5 aylık kızım için önerileriniz ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alpervezeynep tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

5 Mart 2009
    Konu Sahibi : alpervezeynep
  1. alpervezeynep

alpervezeynep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar İşim gereği formda çok aktif bir kullanıcı değilim.Ama vaktim oldukça mutlaka fikir ve görüşlerinizi okuyorum.Bu yüzden sizden yardım isteyeceğim .Benim 7 yaşında bir oğlum 5 aylık bir kızım var.Çok zaman geçtiğinden oğluma uyguladığım beslenme programını çok hatırlamıyorum.Kızıma çorba-meyve-yoğurt vermeye başladım.Ama hergün 4-5 haftadır her gün sebze çorbası veriyorum .Verebileceğim başka çorba önerilerinize ihtiyacım var .Şimdiden teşekkürler

2. 5 Mart 2009
  3. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    canım sebze çorbası şu an onun hazmetmesi için en ideal olanı.ama hergün de aynı sebzeyi verme.değiştir.bir öğünde patates ve havucun yanına ıspanak koy birkaç yaprak.azıcık da makarna at.iyice pişir.başka bir öğünde ıspanakla makarnayı pirinç ya da diğer bir mevsim sebzesiyle değiştir.ben pırasa koyuyorum kızım bayılıyor.üzerine bir tatlı kaşığı da zeytinyağı koy.hem bağırsakları çalışır.
    ya da karnabaharı az suyla haşla ez un kavurup kat o da faydalı.ben biraz atmasyon takılıyorum.sen de dene.daha neler var neler.

4. 16 Mart 2009
  5. gulsahbennn

gulsahbennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm cnm benim bebişimde 5.5 aylık ben milupanın karışık sebze çornbasını weriorum arada birde kendi yaptığımı.havuç patates kabak çorbası yapıorum içine pirinçte eklemeyi unutma bigün içine karnıbahar bi gün brokoli bigün kereviz gibi değişik sebzeler ekle.zaten 6 aydan sonrada artık yoğurt ve mercimek çorbasıda verebilirsin benim doktorum verebilirsin demişti.ama mercimek yaparken içine mutlaka pirinçte eklemelisin gazı alırmış.şimdilik bole.bebişin sağlıkla büyüsün inş.

6. 26 Mart 2009
  7. lunet

lunet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım..birde tarhana çorbasıda denemelisin ..onun içine ben sebzelerdende haşlayıp katıyodum anlamadan yiyodu ..güzel oluyo...bide çok azda yoğurt katarsın beslerken süper olur ...tavsiye ederim..benimkiler tarhanayla büyüdüler başka çorba yemezlerdi.....

8. 13 Şubat 2012
  9. urbelik

urbelik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benimde beşinci ayına yeni girmiş bi kızım var ek gıdaya geçmek istiyorum.yoğurtla başladım bi haftadır yoğurtyiyor.gece yatmadan muhallebi vermeyi düşünüyorum çünkü kızım azıcık boğazlı geceleri çok sık acıkıyor o yüzden tok tutsun diye muhallebi düşündüm ama nasıl bir fikir sizce tavsiyelerinizibekliyorum.

10. 13 Şubat 2012
  11. nergisayse

nergisayse Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 5 ay 10 günlük bir oğlum var.Geceleri muhallebi veriyorum çok seviyor ve 5 saat kadar tok tutuyor.Tavsiye ederim.Muhallebiden sonra bol bol su içir.

12. 13 Şubat 2012
  13. nergisayse

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tarhana çorbasını nasıl yapıyorsun?Tarifini verebilir misin? :KK56:

14. 14 Şubat 2012
  15. urbelik

urbelik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    peki muhallebi tarifin varmı kimisi sütle kimisi devam sütüyle hangisiyle ne kadar vereyim başlangıçta

16. 15 Şubat 2012
  17. nergisayse

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    pınarın kutu sütü var 1 su bardağının yarısına süt yarısına su koyuyorum.1 yemek kaşığı pirinç unu çok az şeker hepsini karıştırıp koyu muhallebi yapıyorum çokta güzel oluyor.Tavsiye ederim.

18. 15 Şubat 2012
  19. urbelik

urbelik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tşk ediyorum dün gece denedim muhallebiyi çok sevdi bayağıda uyudu çok tşk ederim tavsiyen için:)