5 aylık bebegim pişikliği için ne yapılabilir

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve findikkabugu tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

20 Şubat 2010
    Konu Sahibi : findikkabugu
  1. findikkabugu

findikkabugu Guest

selam arkadaşlar 5 aylık bebeğim var krem kullanmama rağmen her zaman pişik oluyor. yrdımcı olursanız sevinirim

2. 21 Şubat 2010
  3. suheda_84

suheda_84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bepanten ve trosyd kremini birlikte kullan çok çabucak geçiriyor.ben hemen faydasını gördüm.

4. 21 Şubat 2010
  5. Hadise_5426

Hadise_5426 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba. Bebişinin altını sık sık değiştir. Islak mendil kullanma onlar da pişik yapıyor ben ılık suyla ve pamukla temizliyorum kızım altını Travogen diye pişik kremi var doktorum önermişti sürüyorum hemen faydasını görüyorum ve her alt değişminden sonra pişik önleyici krem kullanmanı tavsiye ederim ( Ben Dalin kullanıyorum 1 ay gidiyor ) hijyen çok önemli... geçmiş olsun..

6. 21 Şubat 2010
  7. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Dalinin 3 lü koruma diye bir pişik önleyici kremi var o yararlı..
    Bir de arada saf zeytinyağı sürmeyi dene..
    Oğlumda öyle çok pişik olmadı..sadece bir kez antibiyotik kullandığımız zamanda biraz fazla kızarmıştı..
    Teni bezine değip canı yanmasın diye ,pamuk koymuştum pişik olan yere..ışe yaramıştı..ertesi güne bişey kalmadı..

8. 21 Şubat 2010
  9. ayseren10

ayseren10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle bepanten merhem.krem değil merhem.bizdede pişik oldu ve çok çabuk geçti ve kullanmaya devam ediyorum her alt açmada.süpeer.

10. 21 Şubat 2010
  11. secdenur

secdenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    113
    antibiotik kullandiktan sonra kizimin poposo kip kirmiziydi bir cok krem denedim fayda gormedim.anne sutu kurtardi bizi sutumu sagip kurumasini bekleyip bezini bagladim cok cabuk gecti.

12. 22 Şubat 2010
  13. findikkabugu

findikkabugu Guest

sağolun ya yazdıklarınızı dikkate alacam.......bu arada sizek besin olarak neler veriyorsunuz ben hiç hazır mama kullanmadım arkdşlardan duydum ARI mama iyidiye sizce vermelimiyim

14. 23 Şubat 2010
  15. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Hiç mama kullanmadıysanız sadece emiyor demektir. Kullanmayın. Zaten yakında ek gıda dönemi başlayacak boşuna mama vermeyin.

Pişik için de günde 15 dakika kadar altını açık tutun bebeğin.

16. 23 Şubat 2010
  17. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım ek gıdaya başla bence.çünkü bebeklerin damak tatları 6.aya kadargelişirmiş.6.aydan sonra vermeye çalışırsan zorlanırsın.bir tanıdığımın kızı1,5yaşında,hala emiyor ve başka hiçbişey yediremiyolar.pişik içinde ıslak mendil kullanıyorsan sürekli aynı markayı al.banyodan sonra çok iyi kurula altını,zeytin yağı sür.çok şükür oğlumda hiç olmadı ama bepanthen iyi diye duymuştum

18. 24 Şubat 2010
  19. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşım.. geçen haftalarda bir arkadaş pişik için arko krem kullandığını yazmışdı bir yazıda. hani şu tüpte olan minik yağlı kremlerden. birkaç gün önce kızım pişik oldu aldım ve denedim.. hemen geçirdi.. üstelik 0,80 kuruşa aldım.. önceden bende hep pahalı kremlerden alırdım hiç fayda etmemişlerdi.. tavsiye ederim