4 Yıl Aşk, aile...Hangisi gerçek?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve SorunluyumSorunlu tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Şubat 2010
    Konu Sahibi : SorunluyumSorunlu
  1. SorunluyumSorunlu

SorunluyumSorunlu Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba Kızlar,

24 yaşımdayım ve henüz 4-5 gün önce ayrıldık erkek arkadaşımla.4 yıllık birliktelikte bu kaçıncı kaçışı bilmiyorum ama bizde de sorun aile.Askere giderken tanıştım ailesiyle benimle çok iyiydiler.Sonra ne olduysa hep aramızda oldular.Bir süre terk etti beni ailesi için,sonra dayanamadı geri döndü.Giden geliyor ama yine gidiyor.Şimdi yine sorun ailesi ve ayrıldık.4 yılda uzak şehirlerde olmamıza rağmen sevgiyi gerçekten paylaştığımıza inanırdım.Ailenin tek oğlu çok üstüne düşkünler ama yemin törenine bile ailesi gitmedi yanında ben vardım sadece.Şuan tek üzüldüğüm emeklerim.Severek yaptım seviyorum diye yaptım tabiki ama hak etmedim böyle saçma bişeyle bu ilişkinin bitmesini.Bir erkek seviyorum diyipte çaresiz kalıyorsa her defasında,çokta bişey beklememek lazım demekki.Ne olursa olsun sonunda bir evlilk olsa bile dinleyeceği taraf herzaman ailesi olacaktır eminim.Hiçbir zaman kendi fikirini kullanıp hareket edemeyecektir.Bir erkek sevdiği kıza ailem seni istemiyor bile dediğinde o iş bitmeli aslında.Ama bende yaptım değişir geçer diye kendimi avutmaları.Hem onca yıla hem onca yaşanmışlığa hem sevgime kıyamadım ve sustum.Eğer gerçekten beni tanıyan oysa ailesine karşı benim savunucumun o olması gerekirdi.Şimdi ne olur ne olmaz bilmiyorum ama dedim ya kaç kere gitti geldi bilmiyorum ama bir kez daha kaldıramam gelip gitmeleri.O yüzden herkes yerinde iyi olsun...Artıları düşünmüyorum artık sadece,eksilerinide görüyorum.En büyük eksi ise işte bu aile konusu.Ailesinin sözünü evlenme hayalleri kurduğu kıza söyleyen bir erkekle nasıl bir aile olunur?Sadece aynı evde yaşıyan iki insan olursunuz.O hep anne babasının yanında ve söylediklerinde takılıp kalır,kırılan ve yanlız olanda hep siz olursunuz.Söylemekten çekinmiyorum hala seviyorum ama ben onunla aile olmayı istedim ailelerle ve onların anlaşılmaz düşünceleriyle dolu bir hayatı yaşayıp üzülmek yada kırılmak yada bir sevgiyi hiç etmek değildi istediğim.

(Beni hatırlayanlar bilir erkek arkadaşım askerdeyken tanımıştım bir çoğunuzu,o zor dönemde birbirimizin dertlerini dinlemiş ortak olmuştuk.Benim ilişkim ise bir dönem kötü durumdaydı.Şimdi ise tamamen bitti.Çok çabaladım uğraştım.Hala seviyorum ama tek taraflı olmuyor bazı şeyler ve şuan bende pes ettim.Yapılabilecek bişey yok sanırım benim açımdan.Erkek arkadaşımı artık tanıyamıyor durumdayım.Zamanında beraber ağladığım,gözümden akan bir damla yaşa dayanamayıp ağlayan insan artık beni karşısında düşman gibi görür olmuştu.Hemde ayrılmadan iki gün önce onu ne kadar çok çektiğimi onu sevdiğimi bildiğini ve yanında olduğumu bildiğini ve beni çok sevdiğini söylediği halde iki gün sonra soğudum dedi.Seviyorum sevmiyorum ailem sen olmaz sonu yok bitsin bitmesin derken yeniden bir ayrılık sayfasını açtık.4 yılın sonunda ilk kez onun söylediği hiçbir lafa bugüne kadar karşılık vermemişken bende söyleyeceklerimi söyledim.Ne yapılmalıydı,ne yapmalıydım bilmiyorum.Henüz içimde üzüntüsü taze olduğundan hergün suskun kal yada bişeyler yapabilirmiydin acaba soruları ile boğuşuyorum.Konuyu bilmeyenler için biraz özetlemek istedim)

2. 23 Şubat 2010
  3. _hande_

_hande_ soNsuza deK sen!n!M ..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Seni tüm kalbimle tebrik ediyorum arkadaşım
    Ne mutlu sanaki bazı gerçekleri bütün çıplaklığı ile görebilmişsin
    Evlilik farklı bir boyut bekarken göze aldıkların
    Evlendikten sonra göze batabiliyor
    O yüzden emin ol senin için en hayırlı karar bu
    Şimdiden sevgisine sahip çıkamayan bir erkek
    Evlendikten sonra karısına hiç sahip çıkamaz...

