4 yaşındaki oğlum,yeni doğan bebeğimi hiç sevmiyor...neden

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve ASXIXYXIXM BEN tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

24 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ASXIXYXIXM BEN
  1. ASXIXYXIXM BEN

ASXIXYXIXM BEN topiğin ilk annesi.01.07. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar .benim 4 yaşında bir oğum var 4ay önce doğum yaptım.. büyük oğlum küçüğünü hiç sevmiyor....aslında zarar vermeyede kalkmıyor .....ama 2 kere bebek ağladığı için bebeğin yüzüne yastık bastırırken yakaladım....nedenini soruncada bebek ağlamıştı ben sadece susturmak istemiştim dedi.....bidahada yapmadı....ama hiç istemiyor ,sevmiyor, bebeğin olduğu tarafa bile bakmıyor bu böyle devam edcek diye çok korkuyorum..mafoldumbenmafoldumben

2. 24 Ekim 2010
  3. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    böyle devam etmeyecek tabiki..sevginizi paylaştıgınız için bunu kaldıramıyor.ben merkezci dönemde;tüm ilginin onun üstünde olmasını istiyor ve ondan yapıyor.4 kardeşiz her birimiz kendimizden sonra geleni kıskanmışız;gece işemeleri baslamış.bende erkek kardeşimi ısırıp canını yakmaya çalışıyormuşum(annem söylüyor)
    yani bu bir süreç ama daha rahat atlatmak adına;doktora götürebilirsiniz.internette bu durumla ilgili makaleler ve yazılar vardır;nasıl davranmanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.

4. 24 Ekim 2010
  5. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzülüyorum ....bu ana kadar bekledim ama endişelerim başladı.....bu sabah onu bi kerecik kardeşine dokunmasını istedim dokunmadı bende sinirlendim bağırıp çağırdım.....üzülmemin diğer bir nedeni...küçük olan ona nasıl bakıyor gözleriyle nereye gitse takip ediyoronun hareketlerine gülüyor....diyorum oğlum bir bak kardeşin sana gülüyor sana bakıyor diyorum o yana bakmıyor bile

6. 24 Ekim 2010
  7. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bağırınca ağladı ..bunu götürün ,ben kız bebek istemiştim..kız bebek getirin diye....geçer demi bir gün kardeşini sevmeye başlar demi...bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar bir şeyler yazarsa çok sevinirim.

8. 24 Ekim 2010
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Bebeğin bakımına onu da katmaya çalışın."gel beraber altını değiştirelim,bezini getirebilir misin?gibi...Kardeşi uyuduğunda da onunla beraber oyunlar oynayın,zamanla aşacaktır,daha 4 ay olmuş alışma evresindedir henüz...

10. 24 Ekim 2010
  11. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    bebeğe bakacak biri olduğunda siz bebeği bırakıp biraz onunla vakit geçirin..tüm ilgi onun üstündeydi oysa şimdi ilgi dağıldı ve sevilmediğini sanıyor..o korku kaplamış onu ve ters davranarak ilgiyi kendi üstüne çekmeye çalışıyor..sakin zamanlarında ona sıcakça yaklaşıp sarılıp ben oğlumu çok seviyorum beni m oğlum bi tane yeri çok ayrı,yakında kardeşinde büyüyecek ve benim oğlum kocaman abisi olarak onunla oyun oynayacak.artık canı hiç sıkılmayacak gibi cümleler kurun..umarım herşey düzelir...

12. 24 Ekim 2010
  13. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa..ben bebekten çok onunla ilgileniyorum....gönül rahatlığıyla bebeği sevemiyorum bile ...o etkilenecek diye..nasılsa bebek henüz anlamaz ama o anlar diye..onuda kucağıma alıyorum öpüyorum onu çok sevdiğimi ve hep seveceğimi söylüyorum ama bebekten tarafa dönüp bakmıyor bile

14. 24 Ekim 2010
  15. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biraz öncede yazdım..ondan ilgimi hiç eksiltmedim...abisi oğluma yürümeyi ..çiş yapmayı ,konuşmayı öğretecek diye yaklaşıyorum sürekli

16. 24 Ekim 2010
  17. BnsRon

BnsRon Linda'm Üye

Beğenildi:
    623
    Ödül Puanları:
    93
    Bir pedagogdan yardım almanızı öneririm.
    Belkide nedeni kardeşi değildir..

18. 24 Ekim 2010
  19. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bazen ben bebekten utandığınıda düşünüyorum...bazende küçük bir şey olduğu için korkuyor olabilirmi? diyede düşündüm olabilirmi böyle bir şey...çünkü benim oğlum başkalarının yanında utangaç olabiliyor