4. Yimizi bitirdik nisan anneleri ek besin neler veriyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Prm.Oznur tarafından 8 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Prm.Oznur
  1. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    NİSAN ANNELERİ HADİ BAKALIM EK BESİNLER VERMEYE BAŞLADINIZMI? NELER VERİYORSUNUZ ? VE MİKTARLARINI YAZARAK BİRBİRİMİZE FİKİRLER VERELİM PAYLAŞALIM kaydirigubbakcemile5
    Ben kızıma ek olarak meyve (şeftali muz karpuz v.b tatlı meyveleri) iyice ezip suyunu ve posasınıda veriyorum tadımlık çook az yarım çay kaşıgı kadar yumurta sarısını veriyorum çeyregin çeyregini, ekmek içini çok küçük alıp yemeklerin suyuna batırıp veriyorum ekmek sadece 1 defa ama çok az veriyorum tadını alsın yutmayı ögrensin diye patates kaynatıp iyice ezip veriyorum yani aklına gelen tatlı acı, ekşi ,aşırı tatlı yiyecekler vermiyorum. MAŞALLAH kızım yiyor hiç verdiğim şeyleri çıkarmadı. peki sizler neler veriyorsunuz.? dediğim gibi ben tadımlık veriyorum tad duygusu gelişsin diye cokacimcoook:nazar:

2. 8 Ağustos 2008
  3. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bu son hafta şeftali,karpuz,erik,kayısı ve üzüm suyu içirdim..çoğunuda kendi bahçemizden toplayarak yaptım..ama herhangi bir kısıtlama koymadan ne kadar içerse verdim..posalarını vermedim henüz..önümüzdeki hafta hem posalarından vericem,hem de yoğurt yapıp vericem.ben sebzelere 6.ayda geçmeyi düşünüyorum,zaten emziriyorum,yavaş yavaş hareket edicem:))

4. 8 Ağustos 2008
  5. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    EVET CANIM BENDE EMZİRİYORUM SEBZELERİ FALAN 6. AYDA GEÇİCEM , BUGÜN ÜLKERİN HERO BABY BEBE BİSKÜVİSİNİ ALDIM 4. AYDAN İTİBAREN DİYE YAZIYOR ONDANDA VERİCEM. BENDE EMZİRİYORUM ÇOOK ŞÜKÜR SÜTÜMDE YETİYOR KİLOSUDA İİYİ AMA GENEDE TATMASI İÇİN VERİCEM YAVAŞ YAVAŞ cokacimcoook

6. 8 Ağustos 2008
  7. __zeynep__

__zeynep__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet kızlar bende meyvelerden birer çay kaşığı veriyorum alışsın artık bebişim.... ekmeği bir kere verdim daha.. yavaş yavaş başlıyoz artık:)))

8. 8 Ağustos 2008
  9. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebişim henüz 3 ay 3 haftalık o sebeple daha tam olarak bişey vermeye başlamadım şeftaliyi ağzına değdirdim erik karpuz hepsinede yüzünü buruşturdu bir iki hafta sonra başlmayı düşünüyorum azar azar bir çay kaşığı şeklinde denicem...inşllah ablası gibi iştahlı olur:)

10. 8 Ağustos 2008
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimde bitti hatta sekizgün geçti bile ama doktor o kadar üstüne basa basa emzirmeye devam ediceksin diyorki bişey veremiyorum heralde daha iki ay daha beklicem.

12. 8 Ağustos 2008
  13. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    BENCE BEKLEMENE GEREK YOKK BEBEGİN EMMEYE DEVAM ETSİN BİZLERDE EMZİRİYORUZ TADIMLIK ŞEKİLDE SENDE BAŞLA 4. AYDAN SONRA BAŞLANIYOR SEN BAKMA DR SÖYLEDİĞİNE a.s

14. 8 Ağustos 2008
  15. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben şeftali suyu, yemeklerin suyunu emziğine batırıp veriyorum bir tadımlık, ekmek vermedim daha aslında daha erken diyenlerdenim ama az az tattırmak gerekiyor

16. 8 Ağustos 2008
  17. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende başladım valla 4 ay 8 günlük bugün yarım çay bardağı şeftalisuyu içti ikindide de 1 çay bardağı yoğurt yedi.maşallah.

18. 8 Ağustos 2008
  19. alcin

alcin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende pirinç unu ile muhallebi pişirdim.bebelac tarifinden.ilkm yaptıgımda beğenmedi.sonra beğendi.meyveleride az az tattırıyorum