5. gün transferi

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve altinyunus tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : altinyunus
  1. altinyunus

altinyunus Kahraman Oğlum Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    5. denememi kasım ayında merkezinizde yaptım.Femara protokolüyle 8 yumurtam oldu.5 adet toplandı 4 tane döllendi ve 2 adet 4h 1 adet de 2h embriyolar 2. günde transfer edildi.
    Yapacağım yeni deneme uzun protokolle olacak.Doktorum bu sefere embriyolarımı 5. güne bekletmek istiyor.(daha önceden 3. gün 8 hücreli ve 10 hücreli transferlerim de var)Embriyolar 5. güne sağlıkla devam ederlerse transfer olacak aksi durumda başka bir yol çizilecek.
    Laboratuvar koşullarında 5. güne gelemeyen embriyolar doğal ortamında yani rahimde tutunma sağlayabilirler mi?Kısaca dışarıda büyüyemeyen her embriyo içeride de büyüyemez mi?
    Teşekkür ederim.

2. 3 Mart 2010
  3. Emb. Axsxina BAYRAM

Emb. Axsxina BAYRAM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Su an ki sartlarda rahim icini 6.güne kadar taklit edip embriyoların gelisimini laboratuar koşularında sağlayabiliyoruz. Ancak 5.güne gitmek için bir laborauarın sartlarının ve düzeninin çok iyi olması gereklidir. Bizim merkezimizde blastosist geliştirme oranlarımız gayet iyi. Bu nedenle kafanızda soru isareti kalmasın. Doktorunuzun 5. güne kadar beklemek istemesinin nedeni embriyoların gebelik potansiyelinden emin olmaktır.
    ıyi şanslar dilerim

4. 4 Mart 2010
  5. altinyunus

altinyunus Kahraman Oğlum Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Teşekkürler aşina hanım cevabınız için.Merkezinizden yana kafamda hiçbir soru işareti yok.Bunun içindir ki zaten taaa ızmir'den kalkıp ıstanbul'a geliyorum.Ayrıca merkezinizin embriyologlarına da çok güveniyorum.Evet doktorum kaliteli embriyolara rağmen neden tutunma olmadığını anlayamıyor ve bu yüzden bu sefer kaç embriyo olursa olsun 5. güne bekleyeceğiz.

6. 4 Mart 2010
  7. ipek1980

ipek1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba aşina hanım. bizde iki kez mikroenjeksiyon denedik. ama ikisindede tutmadı. 48 yumurta toplandı. 36 tanesi döllenme için seçildi. ve 11 tanesi döllendi. doktorumuz spermlerde şekil bozukluğu olduğunu söyledi. bunun tutunmayla alakası varmıdır? birde benim embriyolarımda en fazla 4 e bölünme vardı . daha fazlası yoktu. bu embriyolarda tutma şansı daha mı azdır?
    şimdiden teşekkür ederim.

8. 4 Mart 2010
  9. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    mrb.aynı sorun bizde de var kaliteli embriyolara rağmen,izmirde yapılan 2 tüp bebek tedavim negatif sonuçlandı..5. gün transferini ben de araştırma halindeyim..sebepsiz infertiliteyiz..3. güne kadar embriyo, yumurta kalitesi sayesinde gelişiyormuş,3. günden sonra spermin kalitesine göre döllenmedeki gelişim ya devam ediyomuş ya da duruyomuş...bunu göze almak istemeyen çoğu merkezde 3. günde embriyolar hala kaliteliyken transferi gerçekleştiriyormuş..mantıklı geldi..duyduklarımda doğruluk payı olup olmadığını,elbetteki sayın embriyolog daha iyi bilir..ama başka bir embriyolog bana istatiksel olarak 5. gün transferinin başarısının,en azından bizim durumumuzda olan hasta grubunda daha yüksek olduğunun artık kanıtlandığını ifade etmişti..

10. 4 Mart 2010
  11. Emb. Axsxina BAYRAM

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

12. 4 Mart 2010
  13. Emb. Axsxina BAYRAM

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ıstatistiksel olarak 5.gün transferlerinde gebelik oranının daha yüksek oldugu dogrudur. Sizin durumunuzda da 5. gün takibi yapılması en azından embriyoların blastosist seviyesine erişip erişmediklerini görmek adına faydalı olabilir.
    Daha önce de yazdıgım gibi, blastosiste gitmek için laboratuar koşullarının da iyi oturmuş olması gereklidir.

14. 10 Mart 2010
  15. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar;
    27 yaşındayım erkek infertilitesi nedeniyle ilk micro denememizin içindeyim. imsi yöntemini kullanan bir merkezde tedavi görüyorum. adetimin 2.günü puregon 300, kuulandım sonrasında da 3 gün orgalutran kullandım.kısa protokol heralde. pazartesi gübü 12 tane yumurtam toplandı içlerinden 7 tanesi döllenmeye müsait olduğu için işleme alınmış ve 7 side döllenmiş. yeni yasaya göre tek embriyo transfer edilecekmiş. bugün 2.günü bölünmeye devam ediyorlarmış sorun yokmuş. transferi cumartesi günü ypılcakmış tek bir embriyomun o da blastosis olcakmılş. benim sorum şu blast olmalarını beklerken hepsini kaybedebilirmiyim? kalitesi yüksek görülüp bekletilen embriyolar sonradan 5.güne ulaşamadığı durumlar oluyormu? gebelik gerçekleşme şansım sizcede daha fazla mı olur?

16. 11 Mart 2010
  17. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba yeshill,
    inşallah bebişin sana sımsıkı tutunacak
    yalnız anlamadığım yeni yasaya göre demissin
    nasıl bişey bu :KK43:

18. 11 Mart 2010
  19. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    şuan arkadaşımın yazdığından haberim oldu ve nette okudum.
    Resmen yıkıldım....
    Hergun için için aglayan ben bu karardan sonra yıkıldım
    ben 26 yaşındayım ve ilk mikroenjeksiyon denemem zaten 3 embriyo ile negatif oldu
    tek bir taneyle nasıl olacak
    çığlık çığlığa ağlamak istiyorummmmmmmmm