5 aylık oğluma sebze çorbası tarifi verirmisiniz kızlar ???

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve tilsim_23 tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : tilsim_23
  1. tilsim_23

tilsim_23 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar oğlum 5 ayını bitirmek üzere 15 gündür sadece patates havuç brokoli veriyorum vede irmik yada pirinç katıyorum ama sırasıyla diğer sebzelerde katılıyormuş onu nasıl yapıcam bilemedim patates+havuç+brokoliye hep + + artımı katıcam?? vede neler katılıyor ilk başta?? maydonoz,ıspanak vs.. neler katmam lazım lütfen yardımcı olun oğlum sıkıldı çünkü aynı çorbayı içmekten :) vede tavuk suyu çorbası yada tarhana vermelimiyim daha erkenmi??

2. 23 Ocak 2010
  3. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm aynı sorun bizdede var cnm.bende,oğlumda patates,havuç ikilisinden sıkıldık.doğrumu yapıyorum bilmiyorum ama ben arada tarhana çorbası veriyorum.tavuk suyu çorba hiç vermedim.kemik suyu kaynatıp buzluk kalıplarına koydum.çorbalarına bir kalıp koyuveriyorum.tam olarak bebeğin ne kadarlık.bizim 5.ayımızın bitmesine 5 gün kaldı.büyüyo bu afacanlar

4. 23 Ocak 2010
  5. tilsim_23

tilsim_23 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benimde oğlum tam olarak 4,5 aylık bizim 5. ayımızın bitmesine daha 12 gün var.8 eylül doğumlu bebeğim.ewet dediğin gibi büyüyorlar gerçekten :))... ben brokolide katıyorum çok faydalı hemde severek yiyor sende dene istersen. tarhanamız hazır annem daha yazdan ona özel yaptı ama vermiyorum daha erken mi onuda bilmiyorum işte arkadaşlardan yardımcı olan olursa sevinicem sen veriyormusun? bende kemik suyu katsammı çorbalarına sen ne zmana başladın katmaya???

6. 23 Ocak 2010
  7. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar, 1 yaşından evvel kesinlikle verilmemesi gereken sebzeler; domates, bamya, patlıcan. Sadece mevsim sebzelerini kullanın. Kemik suyunu da önermiyor doktorlar bilginiz olsun.Bir dilim balkabağı koyabilirsiiz, karnıbaharı önce haşlayıp sonra kleyebilirsiniz. Tarhana biraz ağır bi çorba 5. a için erken. Ne yazıkki ek besinler için uygunsuz bi mevsimdeyiz... Yaz olsa seçenek çok olurdu.

8. 23 Ocak 2010
  9. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizim doktorumuz ıspanak,karnıbahar,brokoli gibi sebzeleri 6.ayda vermeye başla demişti.gaz yapıyomuş.6.aydan sonra hem bulgur,mercimekte koyabilirmişiz.ama kavanoz mamalarında 4.aydan itibaren olanlarda brokolide var.zararı olmaz heralde.kemik suyu kullanıyorum,zararını görmedik ama faydalımı onuda bilmiyorum.tarhananında bir zararı olmadı.annem bana 40ım çıkmadan yedirmiş,çok şükür sapasağlamım.

10. 23 Ocak 2010
  11. CANLARIIM

CANLARIIM Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    5, aylık çocuğa sebze çorbası verilmeeezzz sadece anne sütü.....yasakkelime

12. 23 Ocak 2010
  13. tilsim_23

tilsim_23 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zorla 2 ay emzirebildim süt vermiş olsaydım zaten çorba vermezdim.
    çorba verdiğim için tarif istedim yorum değil.........................

14. 23 Ocak 2010
  15. zeynebada

zeynebada Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cn mekim annelerinde 2009ekim annelerinde ek gıdalar die konu açtım orda var tarif cnm umarım yer sever bende 4aylık kızım ama sütüm yetmiyo meyve püresi sebzeli püre ve pirinc. l,i muhaallebi ve yogurt veriyom doktor ver dedi kilo kaybı var çünkü
    http://www.kadinlarkulubu.com/ekim-anneleri/343164-ek-gidalarin-hazirlanisi.html

16. 23 Ocak 2010
  17. bursasu

bursasu Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bak canım patates her seferinde kesinlikle koy doyurucu olması için
    yeni denediğin sebzeleri önceleriyle karıştırma yani patates havuç hep koy ama brokoli koyma denemediğin bi sebze koy alerji yapıp yapmadığını anlayabilirisin uyumlu sebzeler koyki çocuğun damak tadı gelişsin
    mesela patates havuç karnıbahar pirinç
    patates havuç kereviz pirin veya irmik diye git kolay geldin tatlım

18. 23 Ocak 2010
  19. tilsim_23

tilsim_23 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0