Kendi adıma doğru seçim yaptığıma inanıyorum MUTLUYUM hemde çok ,şükürler olsun
    Umarım tüm bekarlar doğru seçim yapıp huzurlu bi evlilik yapar

Son düzenleme: 23 Şubat 2010
  4. 23 Şubat 2010
  5. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    flört döneminde iken aile araya girebiliyorsa, ve erkekte sevgilisini tutamıyorsa, evlenince daha kötü şeyler olur, mahkeme kapılarında bulur çift kendilerini..

en doğru kararı vermişsiniz.. 4 yıl demeyin.. aileler yüzünden 10,15 yıllık evlilikler parçalanıyor...

6. 23 Şubat 2010
  7. ackreph

ackreph Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    en iyisini yapmışsın bence..
    evlenmeden önce ailesine aslan olan birçok kişi evlendikten sonra eşine aslan olmaya çalışıyor.bu yüzden şimdiden seni savunamayan bir insan ileride sana tüm dünyayı zindana çevirebilirdi.Aklında hiç keşke'ler bırakma..en doğru kararı vermişsin..

8. 23 Şubat 2010
  9. minikprenses

minikprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    böyle birden soğumasındaki sebebi ben kötülük yapmışlar diyee düşündüm...
    yoksa bi erkek birden soğumazzzzzzzzzzzzzzzz

10. 24 Şubat 2010
  11. sude0616

sude0616 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    113
    onceki durumunu bilmiyorum ama durumu ozetledigin kadariyla sunu soyleyeyim cok mantikli bi karar vermissin anne ve babaya asiri duskun bi erkek belki bekarken cekilr ama evlendikten sonra asla cekilmez inan evlenince hersey farklilasiyo yani elbette sevgin bitmiyo ama zaman ilerledikce heyecan duruluyo bu bi gercek.iste o heyecan gecince belkide hata yaptigini anlayip ne yaptim ben diyebilirdin gidisat onu gosteriyo.suan bence ihtiyacin olan tek sey ZAMAN sabirli ol zmanla hafifleyecek aci Allah kolaylik versin diyorum

12. 24 Şubat 2010
  13. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    zor, çok zor..... sabredin, geçecektir.......... :KK43:

14. 24 Şubat 2010
  15. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Bir daha geri dönmeyi düşünmeyin aman. Şu an ailesini seçiyorsa ilerde neler olur düşünemiyorum. Size mutlu bir hayat dilerim. Sizi hak eden birileri çıksın karşınıza.

16. 24 Şubat 2010
  17. xxtalyaxx

xxtalyaxx hayat buysa gerçek nedir? Üye

Beğenildi:
    1.698
    Ödül Puanları:
    188
    ailesine bağımlı bir erkek ne kadar mutlu edebilirdiki senii... en iyi kararı vermişsin ayrılmakla..

18. 24 Şubat 2010
  19. vazgecilmez

vazgecilmez ..... Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    113
    bende arkadaşlarla aynı fikirdeyim.. ama şöyle bi durum da var belki ailesi seni kötülüyo ona karşı. yani adamada hak verin birileri sabahtan akşama kadar başınızda sevgiliniz hakkında kötü konuşursa sizde kaldıramazsınız. ya aile. insan ailesini tek kalemde silebilir mi. herkesi herşeyi siler yada silebileceğini düşünür yinede ailesini silemez. oda kendince bi seçim yapmak zorundaysam bu ailem olmalı die düşünmüştür diyorum. çok ince bir çizgidir dengeyi sağlayabilmeliydi ailesi ve sevgilsi arasında. yapamamış ama onu suçlamayın derim. ne diyim bilmiyorum ki. ailesi yüzünden oluyosa ALLAH ailesini affetsin. ama sen üzülme bence gerçekten iyi karar vermişsin. ne sen bulunmaz hint kumaşısın nede o. sen kendine yakışır birini bulursun. oda ailesinin eteği dibinde ailesinin istediği birini bulur....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.