40 lı Yaşlarda olmak

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve peptyy tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

20 Aralık 2009
    Konu Sahibi : peptyy
  1. peptyy

peptyy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    42. yaşıma az bir zaman kaldı ve ben kendimi hiç iyi hissetmiyorum bu yaşanmamışlık duygusu beni tüketiyor 18 yaşında anne olmak sürekli evde ayrı dışarıda ayrı çalışmak çocuklar iyi beslensin , aman hasta olmasınlar ,aman hiç üzülmesinler kocam herşeyden memnun olsun evimiz huzurlu olsun diye diye geçen yıllar oğlum kocaman adam kızım boyum kadar artık, iyice dökülen saçlarım aynalardan bucak bucak kaçmam ve ömrümü verdiklerimin hiç bir şeyin farkında olmaması yaşamak böyle ise eğer ben hiç yaşamadım gençliğimi yeni baştan yaşamak istiyorum istiyorum işte istiyorum----------:eek:lmaz::eek:lmaz:

2. 20 Aralık 2009
  3. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.407
    Ödül Puanları:
    238
    bence içinde kalanlar varsa yapmaya çalış ne kadar engeller olsada40 yaşlar biraz problemli gibi banada öyle geliyor sanki:eek:

4. 20 Aralık 2009
  5. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    :sinifsinif: Ah ablacım..Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır diye klişe bir sözcük sarfetmeyeceğim maalesef..

Hayat son surat ilerliyor,bizde son sürat ilerleyen zamanından peşinden koşuyoruz,inan boğuluyor insan..Hep aynı şeyleri yaşamaktan..
    Ama elimizdekilerinde değerini bilmek gerekir,en azından tüm sevdiklerimiz bizlerle,yavrularımız sağlıklı...değilmi?yerimseniben

Şu saatten sonra yapabileceğiniz yada yapmak istediğiniz ne varsa yapmaya başlayabilirsiniz..Çocuklarınızda büyümüş,bence ilk önce saçlarınızdan başlayın değişiklik yapmaya,inanın sizede motive olacaktır bu değişiklik..
    Herşey gönlünüzce olsuna.s.

6. 20 Aralık 2009
  7. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.178
    Ödül Puanları:
    188
    Fiziksel ve zihinsel olarak zirvedesin.Çocukların büyüdü, En azından eskisi kadar bağımlı değiller sana.
    Ekonomik olarak olarak 20 li 30 lu yaşlara göre daha iyi durumdasın.Çalışıyorsan mesleğinde enerjin ve tecrübenle fark yaratabiilirsin.
    Şöyle bir düşün. Yaşamak isteyip de ıskladıklarını...
    Uzan al... Geçen yılları değil önündekilere bak. Ortalama insan ömrünün 55 olduğu zamanlar geride kaldı.
    Anneanelerimiz babaannelerimiz gibi değiliz.

Kendine saçına cildine zaman ayır. Sağlığına dikkat et. Hayatın tadını çıkar Çünkü artık kendin için yaşayabilirsin. Gezmeye dostlarına sevdiğin herşeye doya doya sarıl

Ben öyle yapıyorum. Koşuşturmayla, birilerini mutlu etmek için geçen o gençlik yılları geride kaldı.
    Ama o günlerin hakkını vermeseydim bugün sahip olduklarıma ulaşamazdım.
    Şimdi bu karşılığını alma zamanı, hasad zamanı...

8. 20 Aralık 2009
  9. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    hayatı hep başkalarına adayıp kendin iiçin bir şey yapmamış olmaktan kaynaklanan bir durum sanırım.
    demek ki pişman olmamak için vaktinde kendimize de zaman ayırmamız gerekiyormuş.

10. 20 Aralık 2009
  11. Slinn

Slinn Zamanla Degil Zamaninda!! Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    hayat 40 indan sonra baslar tatlim yerimseniben hic bisey icin gec kalmadin ustelik kadinligin, zekayin zirvesindesin kendini begen ve dikdur :lepi:,
    hepimizin zaman zaman cok yoruldugu oluyor elbetde ama bunu atlatma genede kendi elimizde diye dusunuyorum , benimde 40 olmama bir kac hafta kaldi ama kendimi en kuvvetli en basarili yani senin anlayacagin en lerin toplandigi yilarin baslangici diye motive ediyorm yerimseniben

12. 20 Aralık 2009
  13. kedicikkk

kedicikkk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Ben sizin yaşınızda değilim ama empati kurduğum da aslın da kötü bişey olmadığımı düşünüyorum.ne güzel ki evlatlarınızı büyütmüssünüz yuvanızı dimdik ayakta tutarak bu günlere getirmissiniz.Belki farkın da değilller belli etmiyorlar ama eminim ki herkes size minnettar.Çok büyük bir iş başarmıssınız bunu herkes yapamaz.Belki kendinize çok zaman ayıramadınız ama emekleriniz herşeye değer bence.Yaşlanmak güzel şey yüzüne bakınca insan neler neler ifade ediyor ne yaşanmışlıklar.siz ailenize hayat vermissiniz bundan güzeli olamaz.Ayrıca çocuklarınız büyüdüğüne göre kendinize zaman ayırma vakti de gelmiş.Ufak eğlenceler yaratın kendinize ailece gezin tatiller yapın.Herkes sizi anlıcaktır eminim.Sizi takdir ediyorum.Herşey gönlünüzce olsun

14. 20 Aralık 2009
  15. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Türk kadınının en büyük özelliği çocuğuna,eşine saçını süpürge eder ve geriye yıpranmış çökmüş bir

beden kalır. Geç kalmış sayılmazsınız çocuklarınız büyümüşken kendinize vakit ayırın artık.

40 yaş olgunluk yaşı yaşlanmış falan değilsiniz yani :) Sadece hayatın hayhuyunda kendinizi

bırakmışsınız bir silkinin kendinize gelin sonra da aynaya bakın ne kadar gençsiniz :)

16. 20 Aralık 2009
  17. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Geçen giden zamanı boş görüyor ona yanıyorsunuz değilmi :KK43:(
    ben bunu 22 yaşımda bile düşünüyorum :KK43:(
    sizi anlıyorum.. ama bence çok değil ki en olgun ve karizmatik yaştasınız..
    çocuklarda büyüdüğüne göre artık kendinize zaman ayırmanın vakti geldi sanırım :KK66:

18. 20 Aralık 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    60 yasinda cok sevdigim eski is arkadasim bir bayan vardi!

Hangi yaslar en güzel yaslardir bir kadin icin sordugumda, kesinlikle 40 demisti.

Neden dedim? 20li yaslar en sorunlu yaslardir, hicbirseyin düzenli degildir,
    30lu yaslar karisik yaslardir, ikinci bir ergenlik gibi, ne genc nede yaslisin ne olgun nede cahilsin kendini birtürlü ne oraya nede buraya yakistirabiliyorsun.

Lakin 40li yaslara geldigin zaman tam anlamiyla bir Kadin oldugnu anliyorsun, isteklerini arzularini özlemlerini geri plana atmiyor yasamak istiyorsun, ve yasiyorsunda...

Sanirim sende artik böyle bir dönem geciriyorsun ablacim, geri planda tuttugun seyleri yasamak istiyorsun....bunun icin hicbir engel yok, hayat seni bekliyor.