5 aylık bebek annleri ek gıdaya gectiniz mi??

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve evinda76 tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

18 Kasım 2009
    Konu Sahibi : evinda76
  1. evinda76

evinda76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bebegime ek gıda veriyorum ama kac ögün veriliyo bu konuda bır bılgım yok.Kaç saate bir doyurmam gerek deneyimli annelerden tavsiyeler bekliyorum...:ecrin_bebek:

2. 18 Kasım 2009
  3. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bnm oğlum 5 ay 3 günlük sabah 10 da kalvaltı ile başlıyoruz akşam 8e kadar 3 saatte bir gıda alıyor sonra hep mama anne sütü yok canım kolay gelsin

4. 19 Kasım 2009
  5. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    henuz baslamadiysan yavas yavas baslamalisin, gunde bir ogun -ogleden sonra olabilir- ,meyve suyu ya da puresi....bir hatfa sonra oglen yogurt ogleden sonra mevye puresi ya da suyu, 2 hafta sonra kahvalti.....benim dr boyle soyledi...ve tabiki varsa anne sutu

6. 20 Kasım 2009
  7. evinda76

evinda76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım kahvaltı icin cok gec bir saat degilmi?Benim oglum cok erken kalkıyoda onun icin sordum.bide kahvaltıda neler veriyosun?cokacimcoook

8. 26 Kasım 2009
  9. yenianne26

yenianne26 ஐ ♥―♥―♥― Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ıstahsız bebekler bebekler ıcın yoğun özel mamalar var denesene

10. 30 Kasım 2009
  11. xxl_zivrizinek

xxl_zivrizinek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    azsonra oglumun doktorunda randevumuz var 5.5 aylik bebi$im,henûz ek besine geçmedik çnk emziriyorum! gerekli bilgileri alinca size yazarim arkada$lar!!! kendinize ve bebeklerinize iyi bakin!ôpûldûnûz:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

12. 30 Kasım 2009
  13. _ipek_

_ipek_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz dört aylıkken başladık ek gıdaya
    sabah emzirdikten sonra 10:30 da meyve suyu...havuç+elma, havuç+kayısı, havuç+armut, havuç+şeftali.. 70-80 ml kadar kaka durumuna göre de bu karışımları değiştirdik, ishalse şeftali ve elmalı karışıma kabızsa kayısı ve armutlu karışıma yüklendik
    daha sonra akşam üzeri dört gibi yoğurt.. ikiçay kaşığı ile başlayıp ihergün ikişer ikişer artırdık..
    akşam saat 20:00 dede muhallebi.. hazır olanlardan evde yapılanlarda süt olduğu için kabul etmedi doktor markette satılan sütlü pirinçli muhallebilerden...

beşinci ayımıza geldik şimdi bu ay saat 13:30 da sebze çorbası eklendi

umarım yardımcı olabilmişimdir...Kolay gelsin

14. 1 Aralık 2009
  15. evinda76

evinda76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim cnm.Benim oglum yogurdu sade yemıyo cici bebe bisküvisiyle yediriyorum.:ecrin_bebek:

16. 1 Aralık 2009
  17. allame

allame Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bende 5.ayda başlamıştım yoğurt alerji yaptı hazır meyve püreleri ne başladım,sonra zamanla evde meyve sebze püresi falan devam ettim,ama şimdiki aklım olsa 6 ayın bitiminde başlardım geçenlerde tv.de bir doktordan dinledim ilk 6 ay sadece anne sütü en iysi diyor,çünkü dışardan alınan her besin su dahil anne sütünün faydalrını azaltırmış banada mantıklı geliyo,anne sütü ömründe sadece bir dönem alıyor ama besinleri zaten ömrü boyunca yiycek.,Ama anne sütü alamayan mama içen bebekler için daha erken verilebilir kanısındayım.

18. 3 Aralık 2009
  19. xxl_zivrizinek

xxl_zivrizinek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm kizlar. 5.5 aylik oglum var.geçen hafta oglumun doktorunda randevumuz vardi 6. aydan önce hiçbir sekilde ek vermeyin dedi. 6. ayinda yani 2 hafta sonra sebzeleri tek tek (havuç,bezelye,kabak,...) deneyin,ona göre yiyeceklere alerjisi olup olmadigina bakariz dedi... ve 2 hafta sonra da meyve pürelerine geçersiniz dedi.çnk eger önce meyve verirseniz daha sonra sebzelere ali$tirmaniz zor olabilir,çnk genelde bebekler $eker tadi alinca sebzeyi sevmeyebilirler dedi...
    Bilgilere sunulur...:KK46: