek...

web-site : http://www.ipekyolufilmfest.com/

Hadi Bursalılar Buyrun Festivale:)

2. 11 Kasım 2009
  3. prensesin.uykusuyum

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Bu sene Miyazakinin Küçük Cadı Kikisi Tim Burton 'un 9uda var :) fırsatım oldukça gidip filmleri izleyeceğim ...

Son düzenleme: 11 Kasım 2009
  4. 11 Kasım 2009
  5. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben de gidicem sanırım geçen sene gidemediğim için üzülmüştüm umarım fırsat buluruz vizelerden :kızgın:

6. 11 Kasım 2009
  7. prensesin.uykusuyum

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bende geçen sene tek filme bile gidemedim :) hemde koruparka bu kadar yakınken . bu sene en azından bir kaç filme gidebilmeyi umuyorum. koruparkta izleyeceksen birlikte izleyebilirz tatlım :)

8. 11 Kasım 2009
  9. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    biz de koruparka yakın oturuyoruz valla gidersem kesin haber veririm prenses burayada kritiklerimizi yazarız kaydirigubbakcemile5

10. 12 Kasım 2009
  11. prensesin.uykusuyum

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    tabikide haber veririm tatlım :) çok hoş olur . sen bir film listesine göz at. ben baktım gzl filmler var ..

Son düzenleme: 12 Kasım 2009
  12. 12 Kasım 2009
  13. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    valla balkan sineması dedi benim kalbimden vurdu daha da söze gerek yok, pörfekto :lepi:

14. 12 Kasım 2009
  15. prensesin.uykusuyum

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
  16. 12 Kasım 2009
  17. zoia

zoia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bende bu yıl gitmeyi düşünüyorum ama bakalıım :)

18. 12 Kasım 2009
  19. prensesin.uykusuyum

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bu sene süresi dahada uzun , bakalım falan deme .gidelim :) bursalılar olarak böyle bir nimetten faydalanmalıyız :KK70: