40.haftasını doldurup doğum yapmayanlar....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve silver5 tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

18 Mart 2010
    Konu Sahibi : silver5
  1. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    senağlamasenağlamaarkadaşlar bugün itibari ile 40+4 oldum ama kızımın gelmeye hiç niyeti yok.doktorum 3-5 gün daha süre verdi ama benim sabrım kalmadı artık.bebeğe birşey olur diye de korkuyorum.ayrıca bu zamandan sonra normal doğum olur mu acaba?önce suni sancı deneyecek doktorum.bu durumu yaşayanlar lütfen paylaşalım...

2. 18 Mart 2010
  3. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım her bebeğin doğum vakti farklıdır.. yeri gelmişken Peygamber efendimizin zamanında kocası ölmüş bir kadın 11 aylık hamileliğin sonunda bebeğini dünyaya getirmiş ve herkes kadın hakkında kocasından değildir diye iftiralarda bulunmuş.. o olay üzerine ayeti kerime inmiş "her canlının anne rahminde kalacağı vakti Allah tayin eder"...
    Peygamber efendimizde iftirada bulunanlara, o kadının en temiz hanımlardan olduğunu belirterek, o ayet-i kerime ile, yaptıkları yanlışları izah eder...
    yani seninkininde elbet bi zamanı vardır.. 9 ay 10 günde doğacak diye bir zorunluluk yer etmiş toplumumuzda.. yavrucuğunun rızkı dünyaya indiği vakit kendide inecek..dur bakalım Mevla görelim neyler.. neylerse güzel eyler..

4. 18 Mart 2010
  5. silver5

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım çok doğru söylemişsin ben de biliyorum bunun da bir vakti var ama gel görki içimdeki sabırsız yanı susturamıyorum.....bir yandan da korkuyorum 41.hafta bitecek.birşey olura bebeğime diye....

6. 18 Mart 2010
  7. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    silvercim korkma bir durum olsa doktor söylerdi yada hergün gel bakalım derdi.hayırlısıyla bunuda doğurursun inşallah.senin ikinci bebeğin yanılmıyorsam.peki bebek kaç kilo oldu baya kilo almıştır.normal doğurabilecekmisin.sen kaç kilo aldın.

8. 18 Mart 2010
  9. silver5

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    sağol canım inşallah...bebişim pzt si 3.600 gr dı.o da ayrı bir endişe konusu tabi.ama 4 ü bulmaz herhalde.oğlumda 3.800 gr doğmuştu normal doğumdu.ben zamanında doğsaydı 11 kilo ile tamamlayacaktım ne güzel.ama şu son 10 gün öyle stres yaptımki durmadan yedim.şu an 13 kilo almış durumdayım.haftaya kadar 14 olur herhalde...

10. 18 Mart 2010
  11. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım yaa allah sabır versin bekle biraz daha bakalım demek hayırlısı böyle.Ben daha 16 haftalık hamileyim daha şimdiden zaman geçmiyor sanki.Senin günün gelmiş geçmiş senin için daha zor olsa gerek beklemek.Ama unutmaki bir meleği bekliyorsun onlar için herşeye katlanılır.Haberdar et bizi

12. 18 Mart 2010
  13. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    cnm ne güzel 13 14 kilo bile ideal.bende 15le falan bitirebilecem gibi görünüyor.5 haftam kaldı benimde.3800 üdoğurmak zor olmadımı cnm maşallah sana.ben 3,5 ğu geçerse sezeryan istiycem gaiba.biraz anlatsana.akannehir

14. 18 Mart 2010
  15. mamagoz

mamagoz mamagöz Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Sezaryen isteme lütfen! Araştır neymiş zararları. Sana ve bebeğe!!!!!!!!!!

Ama ciddi ciddi araştır.

Günümüzde hele de İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde doktorlar gerek beklememek gerekse maddi sebeplerden sezaryene yöneliyorlar. Oysa sezaryen hem anne hem de bebek için son derece olumsuz bir tecrübedir ve sadece ama sadece bir kurtarma operasyonu olarak kullanılması mümkündür (bu da sanılanın aksine son derece düşük bir orandır). Ancak sıklıkla annenin suyu azaldığı, çatısının dar olduğu, bebeğin iri olduğu ve daha birçok gerekçe ile son anda aile manipüle edilmekte ve sezaryen ameliyatı uygulanmaktadır. Sezaryen anne ve bebeklerde ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilecek bir ameliyattır, riskleri normal doğumdan kat kat daha fazladır ve sıklıkla gereksiz yere uygulanmaktadır.

16. 18 Mart 2010
  17. kabakiz

kabakiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    arkadasalar sezeryana gerek yok.eger normal dogum yapacaksaniz avrupada pedi A diyorlar ama türkiyede ne derler onu bilmiyorum.belinden igneyle ilac veriliyor.yüzde elli felc kalma riski var.özel bi hastahanede dogum yapacaksan bu islemi iste bence.ben istedim.sanci aci adina hicbirsey hissetmiyorsun.dikisinin atilis esnasini biraz hissediyorsun o kadar.ama cok güzel acisiz sancisiz sadece ikinman lazim devamli.onuda doktor söylüyor zaten simdi ikin simidi dur diye.onun talimatini yerine getirdikten sonra missss gibi dogum sana.sezeryana hic basvurmayin bencede

18. 19 Mart 2010
  19. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    cnm ben kendi adıma öyle düşündüm yani 3700 3800g falan olursa bebek iri olacağından yapamam gibi geliyor.minyon bir yapım var.malum yerin deforme olmasından çok korkuyorum.