40 Yaşında,incir+havuç kürü ve dualarımla hamileyim.

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve SARAFEM tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

16 Mart 2012
    Konu Sahibi : SARAFEM
  1. SARAFEM

SARAFEM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 40 yaşındayım,7 yıldır çocuk için çabalayıp duruyorum,2 kez kimyasal gebelik oluştu ama bir türlü gebe kalamadım,şimdi netice ne olur bilmem ama ''HAMİLEYİM''.
    Öncelikle dualara çok yoğunlaştığımı söyleyebilirim,sürekli hacet dualar yaptım,2 ay üst üste incir ve havuç kürü uyguladım,benim adetlerimin döngüsü çok uzundur,35-40-45 günde bir olurum,ilk uyguladığım ay 32.gün adet oldum,devam ettim zaten bu kür 2 ay, 21 veya 25 gün olarak uygulanacak bir kür. 2.ay adet olmadım,hıh dedim bununda faydası olmadı,zaten hep geç adet olduğum için bekledim,göğüslerim biraz şişti ve dokununca ağrı oluyordu, bende 45.gün test yaptım,inanılmaz hızlı bir şekilde kıpkırmızı çift çizgileri gördüm,yinede inanmakta zorluk çektim,dedim şimdi doktora gidipte bişey çıkmazsa yine kahrolurum.1 hafta sonra yani bugün dokotra gittim,doktor kan testi istemedi direk ultrasonla baktı ve keseyi gördü,tabi bebek henüz yok içinde,5 veya 6 haftalık dedi,tahlil felan verdi ve 15 gün sonra gel o zaman kadar eğer bir aksilik olmazsa bebeği görürüz dedi,tabi ben 40 yaşındayım riskim çok fazla biliyorum,ama inşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olur.Sonuç ne olur bilmem ama benim gibi adet döngüsü 30 ve 35 günün üstündeki,çocuk isteyen arkadaşlarım,ve tabi çatlama sorunuda yaşıyorlarsa bu kürü mutlaka yapsınlar,ben faydasını gördüysem birçok insanda görecektir diye düşünüyorum.

2. 16 Mart 2012
  3. aleyna84

aleyna84 ya mücib Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba ben sizi tanıdım önceden acmış oldugunuz dua topiyi vardı bugun oraya bakıyodum sizide merak ettim ve müjdeli haberinizi aldım cok sevindim bana dua göndermiştiniz özel mesajla cok sagolun

yaptıgınız diyer haced duasınıda bizimle paylaşırsanız cok sevinirim

ALLAHIM tamamına erdirsin bende 2 ay sogan kürü yaptım bu ayda incir kürü yapıyorum bugun 19 . günüm son 4 gündür kaynatttıgım incir suyunun içine 1 tane havuc dogruyorum sizce yanlış yapmıyorum dimi sizde böylemi yaptınız

bide eşinizde sorun varmıydı

en buyuk dayanagımız ALLAHIM ve ALLAHIMA yalvardıgımız dualarımız yaptıgımız bu kürler hepsi sebeb ALLAHIM ol dedimi oluyo İNŞALLAH ALLAHIM banada ol der bende hayırlısıyla yavruma kavuşurum

tekrar tebrik ederim ALLAHIM banada nasib eder İNŞALLAH

bide daha önceden tedavi oldunuz mu

4. 16 Mart 2012
  5. derule

derule herşeyin hayırlısı. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde yumurta çatlamama sorunum var ama ben çabuk pes eden ve öyle karışımları zor içen biriyim onun için 1 ay yaptım bu kürü gerisi gelmedi yapmadım doktorunuz ne dedi sorun ne imiş aşılama yada tüp bebek deneyiminiz oldumu hiç.

6. 16 Mart 2012
  7. AlxFa

AlxFa Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    Rabbim sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin. bende 4 aydır bebek istiyorum. PKOS varmış bugün usg sonucumu (kesin olmayan ) kendim yorumladım. pzt doktoruma göstericem sonuçları inşallah bişey yoktur. incir kürünü nasıl yapıyorsunuz?

8. 16 Mart 2012
  9. RUYALI

RUYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayirli ugurlu olsun Allahim tamamina erdirsin
    ins tez zamanda kucagina alirsin
    bende bir seneddir ugtasiyomm
    bu ay klomene ve incir kurune basladim yapiyorum amains faydasini gorurum
    hayirlisi herkes icinn:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

10. 16 Mart 2012
  11. RUYALI

RUYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm bende yapiyorm
    adetinin ikinci gunu basliyosun
    15 16 TAne inciri yarim litre suya atiyosun
    atesi yakip yirmi dakika kaynatiyosn ama agzini hic acma
    kapaktikdn snra yirmi dakika dinlerdir yarisini sabah ac karnina
    yarisini aksam yiyicn ben boyle yapiyorm ins sende faydasini
    gorursun gorurz instez zamnda hayirlisiyla:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

12. 16 Mart 2012
  13. buzin

buzin aşkın rengi MAVİ.... Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    48
    çok sevindim sizin adınıza allaahım benim gibi isteyen herkeze de nasip eder insallah

14. 16 Mart 2012
  15. AlxFa

AlxFa Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    inşallah canım sağol cevabın için.. rabbim tez hayırlı zamanda bebekleri versin kucağımıza inşallah..
    adetime daha çok var. yumurtlama günüm yarın görünüyor. 1 haftadır falan incir yiyorum kaynatmak daha iyiyse o şekilde yapayım bende madem. :KK50:

16. 16 Mart 2012
  17. RUYALI

RUYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ins cnm hepsi bi sebed gunu saati belli bekliyorz sadece ins hersey gonlumuzce olur RABBIMIN izniyle:KK16:

18. 16 Mart 2012
  19. SARAFEM

SARAFEM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

evet canım doğru,hatta eşim istemiyor diye ben bahsettiğim duayı yapamıyorum demiştim,ben tam gece yarısı 170 kere ayet-el kürsi duasını okudum,tam 2 ay önce yapmıştım,dua etmek çok önemli insanı çok motive ediyor,güven veriyor rahatlatıyor,duaların yanında boşta durmadım incir ve havuç kürünü yaptım,nasıl yaptığımı anlatayım:
    adetimin 1 .günü başladım,7-8 tane kuru inciri 2 bardak klorsuz suda tam 15 dk kaynattım,ayrı bir kapta 3 adet iri ve tazee havucu(7-8 parçaya bölerek)2 bardak klorsuz suda 20 dk kaynattım,ılıyınca ikisini karıştırdım ve sabah akşam aç karnına 1 er bardak içtim,geri kalanını dolaba koyup ertesi gün içtim,yani hazırladığım kürü 2 günde tükettim,yani yaptığın gün ve ertesi gün içiyosun sonra yine tazesini yapıyorsun,ben bunu direk saraçoğlunun kendi ağzından dinleyerek yazdım,21 veya 25 gün yapın dedi,ve 2 ay üst üste yapın dedi,sende böyle yap canım,inşallah sende faydasını görürsün.
    Eşimde sorun varmı bilmiyorum çünkü hiç doktora gitmedi.
    Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın,Allahım isteyen herkese hayırlısıylaa nasip etsin.

melek181 bunu beğendi.