5 aydan sonra ek gıda vermeye başlayanlar

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve yaxgxmur sxixla tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : yaxgxmur sxixla
  1. yaxgxmur sxixla

yaxgxmur sxixla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    5 aydan sonra ek gıda vermeye başlayan anneler neleri nasıl kaç günde veriyosunuz bunlaroı paylaşalım mı ben çok yalnız hissettim kendimi paylaşcak kimse bulamıyorum geçen hafta başladım vermeye ben elmayla 3 kaşıkla sonra artırdım 2 gün elma verdim sonra armut verdim 2 gün onuda 2 kaşıkla başlayıp artırdım bugünde yoğurda başladım pek beğenmedi çok ekşi sizleri merakla beklyorum

2. 10 Mart 2009
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım niye yalnız hissettin ki kendini
    sen sor hepimiz yardımcı oluruz
    öncelikle doğru yoldasın, tek tek azar azar başla
    yoğurdu sevmeyen bebeişler çoğunlukta, bizimki de sonradan alıştı
    meyvelere alışınca basit çorbalara geçersin, 2-3 mevsim sebzesini karıştırıp yapabilirsin
    sonra pirinç eklersin
    bunları yaparken bir bakıyorsun uzman olmuşsun, sakın bebeşini zorlama yemezse
    kolay gelsin canım

4. 10 Mart 2009
  5. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bana doktorum tatliya alisirsa digerlerini red edebilir dedigi icin ben sebze püresiyle basladim. her püreye muhakkak patates koyup yanina ya kabak ya bal kabagi ya havuc ya da rezene koyuyorum. bir de bir tatli kasigi zeytinyagi. buna alistiktan sonra da ogleden sonra menüsünde meyve püresine baladim. önce muz vermistim ama kabizlik yapabilir dendigi icin elma ve armutla karisitirp verdim. arada milupanin irmikli mamasindan veriyorum onu da sevdi.yeni menüler denemek istiyorum bende ama bakalim neler yapabilirim. bu arada 5. ayda yogurt verilebiliyormu? ben verilmiyor diye vermedim ama haftaya doktorum var ona soracaktim. sonucta süt ürünü cünkü

6. 11 Mart 2009
  7. yaxgxmur sxixla

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    drum yoğurt ve meyve püresiyle başla dedi bu ay alışma ayı benim için bebeğim biz yemek yerken durmadığı için drum başla dedi yoğurdu sevmesede azar azar yıyor bu ayı böyle çgeçiricem sadece beni zorlayan her meyveye çay kaşığıyla başlamak meyve alışınca hepsinde tekrar başa alıp yeni azar azar vermek bebeğim durmuyoo çığlık atıyoo tekrar istiyo meyvelerde tatlı geldi ona...

8. 11 Mart 2009
  9. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    verdiğin yoğurt nasıl ki ekşi demişsin ?

10. 11 Mart 2009
  11. yaxgxmur sxixla

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ev yapımı yoğurt verdim biraz ekşi olmuştu ama şimdi daha tatlı yapmışım bunu daha ıyı yıyor

12. 11 Mart 2009
  13. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım doğru başlamışsın. Bende 5. ayda başladım. herşeyden azar azar taddırana kadar bir ay geçti.6. ayda kahvaltıya ve kıymaya başladım.yoğurt meyve ve sebze çorbası bu ay vereceklerin.sebze çorbasını ben hergün bir çeşit artırarak yaptım. ilk havuç suyu verdim baktım alerji yapmıyo ertesi gün pataes havuç, sonra balkabağı pataes havuç vs şeklinde.bir sürü kış sebzesi varmış bir ayda hepsini anca bitirdim.sebze çorbasına dönüşümlü pirinç bulgur irmik ekledim.bide tuzsuz erişte.turunçgilleri 6. ayda denedim.sevemediği şey olursa bir hafta vermedim sonra tekrar verdim.