40 Yaşın üzerinde ki 'Göz'ler risk altında

Konusu 'Oftalmoloji - Göz Hastalıkları' forumundadır ve BenDenizYildizi tarafından 20 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  20 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 1. BenDenizYildizi

  BenDenizYildizi Guru Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2006
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  348
  Dünya Glukomlu Hasta Derneği ile Dünya Glukom Derneği tarafından desteklenen ve Pfizer Oftalmoloji’nin sponsorluğunu üstlendiği “Tüm Gözler Glukomda” kampanyası başladı.  Dünya Glukomlu Hasta Derneği ile Dünya Glukom Derneği tarafından desteklenen ve Pfizer Oftalmoloji’nin sponsorluğunu üstlendiği “Tüm Gözler Glukomda” kampanyası çerçevesinde, 40 yaş üzerindekilerin körlük riski yaratan ‘glukoma’ hastalığıyla ilgili araştırmanın sonuçları Londra’da açıklandı.

  ŞOFÖRLER DİKKAT!

  Dünyada 70 milyon kişiyi etkileyen ve bunlardan 6.7’sinin görme yetisini kaybetmesine neden olan “glukoma” adlı hastalığın anlatıldığı konferansta açıklanan araştırma sonucuna göre, 2020 yılında glukomalı hasta sayısı 80 milyona çıkacak.

  Konferansa, Dünya Glukom Derneği Başkanı Scott Christensen, Doktor Neeru Gupta, Moorfields Göz Hastanesi”nden Oftalmoloji Profesörü Roger Hitchings ve David Wright konuşmacı olarak katıldı.

  Avustralya, Brezilya, Almanya, Japonya ve ABD”yi de içeren ve 4 bin 352 kişinin katıldığı araştırma sonuçlarına göre, glukoma, yüksek göz basıncı sonucu ortaya çıkıyor. Tedavide geç kalındığında da, sonuç körlüğe kadar gidebiliyor.

  Hastalık, özellikle araç kullanırken tehlike yaratıyor. Tedaviyle göz basıncını azaltarak, glukomu yavaşlatmak ve görme kaybını önlemek mümkün.

  Kaynak:Akşam