5 aylık bebege ek gıda

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve fgr tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

28 Şubat 2013
    Konu Sahibi : fgr
  1. fgr

fgr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhabalar benım kızım 5 aylık olucak 1de 1 hafta once ek gıdaya başladım 1 hafta meyve suları verdım .2 gundur de devam sutu verıyorum aksamları .sutum yetmıyo sanıyorum o yüzden başladım ama az verıyorum mesela 30ml .bıberonla vermeyı denedım ama emzıge alışmadı ıcın bıberonuda alamıyo.nasıl alıştıracağım bılmıyorum kasıkla verdım ama cok zor oluyo benım durumumda olan varsa paylaşsın lütfen..bu gün de oglen pırınc unu muhallebısı verdım baya yedı ama nekadar verecegımı ne zamn verecegımı bılemedım..emzırdım aradar 1.2 saat gectı sonra verdım ardından hemn emzırdım emdı yanı doymadımı anlamadım..yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
  2. 28 Şubat 2013
    Konu Sahibi : fgr
  3. on7

on7 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım benim oğlumda beni emmeyi bıraktı. biberon almayı da bıraktı. çok araştırdım çok sordum. ek gıdaya 5. aya girmeden başlamak zorunda kaldım. ilk 40cc yoğurda elma püresi ekliyerek vermeye başladım. hergün bir öğün olarak bunu verdim. 2 saat sonra da 120cc suya tahıllı kaşık maması hazırlayarak veriyorum. 3-4 saat tok tutuyor. sonra kendi hazırladığım havuç patates pirinç irmik pekmez zeytinyağ karışımlı püreyi 60cc devam sütüyle karıştırıp veriyorum. buda 3-4 saat tok tutuyor. pirinç ununu gece yatmadan önce 120cc suya 2 kaşık ekleyerek pişirip yapıyorum. ılıyınca da içine 2 ölçek devam sütünü iyice eriyinceye kadar karıştırıp veriyorum.