5 aylık bebeğinizin günlük beslenme menüsü nasıl?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve sebul43 tarafından 14 Kasım 2010 başlatılmıştır.

14 Kasım 2010
    Konu Sahibi : sebul43
  1. sebul43

sebul43 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hanımlar ek gıdaya geçtiğimden beri huzursuzum. neyi ne zaman ve ne kadar yemesi gerektiiğini bilemiyorum malesef. siz bebişlerinize sabahtan akşama kadar neler yediriyorsunuz.paylaşırsanz çok sevnirim..

2. 14 Kasım 2010
  3. ebruliebru

ebruliebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    bebeğin emmiyor mu ben 6 ay hiçbişey vermedim doktor tavsiyesi ile sadece emzirdim kilosu da normaldi

4. 15 Kasım 2010
  5. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106

ben cok yuklenmedim henuz.azar azar basliyorum
    sabah kasik mamasi veriyorum kahvalti olarak,bir de yatmadan onceki ogunde.
    sonra gunde 2 kez yemekten 1.5 saat sonra meyve suyu veriyorum.alistirdigim meyveler nar,armut,elma,uzum,havuc ve muz...
    diyelim ki bugun nar ve elma
    yarin uzum ve elma ve s.
    muzu 3-4 gunde 1 veriyorum,alerji yapabilir.
    1 elmayi rendeleyip tulbentden gecirip suyunu veriyorum.
    bebe biskuvisini toz haline getirip mamasina katiyorum gunde 2 kez.
    bir de bal kabagi pisirip blendirdan gecirip yediyorum 2 gunde bir.
    ama bal kabagi verdigim gun kasik mamasini 1 kez veriyorum.
    2 kere kasikla besliyorum ya kasik mamasi ya da bal kabagi.
    kalan ogunler mamayla.
    ara ogunde de cok az meyve suyu.

Son düzenleme: 15 Kasım 2010
  6. 20 Kasım 2010
  7. gulaysenaz

gulaysenaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    622
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba bende kızıma 5. ayda tam olarak ek gıdaya geçtim.4. ay itibariyle tattırmalara başlamıştık ve meyve püresi vermeye.5. ayını doldurduğunda sabah 125 cc anne sütü öğlen sebze püresi ve ev yapımı yoğurt (sebze püresine patates-havuç-kabak ve ıspanağı buharda pişirip cezvede haşladığım pirinçi ve princin suyunu ekleyip birazda zeytinyağı koyarak blenderdan geçiriyordum üzerine birazcık limon sıkıyordum prince alternatif bulgur-ve irmik ) akşamüstü meyve püresi (yarım armut ve yarım muz cam rendeden geçirerek armutun yerine bazen elma ) akşam öğününede muhallebi sonra gece boyu anne sütüne devam bazen sütümün yetmediği günler aptamil 2 nolu mama 6. ayımızı doldurduğumuz zaman doktorumuz bu menüye kahvaltı ekledi (yarım yumurtanın sarısı 3-4 bebe bisküvisi - 50 cc anne sütü bir kaşık pekmez-bir kibrit kutusu kadar suda beklemiş beyaz peynir) sebze çorbalarımıza et ekledi ve tarhana ve mercimek çorbasına başlayabilirsin ded, - akşam üstü meyvelerine bebe bisk
    visi ekledi ve mandalina-portakal -nar suyuna izin verdi gerisi aynı şekilde devam ediyor

8. 6 Aralık 2010
  9. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108

ya bizim doktorda elime listeyi verdi gönderdi. sorduğum sorularada orda yazıyor dedi. orda yazılanlar zaten int.tede yazıyor. tam açıklayıcı değilki. aralardada mama verirsin dedi ne kadar içerse. özel bir hastaneye gidiyoruz. siz özel muayenesinemi getiriyorsunuz?

10. 6 Aralık 2010
  11. gulaysenaz

gulaysenaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    622
    Ödül Puanları:
    123
    Özlemcim baş çevresiyle ilgili yazdığın konuya doktor ismini yazdım canım ordan bakabilirsin. Muaynehaneye değil hastaneye gidiyoruz bizim doktorumuzun muaynehanesi yok zaten sürekli hastanede cumartesileride dahil

12. 7 Aralık 2010
  13. elfida_77

elfida_77 özgü prensesim bizimle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende hmn hmn aynı şeyleri veriyorum..
    bugün elmalı muhallebi denedim...kendi yaptığım şeyler daha çok içime siniyor..
    elmayı dörde bölüp çekirdeklerini aldım.küçük bir tencerede üzerini geçecek kadar suyla pişirdim.elmalar iyice yumuşayınca çıkarıp cam rendedn geçirdim.suyunada pirinunu ekleyip muhallebi kıvamında pişirdim.elma püresini içine karıştırıp birazdaha pişirdim..al sana elmalı muhallebi..bayıla bayıla yedi.hem doyurucu hem vitaminli.
    yoğurtlarınada meyva püresi karıştırabılırız.yoğurdun o buruk tadını alır.

14. 8 Aralık 2010
  15. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkürler canım

16. 8 Aralık 2010
  17. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda çok sık acıkmakay başladı 5,5 aylık olacak. mama doyurmuyor. günde iki kere meyve suyu,püresi veriyorum. bugün yoğurt verecem ilk defa. akşamda sulu bir muhallebi yapıp içinede mama katıp versem erkenmi? yoğurtla aynı gün başlamak doğru olurmu? meyve püresi,yoğurt bunlar doyurmuyor oğlumu başka ne verebilirim bu ayda?bebe bisküvisi aldım.dr.aynı gün deneme yeni gıdaları dediği için neyi ne zaman başlayacam kafam karıştı.

18. 9 Aralık 2010
  19. gulteze

gulteze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebegim 6.5 aylik. ilk 5 ay sadece anne sütü versim 5 aydan sonra ek gidalara basladim. öglenleri hergün patates havuc ve et veriyorum, hepsini haslayip püre yapiyorum. patates yerine makarna veya pirinc, havuc yerine de bazen brokoli veya baska sebze koyuyorum. her günde kirmizi et vermiyorum. ilerde kolestrol yapabiliyormus. o yüzden bir gün kirmizi et veriyorsam diger gün tavuk veya hindi veriyorum. ama her gün etini vermeye calisiyorum. etleri kücük porsiyonlar halinde hazirlayip posetleyip buzluga attim. pratik oluyo gece yatmadan öncede kasik mamasi veriyorum