5,5 aylık oğlum kabız oldu?sadece fitille çıkıyo.napcammm

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve egemle tarafından 19 Nisan 2008 başlatılmıştır.

19 Nisan 2008
    Konu Sahibi : egemle
  1. egemle

egemle Guest

oğluşuma ek gıdayı fazla abarttım sanırım kabız oldu moralim çok bozuk:KK43:

2. 19 Nisan 2008
  3. egemle

egemle Guest

5,5 aylık oğluşum ek gıdalardan sonra kabız oldu.sadece fitille çıkıyo.çok ağlıyo napcam:KK43:

4. 19 Nisan 2008
  5. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    annem hep derki fitile alıştırmayın bebekleri. azcık saf zeytinyağı içir hergün, ama çok diil 1 çay kaşığı kadar.

6. 19 Nisan 2008
  7. Quelle

Quelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim cok mu agir geldi bir gunde cok ek gida verme yeni basladin ise..

ne tur beslenme uyguluyorsun

8. 19 Nisan 2008
  9. egemle

egemle Guest

içirdim faydası olmadı maleseff:KK43:ek gıda veriyodum kestim tamamen sadece emziriyorum şimdi.doymazsa hero baby devam maması veriyorum ama hala kabız

10. 19 Nisan 2008
  11. egemle

egemle Guest

herkes yavaş yavaş başla deyip durdu.aslında başlamıyacaktım ama artık emzirmekle doymadığını hissettim mamalar yerine doğal bişeyler olsun dedim.sabahları kahvaltı(peynir,yumurta sarısının dörtte biri cici bebe ,pastörize süt ve su az zeytin yağı karıştırıp veriyodum.öğleden sonrada ya elma püresi yada portakal suyu.bir kaç gün öğleden sonra meyve suyu yerine patatesli havuçlu prinç çorbası yaptım tel süzgeçten geçirip.verdiklerim bunlardı.

12. 19 Nisan 2008
  13. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım gecmiş olsun pazterize süt kabızlık yapar bence bırak verme nekadar suyla karıştırsanda kabızlık yapar havucta kabılık yabarmış

14. 19 Nisan 2008
  15. egemle

egemle Guest

hepsini bıraktım doymadığı zaman hero baby veriyorum artık.biraz daha büyyüsün 7.ayında başlarım yeniden.sadece meyve suları versem şimdilik olurmu

16. 19 Nisan 2008
  17. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    patateste kabız yapmış olabilir bence kesme istersen şimdiden alışsın ama kabız yapacak şeyleri bir arada verme meyve sularına devam et yoğurt verebilirsin birazda su takviyesi yap artık bu gıdaların yanında....

18. 19 Nisan 2008
  19. egemle

egemle Guest

ya karar veremiyorum bir türlü.kessemmi devammı etsem off:KK43:suyunu veriyodum zaten meyve suyu bile versem arkasından mutlaka su veriyordum.neyse bikaçgün daha bekliyim bakalım biraz rahatlasın sonra karar veririm.ya ben çokmu pimpirikim böyle anlamıyorum yoksa normal her bebekte olağan bir durummu bu.